Bosch Active Zobacz większe

Bosch Active ( Karma dla psa )

Wysokiej jakości karma dla dorosłych psów o wysokiej aktywności. Pożywienie bogate w substancje odżywcze.

czytaj cały opis

21,74 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: aktywne psy dorosłe powyżej 12. miesiąca życia

Bosch Active jest wysokoenergetycznym pożywieniem dla aktywnych psów dorosłych. Specjalnie opracowana formuła pozwala dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych psom, które uprawiają sport lub pracują. Pokarm zawiera wysoki odsetek mięsa drobiowego będącego dobrym źródłem białka.

Zobacz także: Bosch Adult Geflugel&Dinkel, Bosch Adult Fish&Kartoffel, Bosch Adult Maxi

Główne cechy


Producent Bosch
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa mała rasa, duża rasa, miniaturka, średnia rasa
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla psa wysokoenergetyczna

Skład karmy Bosch Active

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

sproszkowane mięso drobiowe, jęczmień, kukurydza, rozdrobniona pszenica, tłuszcze zwierzęce, sproszkowane mięso, kaszka pszenna, pszenica, ekstrakt z mięsa, sproszkowane ryby, pulpa buraczana, groch, mięso suszone i odtłuszczone, suszone drożdże piwne, chlorek sodu, chlorek potasu, sproszkowane muszle, sproszkowana cykoria.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to sproszkowane mięso drobiowe. Sproszkowane mięso gwarantuje niską zawartość wody, a wysoką zawartość protein - im jest go więcej, tym karma jest bogatsza w biało zwierzęce. Sproszkowane mięso drobiowe może pochodzić zarówno z kaczki, jak również kury czy indyka - nie jest wskazane przy alergii psa na któryś ze składników.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to jęczmień. Jęczmień to zboże, które coraz częściej pojawia się jako wypełnienie karmy. Uważa się go za źródło błonnika stymulującego proces trawienia. Dostarcza również wielu węglowodanów oraz witamin z grupy B. Jest lepszą alternatywą w karmie niż np. pszenica.

Karma Bosch Active na kolejnej pozycji ma kukurydza. Kukurydza to jeden z często spotykanych wypełniaczy w karmach dla psów. Jest źródłem kwasów Omega 6 oraz fosforu. W dużych ilościach może powodować alergię oraz wzmożoną aktywność psa i problemy ze snem. W diecie dostarcza przede wszystkim cukry proste.

Kolejna, czwarta pozycja to rozdrobniona pszenica. Rozdrobniona pszenica wydaje się być nieco łatwiej trawiona od pełnych ziaren, jednak zachowuje o wiele mniej składników odżywczych. Nadal natomiast posiada wysoki indeks glikemiczny i może zapewniać zbyt wiele węglowodanów oraz białka, które trudno się trawi.

tłuszcze zwierzęce to kolejna pozycja składu karmy Bosch Active. Tłuszcze zwierzęce nie są uważane za wartościowy składnik karmy, o ile nie mają oznaczonego pochodzenia. Mogą zawierać kwasy tłuszczowe nasycone, a także wspierać procesy hormonalne w organizmie psa. Tłuszcze są źródłem energii i mogą być odkładane w organizmie.

Kolejny składnik w tej karmie to sproszkowane mięso. Generalnie mięso w formie sproszkowanej często jest bogatym źródłem białka zwierzęcego. Niestety, w tym przypadku nie wiadomo, z jakiego źródła pochodzi mięso, jaki gatunek mięsa jest zawarty w karmie, a także, jaka jest jego jakość. Taki składnik może być niebezpieczny np. dla alergików.

Karma Bosch Active na siódmym miejscu składu ma kaszka pszenna. Kaszka pszenna to nic innego jak przetworzona pszenica. Jest lepiej strawna od samego zboża, jednak nadal zachowuje sporo węglowodanów przy wysokim indeksie glikemicznym. Może być dodatkiem do wypełnienia, nie powinna jednak stanowić głównego wypełniacza w karmie.

pszenica to ósma pozycja na liście składników karmy.. Pszenica jest popularnym, acz coraz rzadziej wykorzystywanym elementem wypełniającym w karmie dla psów. Posiada sporo węglowodanów i wysoki wskaźnik glikemiczny. Jest ciężkostrawna, a dodatkowo najczęściej ze wszystkich zbóż wywołuje alergie pokarmowe.

Analiza składu karmy Bosch Active

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 25.00%
tłuszcz surowy 16.00%
włókno surowe 2.50%
popiół surowy 6.50%
wapń 1.25%
fosfor 0.90%
sód 0.30%
potas 0.50%
magnez 0.13%

Dodatki dietetyczne

witamina A 12000.00IU/kg
witamina D3 1200.00IU/kg
witamina E 70.00mg/kg
witamina B1 10.00mg/kg
witamina B2 10.00mg/kg
niacyna 40.00mg/kg
kwas foliowy 2.00mg/kg
witamina C 70.00mg/kg
żelazo 150.00mg/kg
cynk 70.00mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 14.00mg/kg
jod 2.00mg/kg
selen 0.20mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

b. dobry pokarm . Pies przybiera na wadze , ma lśniącą siersĆ

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Bosch Active

Bosch Active

Wysokiej jakości karma dla dorosłych psów o wysokiej aktywności. Pożywienie bogate w substancje odżywcze.

Produkty powiązane