Belcando Adult Grain Free Poultry Zobacz większe

Belcando Adult Grain Free Poultry ( Karma dla psa )

Wysokojakościowa, holistyczna karma stworzona specjalnie dla dorosłych psów wszystkich ras, o normalnej aktywności z nietolerancją glutenu zawartego w zbożach.

czytaj cały opis

Ocena: 

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Belcando Grain Free to holistyczna karma stworzona z myślą o dorosłych psach wszystkich ras o normalnej aktywności, z nietolerancją glutenu zawartego w zbożach.

W nowej formule Belcando Grain Free zboża zostały zastąpione Amarantusem (Szarłatem), który jest bogatym źródłem węglowodanów, białka, mikro i makroelementów, oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych i błonnika. Szarłat nie zawiera glutenu i jest polecany jako alternatywa dla psów posiadających alergię pokarmową na zboża. Nasiona Amarantusa zawierają sporo tłuszczu, białka (więcej niż zboża, czy nawet mleko) i skrobi, a ich wartość energetyczna jest większa niż nasion kukurydzy.

Główne cechy


Producent Belcando
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa, miniaturka, średnia rasa, mała rasa
jakość korzystny
skład bezzbożowa

Skład karmy Belcando Adult Grain Free

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mięso drobiowe z niską zawartością popiołu(23.50%), amarantus(20.00%), skrobia ziemniaczana, mączka grochowa, tłuszcz drobiowy, olej roślinny, mączka śledziowa, suszone wysłodki buraczane, ekspeler z pestek winogron, drożdże piwne, chleb świętojański, hydrolizowane wątróbki drobiowe, nasiona szałwii(1.00%), fosforan wapnia, chlorek sodu, chlorek potasu, suszone zioła, liście pokrzywy, korzeń goryczki, centuria, rumianek, koper włoski, kminek, jemioła, krwawnik pospolity, jeżyna, juka kalifornijska.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Belcando Adult Grain Free to mięso drobiowe z niską zawartością popiołu. Mięso drobiowe jest źródłem przyswajalnego białka zwierzęcego, które pełni funkcję budulcową w psim organizmie. Dodatkowo, zawiera również witaminy oraz mikroelementy. Niestety, nie jest określone, jakie mięso drobiowe zostało wykorzystane. Należy pamiętać, że podane jest ono w formie uwodnionej.

Kolejny komponent składu Belcando Adult Grain Free to amarantus. Amarantus stanowi najnowszą i nadal rzadko spotykaną alternatywę dla zbożowych wypełniaczy bogatych w gluten. Dzięki brakowi zawartości glutenu w tym składniku karma z nim nadaje się dla psów wrażliwych oraz podatnych na alergie pokarmowe. Stanowi on przede wszystkim źródło węglowodanów.

Karma Belcando Adult Grain Free na trzecim miejscu składu ma skrobia ziemniaczana. Skrobia ziemniaczana to źródło dwóch substancji. Z jednej strony dostarcza ona wolnych od glutenu węglowodanów, które są dość dobrze trawione w psim organizmie. Z drugej stanowi źródło błonnika pomagającego w przyspieszeniu procesów trawienia resztek pokarmowych.

Następna, czwarta składowa karmy to mączka grochowa. Mączka grochowa stanowi jeden ze składników, który jest dodatkiem do psiej karmy. Bardzo istotne jest, aby nie stanowił on podstawowego składnika karmy, jako że jest bogaty w białko roślinne. Dodatkowo zawiera również niewielkie ilości włókien, które pomagają w regulacji trawienia.

tłuszcz drobiowy to piąta składowa karmy Belcando Adult Grain Free. Tłuszcz drobiowy jest jednym z najpowszechniejszych tłuszczów zwierzęcych występujących w karmach dla psów. Jest dośc korzystny dla psiego organizmu. Może powodować reakcje uczuleniowe - zależnie od sposobu konserwacji. Nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu został pozyskany, co jest wadą.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to olej roślinny. Olej roślinny w karmach dla psów stanowi wypełniacz, który ma podnosić smakowitość i tłustość karmy. Ma mniejsze wartosci odżywcze niż tłuszcze zwierzęce. Minusem jest brak określenia, z jakich roślin pochodzi oraz jakiej jest jakości.

Kolejna, siódma składowa karmy to mączka śledziowa. Śledź jest źródłem dobrze przyswajalnego i łatwego w trawieniu białka. Dobrze sprawdza się w karmach dla psów wrażliwych i alergików. Dodatkowo, dostarcza też kwasów tłuszczowych nienasyconych. Mączka śledziowa podawana jest już bez zawartości wody, ale do jej wykonania użyto całej ryby.

suszone wysłodki buraczane to ósma pozycja na liście składników karmy..

Analiza składu karmy Belcando Adult Grain Free

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 23.50%
tłuszcz 12.50%
włókno surowe 3.50%
popiół surowy 7.00%
wapń 1.20%
fosfor 0.90%
sód 0.30%

Dodatki dietetyczne

witamina A 13000.00IU/kg
witamina D3 1300.00IU/kg
witamina E 130.00mg/kg
miedź 12.50mg/kg
żelazo 200.00mg/kg
mangan 40.00mg/kg
cynk 150.00mg/kg
jod 2.00mg/kg
selen 0.15mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Belcando Adult Grain Free Poultry

Belcando Adult Grain Free Poultry

Wysokojakościowa, holistyczna karma stworzona specjalnie dla dorosłych psów wszystkich ras, o normalnej aktywności z nietolerancją glutenu zawartego w zbożach.

Produkty powiązane