Bosch Junior Mini Zobacz większe

Bosch Junior Mini ( Karma dla psa )

Wysokiej jakości karma dla szczeniąt małych i średnich ras. Krokiety przystosowane do uzębienia szczeniąt.

czytaj cały opis

Ocena: 

20,47 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Bosch dla psaOpis produktu

Przeznaczenie: szczenięta małych i średnich ras osiągających do 15kg

Okres wzrostu jest bardzo ważny dla każdego szczeniaka; harmonijny rozwój zapewnia, dobrze zbilansowany i dostosowany do potrzeb młodego organizmu, posiłek. Bosch Junior Mini to karma przeznaczona dla młodych psiaków, których masa w okresie dorosłości osiągnie maksymalnie 15kg. Ponadto kształt krokietów jest przystosowany do budowy szczęki i uzębienia psów mniejszych ras.Zobacz także: Bosch Junior Lamm&Reis

Główne cechy


Producent Bosch
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa miniaturka, średnia rasa, mała rasa
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo
skład bezzbożowa

Skład karmy Bosch Junior Mini

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

jęczmień, kukurydza, sproszkowane mięso drobiowe, tłuszcze zwierzęce, ryż, sproszkowane mięso, pulpa buraczana, ekstrakt z mięsa, sproszkowane ryby, siemię lniane, mięso suszone i odtłuszczone, suszone drożdże piwne, oleje rybne, chlorek sodu, chlorek potasu, sproszkowane muszle, sproszkowana cykoria.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to jęczmień. Jęczmień to zboże, które coraz częściej pojawia się jako wypełnienie karmy. Uważa się go za źródło błonnika stymulującego proces trawienia. Dostarcza również wielu węglowodanów oraz witamin z grupy B. Jest lepszą alternatywą w karmie niż np. pszenica.

Drugi punkt na liście składników to kukurydza. Kukurydza stanowi popularny składnik karm dla psów. Nie jest polecana dla psów z nadwagą, starszych czy chorych na cukrzycę - zapewnia dużą dawkę węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Jest dość ciężkostrawna i może wywoływać alergie.

sproszkowane mięso drobiowe to trzecia składowa karmy Bosch Junior Mini. Sproszkowane mięso gwarantuje niską zawartość wody, a wysoką zawartość protein - im jest go więcej, tym karma jest bogatsza w biało zwierzęce. Sproszkowane mięso drobiowe może pochodzić zarówno z kaczki, jak również kury czy indyka - nie jest wskazane przy alergii psa na któryś ze składników.

Kolejny komponent składu Bosch Junior Mini to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są łatwiej przyswajalne i korzystniejsze dla psiego organizmu niż tłuszcze roślinne. Mogą pomagać w przemianach hormonalnych, jednak ich nadmiar prowadzi do nadwagi. Wadą składnika jest brak informacji, z jakiego gatunku zwierząt został pozyskany, co może prowadzić do alergii.

Kolejna, piąta pozycja to ryż. Ryż stanowi w karmie dla psów źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu może być podawany psom z cukrzycą czy cierpiącym na nadwagę. Sprawdza się w karmach dla psich alergików. Najkorzystniejszy dla psiego organizmu jest brązowy, niełuskany ryż.

Następna, szósta składowa karmy to sproszkowane mięso. Generalnie mięso w formie sproszkowanej często jest bogatym źródłem białka zwierzęcego. Niestety, w tym przypadku nie wiadomo, z jakiego źródła pochodzi mięso, jaki gatunek mięsa jest zawarty w karmie, a także, jaka jest jego jakość. Taki składnik może być niebezpieczny np. dla alergików.

Siódmy ingredient składu karmy to pulpa buraczana. Pulpa buraczana powinna być wyłącznie dodatkiem do żywienia psów. Wspiera ona w niedużych ilościach procesy odchudzania, a także może regulować poziom cukru u psów chorych na cukrzycę. Pozytywnie wpływa na trawienie pokarmu oraz wydalanie resztek.

Kolejny składnik w tej karmie to ekstrakt z mięsa.

Analiza składu karmy Bosch Junior Mini

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 26.00%
tłuszcz surowy 17.00%
włókno surowe 2.50%
popiół surowy 6.50%
wapń 1.20%
fosfor 0.90%
sód 0.30%
potas 0.50%
magnez 0.10%

Dodatki dietetyczne

witamina A 15000.00IU/kg
witamina D3 1200.00IU/kg
witamina E 150.00mg/kg
witamina B1 12.00mg/kg
witamina B2 12.00mg/kg
niacyna 50.00mg/kg
kwas foliowy 3.00mg/kg
witamina C 70.00mg/kg
żelazo 135.00mg/kg
cynk 90.00mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 12.00mg/kg
jod 3.00mg/kg
selen 0.20mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Bosch Junior Mini

Bosch Junior Mini

Wysokiej jakości karma dla szczeniąt małych i średnich ras. Krokiety przystosowane do uzębienia szczeniąt.

Produkty powiązane