BiOMiLL SP Cat Senior Chicken&Rice Zobacz większe

BiOMiLL SP Cat Senior Chicken&Rice ( Karma dla kota sucha )

Wysokiej jakości karma dla kotów powyżej 8 roku życia; zawierająca wysoką zawartość kurczaka oraz składniki tj: glukozamina i żen szeń.

czytaj cały opis

Ocena: 

33,21 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Biomill dla kotaOpis produktu

Przeznaczenie: Koty powyżej 8 roku życia.

BiOMiLL Senior jest kompletną i w pełni zbilansowaną karmą dla kotów:

 • w wieku powyżej 8 roku życia,
 • o bardzo niskiej lub przeciętnej aktywności,
 • o normalnej lub zwiększonej aktywności,
 • preferujących smak, zapach i aromat mięsa drobiowego,
 • charakteryzujących się normatywnym lub nierównomiernym apetytem,
 • wybrednych żywieniowo,
 • sterylizowanych lub kastrowanych oraz tych które nie były poddawane tym zabiegom,
 • z wagą prawidłową, niedowagą, tendencją do nadwagi lub nadwagą

Najważniejsze właściwości:

 • system VIOGERM – optymalne trawienie i wzmacnianie systemu odpornościowego zwierzęcia
 • system ARTHRO+ - wspomaga regenerację chrząstek stawowych
 • omega-6/omega-3 – zdrowa skóra i lśniąca sierść
 • kontrola kwasowości moczu (pH 6-6,5)
 • dodatek żeń szenia dla zwiększenia witalności
 • system HIGH FIBERS – włókno przyspieszające procesy jelitowe
 • system IMMUNO+ - wzmacnianie i stymulowanie pracy systemu immunologicznego

Pokarm zapewnia wszystkie składniki niezbędne do utrzymania kota w dobrej formie i kondycji.

Kiedy zwierzę osiąga wiek seniorski organizm zaczyna ukazywać oznaki starzenia się, dlatego jego organizm potrzebuje specjalniej ochrony. Karma BiOMiLL zawiera odpowiednie proporcje białek i tłuszczu, co pozwala zapobiegać zarówno nadwadze, jak i zanikowi mięśni.

Ekstrakt z żen szenia podnosi witalność kota i wzmacnia jego apetyt. System ARTHRO+ wspomaga regenerację chrząstek. Dzięki systemowi Immuno+ system immunologiczny jest wzmocniony i może walczyć z efektami starzenia się organizmu.

Rozmiar i forma granulatu są zgodne z wymogami delikatnego i wrażliwego przewodu pokarmowego kota seniora, co w znacznym stopniu ułatwia przebieg procesu trawienia

W odniesieniu do tego ryzyka aby zapobiec zwiotczeniu i zanikaniu mięsni, poziom białek w modelu SENIOR Chicken & Rice utrzymany jest na bardzo wysokim poziomie, bo aż 28%. Inne starsze koty charakteryzują się małą ruchliwością i znacznym zmniejszeniem tempa metabolicznego, co prowadzi do znacznego przyrostu wagi.  Aby zamortyzować zmniejszoną aktywność kotów starszych pożywienie zawiera nieco mniej tłuszczu (13%) niż programy SELECTIVE Chicken & Rice i SELECTIVE Salmon & Rice.
BiOMill SENIOR Chicken & Rice posiada zatem optymalnie wysoką ilość protein przy umiarkowanej ilość tłuszczu, co pozwala na obniżenie kaloryczności diety (LOW CALORIES). Dzięki temu pokarm zapewnia utrzymanie tkanki mięśniowej w dobrej formie a jednocześnie ogranicza możliwość wystąpienia nadwagi.

