BiOMiLL SP Cat Selective Chicken&Rice Zobacz większe

BiOMiLL SP Cat Selective Chicken&Rice ( Karma dla kota sucha )

Wysokiej jakości karma dla kotów od 10 miesiąca do 8 roku życia, także dla kotów kastrowanych, żyjących w domu; zawierająca wysoką zawartość kurczaka i indyka.

czytaj cały opis

Ocena: 

33,21 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Biomill dla kotaOpis produktu

Przeznaczenie: Koty od 10 miesiąca do 8 roku życia.

BiOMiLL CHICKEN jest kompletną i w pełni zbilansowaną karmą dla kotów:

 • w wieku od 10 miesiąca do 8 roku życia.
 • opcjonalnie  zdrowych od 10 miesiąca życia
 • o przeciętnej, normalnej lub zwiększonej aktywności,
 • preferujących smak, zapach i aromat mięsa drobiowego,
 • charakteryzujących się normatywnym lub nierównomiernym apetytem,
 • wybrednych żywieniowo,
 • sterylizowanych lub kastrowanych oraz tych które nie były poddawane tym zabiegom,
 • z alergią pokarmową, ze szczególnym uwzględnieniem alergii na tle białkowym,
 • z wagą prawidłową, niedowagą lub małą tendencją do nadwagi,
 • w okresie godowym oraz kotów w okresie rekonwalescencji, w tym rekonwalescencji poporodowej

Pokarm został przeznaczony dla kotów, których preferencje skierowane są na mięso drobiowe. Karma zaspokaja zapotrzebowanie kota na proteiny pochodzenia zwierzęcego. Kompozycja karmy zorientowana jest na ochronę przewodu moczowego zwierzęcia, który stanowi bardzo ważny czynnik warunkujący zdrowie i długie życie.

Pozwala to na uniknięcie tworzenia się blokujących przewód moczowy kamieni. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysoko przyswajalnych i strawnych protein, zastosowaniu składników regulujących kwasowość moczu oraz kontrolowanej ilości fosforu i magnezu, które stanowią najczęstszą przyczynę tworzenia się kamieni u kota.

Karma charakteryzuje się wysokim poziomem strawności, przyswajalności a także ze względu na wyjątkowo dużą zawartość mięsa drobiowego, wysokim poziomem energetyczności i ponadprzeciętnym poziomem smakowitości.

Wielkość i kształt krokieta, odpowiadają wymaganiom anatomicznym kota dorosłego a wybrane składniki granulatu, jego struktura i poziom twardości, pomagają w oczyszczaniu zębów z płytek kamienia nazębnego. Rozmiar i forma granulatu są zgodne z wymogami delikatnego i wrażliwego przewodu pokarmowego zwierzęcia, co w znacznym stopniu ułatwia przebieg procesu trawiennego.

Najważniejsze właściwości:

 • system VIOGERM – optymalne trawienie i wzmacnianie systemu odpornościowego zwierzęcia
 • system ODOR CONTROL – redukcja nieprzyjemnego zapachu odchodów
 • kontrola kwasowości moczu (pH 6-6,5)

Zobacz także: BiOMiLL SP Homecat Lamb & Rice, BiOMiLL SP Light Chicken & Rice

Główne cechy


Producent BiOMiLL
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla sterylizowanych , dla wybrednych , dla wrażliwych

Skład karmy Biomill Swiss Professional Selective Chicken&Rice

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mięso drobiowe, suszone mięso drobiowe(28.00%), kawałki świeżego mięsa z kurczaka(4.50%), ryż, kukurydza, pszenica, tłuszcz drobiowy, suszone skwarki, kompozycja białek roślinnych, hydrolizowane białka rybie, hydrolizowana wątróbka drobiowa, suszona pulpa buraka cukrowego, drożdże piwne, gluten kukurydziany, mączka rybna, sól, mannano-oligosacharydy, lecytyna, suszona Yucca Shiedegera(0.10%).

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Biomill Swiss Professional Selective Chicken&Rice to mięso drobiowe. Mięso drobiowe dostarcza do organizmu kota przede wszystkim łatwostrawnego białka zwierzęcego. Jest ono wysoko przyswajalne, a więc sprawdza się u większości kotów o normalnej aktywności. Nie jest określone, z jakiego gatunku drobiu pochodzi mięso, co stanowi wadę.

Drugi ingredient składu karmy to suszone mięso drobiowe. Suszone mięso jest jednym z najlepszych źródeł białka. Dzięki swojej formie posiada skumulowane, korzystne dla organizmu oraz łatwe w trawieniu aminokwasy protein. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zapisane w tej formie może pochodzić zarówno z kurczaka, jak i gęsi, a więc różnić się jakością.

kawałki świeżego mięsa z kurczaka to trzecia pozycja na liście składników karmy.. Mięso z kurczaka stanowi jeden z najczęściej spotykanych elementów karmy dla kotów. Jest ono źródłem dobrze strawnego i łatwo przyswajalnego białka zwierzęcego. Kurczak może powodować uczulenia częściej niż inne składniki. Należy pamiętać, że świeże mięso zawiera również wodę.

ryż to czwarta składowa karmy Biomill Swiss Professional Selective Chicken&Rice. Ryż to coraz popularniejszy dodatek do żywienia kotów. Jego rolą jest głównie dostarczanie łatwych do strawienia i dość dobrze przyswajalnych węglowodanów. Ryż posiada niski indeks glikemiczny, dlatego sprawdza się w żywieniu kotów chorych na cukrzycę.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

Kolejna, szósta składowa karmy to pszenica. Pszenica jest zbożem wypełniającym w karmach dla kotów. Generalnie warto jej unikać, głównie ze względu na brak pozytywnego wpływu na koci organizm. Pszenica jest raczej ciężkostrawna i trudno przyswajalna. Ma duży wskaźnik glikemiczny i sporo węglowodanów. Może alergizować.

Jako siódmy składnik składu karmy producent podaje tłuszcz drobiowy. Tłuszcz drobiowy dostarcza organizmowi kota niezbędnych kwasów tłuszczowych nasyconych, które regulują m.in. pracę układu nerwowego czy pokarmowego. Jednocześnie jednak, może pochodzić zarówno z kurczaka, jak i np. indyka - nie wiadomo do końca, jakiej jest jakości.

Karma Biomill Swiss Professional Selective Chicken&Rice na ósmym miejscu składu ma suszone skwarki.

 • gluten kukurydziany

Analiza składu karmy Biomill Swiss Professional Selective Chicken&Rice

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 31.00%
tłuszcz 15.50%
włókno surowe 2.00%
popiół surowy 6.00%
wapń 1.00%
fosfor 0.75%
magnez 0.10%
omega-3 0.40%
omega-6 3.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 15000.00IU/kg
witamina D3 1500.00IU/kg
witamina E 200.00mg/kg
Dl-metionina 2500.00mg/kg
tauryna 1000.00mg/kg
żelazo 100.00mg/kg
miedź 15.00mg/kg
magnez 16.00mg/kg
cynk 200.00mg/kg
jod 2.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

BiOMiLL SP Cat Selective Chicken&Rice

BiOMiLL SP Cat Selective Chicken&Rice

Wysokiej jakości karma dla kotów od 10 miesiąca do 8 roku życia, także dla kotów kastrowanych, żyjących w domu; zawierająca wysoką zawartość kurczaka i indyka.