Bento Kronen Lara Adult Urinary Care Zobacz większe

Bento Kronen Lara Adult Urinary Care ( Karma dla kota sucha )

Specjalistyczna karma, zapewniająca dobre funkcjonowanie dróg moczowych oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia zapalenia pęcherza. Twój kot będzie z przyjemnością jadł ten apetyczny, pachnący kurczakiem pokarm.

czytaj cały opis

Ocena: 

27,33 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Lara Adult Urinary Care to specjalistyczna karma, zapewniająca dobre funkcjonowanie dróg moczowych oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia zapalenia pęcherza. Twój kot będzie z przyjemnością jadł ten apetyczny, pachnący kurczakiem pokarm.

Skład

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (Kurczak 25%), Zboża, Warzywne ekstrakty proteinowe, Oleje i tłuszcze, Owoce (Żurawina 4%), Minerały, Produkty pochodzenia warzywnego, Drożdże.    

Analiza składu

Białko 28%; Zawartość tłuszczu 14%; Błonnik 1,5%; Minerały 8,5%; Wapń 0,8%; Fosfor 0,7%; Sód 1,2%; Magnez 0,08%; Tauryna 0,2%

Główne cechy


Producent Bento Kronen
wiek kota dla dorosłych
jakość ekonomiczny
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla sterylizowanych

Skład karmy Bento Kronen Lara Adult Urinary Care

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

Kurczak(25.00%), zboża, roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, żurawina(4.00%), minerały, produkty pochodzenia roślinnego, drożdże.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Bento Kronen Lara Adult Urinary Care to kurczak. Z jednej strony kurczak stanowi dobre źródło białka zwierzęcego, które jest łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Z drugiej strony taki zapis składnika wskazuje na to, że w produkcji karmy użyto całego kurczaka, łącznie z wnętrznościami czy np. dziobem.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to zboża. Zboża nie są wypełniaczem, który powinien znajdować się w karmie dla kota - większość z nich zapewnia zbyt wiele węglowodanów, zaś białka roślinne są przez te zwierzęta w ogóle nie trawione. Dodatkowo, nie jest powiedziane, jakie rodzaje zbóż oraz w jakich proporcjach mają udział w karmie.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje roślinne ekstrakty białkowe. Organizm koci przyswaja w pełni białka zwierzęce, dlatego białko roślinne jest dla niego z zasady mniej wartościowe. Takie ekstrakty roślinne mogą być ciężkostrawne, a podawane w karmie na dłuższą metę będą powodować skutki uboczne w kondycji kota. Składnik ten podnosi ilość białka w analizie.

Czwarty punkt na liście składników to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze to niezbędne składniki kociej diety. Stanowią doskonałe źródło energii i pozwalają utrzymać w formie cały organizm. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo dbają o kocią wątrobę, sierść i skórę. Jedynym minusem jest brak uściślenia co do ich rodzaju.

Kolejna, piąta pozycja to żurawina.

Kolejny składnik w tej karmie to minerały. Dodatek pod postacią minerałów pozwala na zapewnienie kotu zbilansowanego, harmonijnego rozwoju, zwłaszcza na etapie dorastania. Z czasem minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich dodatek do karmy powoduje, że nie jest potrzebna dodatkowa suplementacja.

produkty pochodzenia roślinnego to kolejna pozycja składu karmy Bento Kronen Lara Adult Urinary Care.

Karma Bento Kronen Lara Adult Urinary Care na kolejnej pozycji ma drożdże. Drożdże to dodatek do kociej karmy, który ma pozytywny wpływ na cały organizm zwierzęcia. Dostarcza sporo protein wysokiej jakości i posiada dużą zawartość soli mineralnych oraz witaminy z grupy B. W pewnym stopniu drożdże działają również przeciwpchelnie.

Analiza składu karmy Bento Kronen Lara Adult Urinary Care

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 28.00%
tłuszcz 14.00%
włókno surowe 1.50%
popiół surowy 8.50%
wapń 0.80%
fosfor 0.70%
sód 1.20%
magnez 0.08%
tauryna 0.20%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 50.00mg/kg
jod 1.40mg/kg
miedź 7.00mg/kg
mangan 57.00mg/kg
cynk 65.00mg/kg
selen 0.20mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Bento Kronen Lara Adult Urinary Care

Bento Kronen Lara Adult Urinary Care

Specjalistyczna karma, zapewniająca dobre funkcjonowanie dróg moczowych oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia zapalenia pęcherza. Twój kot będzie z przyjemnością jadł ten apetyczny, pachnący kurczakiem pokarm.