Dla młodszych kotów zobacz: BiOMiLL Selective, BiOMiLL SP Selective Chicken & Rice, BiOMiLL SP Homecat Lamb & Rice

Główne cechy


Producent BiOMiLL
wiek kota dla seniora
jakość korzystny
rodzaj karmy dla kota dla sterylizowanych , dla niewychodzących z domu

Skład karmy Biomill Swiss Professional Senior Chicken&Rice

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mięso drobiowe, suszone mięso drobiowe(22.00%), kawałki świeżego mięsa z kurczaka(4.50%), ryż, kukurydza, pszenica, tłuszcz drobiowy, kompozycja białek roślinnych, hydrolizowane białka rybie, suszona pulpa buraka cukrowego, hydrolizowana wątróbka drobiowa, gluten kukurydziany, drożdże piwne, suszone skwarki, całe suszone jaja kurze, sól, lignoceluloza(2.50%), mannano-oligosacharydy, lecytyna, suszona Yucca Shiedegera(0.10%).

Opis składu karmy

Początkowy składnik to mięso drobiowe. Mięso drobiowe dostarcza do organizmu kota przede wszystkim łatwostrawnego białka zwierzęcego. Jest ono wysoko przyswajalne, a więc sprawdza się u większości kotów o normalnej aktywności. Nie jest określone, z jakiego gatunku drobiu pochodzi mięso, co stanowi wadę.

Kolejna, druga pozycja to suszone mięso drobiowe. Suszone mięso jest jednym z najlepszych źródeł białka. Dzięki swojej formie posiada skumulowane, korzystne dla organizmu oraz łatwe w trawieniu aminokwasy protein. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zapisane w tej formie może pochodzić zarówno z kurczaka, jak i gęsi, a więc różnić się jakością.

Kolejny składnik w tej karmie to kawałki świeżego mięsa z kurczaka. Mięso z kurczaka stanowi jeden z najczęściej spotykanych elementów karmy dla kotów. Jest ono źródłem dobrze strawnego i łatwo przyswajalnego białka zwierzęcego. Kurczak może powodować uczulenia częściej niż inne składniki. Należy pamiętać, że świeże mięso zawiera również wodę.

Karma Biomill Swiss Professional Senior Chicken&Rice na czwartym miejscu składu ma ryż. Ryż stanowi dość lekkostrawne wypełnienie karmy dla kotów i dobrą alternatywę dla składników zbożowych. Sprawdza się w żywieniu kotów wrażliwych. Zawiera nieduże ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu nie powoduje nadwagi i nie wpływa na problemy z nerkami.

Piąty punkt na liście składników to kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

pszenica to szósta pozycja na liście składników karmy.. Pszenica jest zbożem wypełniającym w karmach dla kotów. Generalnie warto jej unikać, głównie ze względu na brak pozytywnego wpływu na koci organizm. Pszenica jest raczej ciężkostrawna i trudno przyswajalna. Ma duży wskaźnik glikemiczny i sporo węglowodanów. Może alergizować.

Jako siódmy składnik składu karmy producent podaje tłuszcz drobiowy. Tłuszcz drobiowy sprawdza się w karmach dla kota lepiej od tłuszczów pochodzenia rośinnego. Zapewnia niezbędne kwasy tłuszczowe, które potrzebne są dla zdrowia kota i zachodzących w organizmie procesów. Jednocześnie, nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pozyskany został tłuszcz, co jest wadą.

kompozycja białek roślinnych to kolejna pozycja składu karmy Biomill Swiss Professional Senior Chicken&Rice.

 • gluten kukurydziany

Analiza składu karmy Biomill Swiss Professional Senior Chicken&Rice

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 28.00%
tłuszcz 13.00%
włókno surowe 2.50%
popiół surowy 6.00%
wapń 1.00%
fosfor 0.65%
magnez 0.10%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 2000.00IU/kg
witamina E 550.00mg/kg
witamina C 150.00mg/kg
Dl-metionina 3000.00mg/kg
tauryna 1250.00mg/kg
L-karnityna 50.00mg/kg
żelazo 120.00mg/kg
miedź 20.00mg/kg
magnez 20.00mg/kg
cynk 240.00mg/kg
jod 2.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

BiOMiLL SP Cat Senior Chicken&Rice

BiOMiLL SP Cat Senior Chicken&Rice

Wysokiej jakości karma dla kotów powyżej 8 roku życia; zawierająca wysoką zawartość kurczaka oraz składniki tj: glukozamina i żen szeń.