Bento Kronen Lara Indoor Zobacz większe

Bento Kronen Lara Indoor ( Karma dla kota sucha )

Kompletna karma przeznaczona głównie dla kotków mieszkających w domu. Wzbogacona o błonnik, który świetnie usuwa kule włosowe z przewodu pokarmowego mruczusia.

czytaj cały opis

Ocena: 

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Skład

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia warzywnego, zboża, oleje i tłuszcze, minerały, drożdże, ryby i produkty pochodzenia rybnego, warzywa.

Analiza składu

Białko 32%, tłuszcz 13%, błonnik 2.5%, minerały 6.5%, wapń 1.3%, fosfor 0.9%.

Główne cechy


Producent Bento Kronen
wiek kota dla dorosłych
jakość ekonomiczny
rodzaj karmy dla kota dla otyłych , dla sterylizowanych , dla niewychodzących z domu

Skład karmy Bento Kronen Lara Indoor

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

Kurczak(26.00%), kaczka(4.00%), zboża, roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, celuloza(2.00%), drożdże, minerały, yucca schidigera.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Bento Kronen Lara Indoor to kurczak. Z jednej strony kurczak stanowi dobre źródło białka zwierzęcego, które jest łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Z drugiej strony taki zapis składnika wskazuje na to, że w produkcji karmy użyto całego kurczaka, łącznie z wnętrznościami czy np. dziobem.

Drugi ingredient składu karmy to kaczka. Kaczka jest gatunkiem drobiu rzadko używanym w karmach dla kotów, dzięki czemu nie wywołuje również często reakcji uczuleniowych. Sprawdzi się dla kotów wrażliwych. Może być mięsem tłustym, co sprzyja kociej otyłości. Stanowi źródło białka zwierzęcego. W karmie użyto całej kaczki.

zboża to trzecia składowa karmy Bento Kronen Lara Indoor. Zboża nie są wypełniaczem, który powinien znajdować się w karmie dla kota - większość z nich zapewnia zbyt wiele węglowodanów, zaś białka roślinne są przez te zwierzęta w ogóle nie trawione. Dodatkowo, nie jest powiedziane, jakie rodzaje zbóż oraz w jakich proporcjach mają udział w karmie.

Kolejna, czwarta składowa karmy to roślinne ekstrakty białkowe. Organizm koci przyswaja w pełni białka zwierzęce, dlatego białko roślinne jest dla niego z zasady mniej wartościowe. Takie ekstrakty roślinne mogą być ciężkostrawne, a podawane w karmie na dłuższą metę będą powodować skutki uboczne w kondycji kota. Składnik ten podnosi ilość białka w analizie.

oleje i tłuszcze to kolejna pozycja składu karmy Bento Kronen Lara Indoor. Oleje i tłuszcze to niezbędne składniki kociej diety. Stanowią doskonałe źródło energii i pozwalają utrzymać w formie cały organizm. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo dbają o kocią wątrobę, sierść i skórę. Jedynym minusem jest brak uściślenia co do ich rodzaju.

Następna, szósta składowa karmy to celuloza.

Kolejny komponent składu Bento Kronen Lara Indoor to drożdże. Drożdże to dodatek do kociej karmy, który ma pozytywny wpływ na cały organizm zwierzęcia. Dostarcza sporo protein wysokiej jakości i posiada dużą zawartość soli mineralnych oraz witaminy z grupy B. W pewnym stopniu drożdże działają również przeciwpchelnie.

Ósmy punkt na liście składników to minerały. Dodatek pod postacią minerałów pozwala na zapewnienie kotu zbilansowanego, harmonijnego rozwoju, zwłaszcza na etapie dorastania. Z czasem minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich dodatek do karmy powoduje, że nie jest potrzebna dodatkowa suplementacja.

Analiza składu karmy Bento Kronen Lara Indoor

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 32.00%
tłuszcz 9.00%
włókno surowe 4.00%
popiół surowy 8.00%
wapń 1.10%
fosfor 1.00%
tauryna 0.20%
tauryna 0.20%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
witamina E 100.00mg/kg
żelazo 50.00mg/kg
jod 1.40mg/kg
miedź 7.00mg/kg
mangan 57.00mg/kg
cynk 65.00mg/kg
selen 0.20mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Bento Kronen Lara Indoor

Bento Kronen Lara Indoor

Kompletna karma przeznaczona głównie dla kotków mieszkających w domu. Wzbogacona o błonnik, który świetnie usuwa kule włosowe z przewodu pokarmowego mruczusia.

Produkty powiązane