Promocja! Bosch Senior Zobacz większe

Bosch Senior ( Karma dla psa )

Wysokiej jakości karma dla psów starszych. Dostosowana do potrzeb dojrzałego organizmu.

czytaj cały opis

Ocena: 

14,35 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy starsze powyżej 7. roku życia

Bosch Senior to smakowita karma odpowiadająca na potrzeby żywieniowe psów starszych. Pokarm wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu poprzez dostarczanie odpowiedniej dawki składników odżywczych, jest lekkostrawny i dobrze przyswajalny. Karma nadaje się do podawania psom starszym wszystkich ras.

Główne cechy


Producent Bosch
promocja w promocji
wiek psa dla seniora
wielkość psa miniaturka, średnia rasa, mała rasa, duża rasa
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo

Skład karmy Bosch Senior

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

sproszkowane mięso drobiowe, ryż, jęczmień, kukurydza, kaszka pszenna, pszenica, pulpa buraczana, włókna celulozy, ekstrakt z mięsa, sproszkowane mięso, sproszkowane ryby, tłuszcze zwierzęce, oleje rybne, groch, suszone drożdże piwne, chlorek sodu, sproszkowane muszle, chlorek potasu, sproszkowana cykoria.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Bosch Senior to sproszkowane mięso drobiowe. Sproszkowane mięso gwarantuje niską zawartość wody, a wysoką zawartość protein - im jest go więcej, tym karma jest bogatsza w biało zwierzęce. Sproszkowane mięso drobiowe może pochodzić zarówno z kaczki, jak również kury czy indyka - nie jest wskazane przy alergii psa na któryś ze składników.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje ryż. Ryż stanowi popularny wypełniacz karm dla psów, które mają wrażliwy układ pokarmowy. Sprawdza się w alternatywie dla zbożowych wypełniaczy, jako że nie zawiera glutenu i nie powoduje reakcji alergicznych. Może być podawany psom w każdym wieku.

Trzeci punkt na liście składników to jęczmień. Jęczmień to coraz bardziej popularne wypełnienie karm dla psów, które może sprawdzić się lepiej niż pszenica u psów cierpiących na alergie pokarmowe. Dostarcza węglowodanów, ale również witamin z grupy B czy błonnika, stanowiącego pomoc w trawieniu i wydalaniu resztek pokarmowych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to kukurydza. Kukurydza to popularny wypełniacz karmy dla psów, który jednak obecnie nie jest tak polecany jak np. ryż. Kukurydza zawiera sporo węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, przez co może sprzyjać pojawianiu się nadwagi. Dostarcza do organizmu również m.in. fosfor.

Kolejny składnik w tej karmie to kaszka pszenna. Kaszka pszenna to nic innego jak przetworzona pszenica. Jest lepiej strawna od samego zboża, jednak nadal zachowuje sporo węglowodanów przy wysokim indeksie glikemicznym. Może być dodatkiem do wypełnienia, nie powinna jednak stanowić głównego wypełniacza w karmie.

Kolejna, szósta składowa karmy to pszenica. Pszenica stanowi zbożowy wypełniacz karm dla psów, stosowany przede wszystkim jako źródło węglowodanów. Pszenica posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co nie sprawdzi się u psów z nadwagą. Jest ciężkostrawna i zawiera gluten, który może powodować reakcje alergiczne.

Karma Bosch Senior na kolejnej pozycji ma pulpa buraczana. Pulpa buraczana uznawana jest za bardzo dobre źródło włókien, które wpływają pozytywnie na proces trawienia i wydalania. W niewielkich ilościach może wspomagać odchudzanie psa oraz dobrze wpływać na dietę czworonoga cierpiącego na cukrzycę.

włókna celulozy to ósma pozycja na liście składników karmy..

  • sproszkowane mięso

Analiza składu karmy Bosch Senior

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 19.00%
tłuszcz surowy 6.00%
włókno surowe 7.50%
popiół surowy 5.50%
wapń 0.80%
fosfor 0.70%
sód 0.20%
potas 0.50%
magnez 0.13%

Dodatki dietetyczne

witamina A 13000.00IU/kg
witamina D3 1300.00IU/kg
witamina E 400.00mg/kg
witamina B1 11.00mg/kg
witamina B2 11.00mg/kg
niacyna 40.00mg/kg
kwas foliowy 2.00mg/kg
witamina C 120.00mg/kg
żelazo 115.00mg/kg
cynk 70.00mg/kg
miedź 11.00mg/kg
mangan 12.00mg/kg
jod 2.00mg/kg
selen 0.20mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Bosch Senior

Bosch Senior

Wysokiej jakości karma dla psów starszych. Dostosowana do potrzeb dojrzałego organizmu.

Produkty powiązane