Bento Kronen Lara Fitness Salmon Zobacz większe

Bento Kronen Lara Fitness Salmon ( Karma dla kota sucha )

Przepyszna sucha karma dla Twojego kota z dodatkiem łososia.

czytaj cały opis

Ocena: 

6,60 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Lara Fitness dla kotaOpis produktu

Przepyszna rybna kompozycja dla każdego kota. Smaczne mięso z łososia, tuńczyka oraz innych ryb morskich sprawi, że Twój mruczuś po każdym posiłku będzie się oblizywał i czekał na kolejny posiłek. Pokarm zawiera taurynę dla zdrowego serca kotka oraz FOS, który zadba o prawidłową pracę jelit.

Skład

Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego, zboża, produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, ryby i produkty pochodne z ryb (4% ryba), drożdże, warzywa, minerały, FOS, jukka.

Analiza składu

Białko 32%, tłuszcz 16%, popiół surowy 7.5%, włókno surowe 2.5%, wapń 1.3%, fosfor 0.9%, magnez 0.08%, tauryna 2000mg/kg.

Główne cechy


Producent Bento Kronen
wiek kota dla dorosłych
jakość ekonomiczny
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla wychodzących z domu

Skład karmy Bento Kronen Lara Fitness Salmon

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

Kurczak(25.00%), zboża, roślinne ekstrakty białkowe, ryby i pochodne ryb(4.00%), oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa, drożdże, minerały.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kurczak. Z jednej strony kurczak stanowi dobre źródło białka zwierzęcego, które jest łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Z drugiej strony taki zapis składnika wskazuje na to, że w produkcji karmy użyto całego kurczaka, łącznie z wnętrznościami czy np. dziobem.

zboża to kolejna pozycja składu karmy Bento Kronen Lara Fitness Salmon. Zboża nie są wypełniaczem, który powinien znajdować się w karmie dla kota - większość z nich zapewnia zbyt wiele węglowodanów, zaś białka roślinne są przez te zwierzęta w ogóle nie trawione. Dodatkowo, nie jest powiedziane, jakie rodzaje zbóż oraz w jakich proporcjach mają udział w karmie.

Kolejny komponent składu Bento Kronen Lara Fitness Salmon to roślinne ekstrakty białkowe. Organizm koci przyswaja w pełni białka zwierzęce, dlatego białko roślinne jest dla niego z zasady mniej wartościowe. Takie ekstrakty roślinne mogą być ciężkostrawne, a podawane w karmie na dłuższą metę będą powodować skutki uboczne w kondycji kota. Składnik ten podnosi ilość białka w analizie.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje ryby i pochodne ryb. Ryby to źródło białka zwierzęcego, które dobrze się trawi i jest wskazane dla kociego organizmu. Zapewnia kwasy tłuszczowe nienasycone, wpływające pozytywnie na pracę układu krążenia czy wygląd skóry i sierści. Minusem jest brak określenia, jakie gatunki ryb wykorzystano oraz czym są ich pochodne.

Kolejny składnik w tej karmie to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze to niezbędne składniki kociej diety. Stanowią doskonałe źródło energii i pozwalają utrzymać w formie cały organizm. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo dbają o kocią wątrobę, sierść i skórę. Jedynym minusem jest brak uściślenia co do ich rodzaju.

Kolejna, szósta składowa karmy to produkty pochodzenia roślinnego.

Karma Bento Kronen Lara Fitness Salmon na kolejnej pozycji ma warzywa.

Ósmy ingredient składu karmy to drożdże. Drożdże to dodatek do kociej karmy, który ma pozytywny wpływ na cały organizm zwierzęcia. Dostarcza sporo protein wysokiej jakości i posiada dużą zawartość soli mineralnych oraz witaminy z grupy B. W pewnym stopniu drożdże działają również przeciwpchelnie.

Analiza składu karmy Bento Kronen Lara Fitness Salmon

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 32.00%
tłuszcz 10.00%
włókno surowe 2.00%
popiół surowy 8.00%
wapń 1.10%
fosfor 1.00%
tauryna 0.20%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
witamina E 100.00mg/kg
żelazo 50.00mg/kg
jod 1.40mg/kg
miedź 7.00mg/kg
mangan 57.00mg/kg
cynk 65.00mg/kg
selen 0.20mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Bento Kronen Lara Fitness Salmon

Bento Kronen Lara Fitness Salmon

Przepyszna sucha karma dla Twojego kota z dodatkiem łososia.

Produkty powiązane