Belcando Active Zobacz większe

Belcando Active ( Karma dla psa )

Holistyczna, pełnowartościowa karma dla psów dorosłych wykazujących się dużą aktywnością. Składniki dostosowane do wymagań energetycznych aktywnych psów i wspierania wytrzymałości i sprawności ruchowej.

czytaj cały opis

Ocena: 

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Belcando Active to holistyczna, pełnowartościowa karma dla psów dorosłych wszystkich ras, wykazujących się dużą aktywnością. Zawiera składniki dostosowane do wymagań energetycznych aktywnych psów i wspierania wytrzymałości i sprawności ruchowej. Stworzona w oparciu o naturalne składniki: lekkostrawny drób, cenne kwasy tłuszczowe omega-3 z nasion lnu i zdrowy chleb świętojański, który dostarcza ważnych garbników i niezbędnych substancji odżywczych.

Główne cechy


Producent Belcando
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa mała rasa, duża rasa, miniaturka, średnia rasa
jakość korzystny
rodzaj karmy dla psa wysokoenergetyczna

Skład karmy Belcando Adult Active

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mięso drobiowe z niską zawartością popiołu(21.50%), kukurydza, owies łuskany, ryż, mączka śledziowa(6.00%), tłuszcz drobiowy, olej roślinny rafinowany, chleb świętojański(2.50%), pestki winogron odtłuszczone, drożdże piwne, siemię lniane(2.30%), suszone wysłodki buraczane, dwufosforan wapnia, hydrolizowana wątróbka drobiowa, chlorek sodu, chlorek potasu, zioła, liście pokrzywy, korzeń goryczki, centuria, rumianek, koper, kminek, jemioła, krwawnik pospolity, jeżyna, juka kalifornijska.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to mięso drobiowe z niską zawartością popiołu. Mięso drobiowe jest źródłem przyswajalnego białka zwierzęcego, które pełni funkcję budulcową w psim organizmie. Dodatkowo, zawiera również witaminy oraz mikroelementy. Niestety, nie jest określone, jakie mięso drobiowe zostało wykorzystane. Należy pamiętać, że podane jest ono w formie uwodnionej.

Kolejna, druga składowa karmy to kukurydza. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

Trzeci ingredient składu karmy to owies łuskany. Owies łuskany jest mniej wartościowy w karmie dla psów od pełnego, niełuskanego ziarna. Niemniej, posiada sporo węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym i rzadziej od pszenicy powoduje alergie. Jest bogaty w witaminy z grupy B oraz naturalny błonnik wspomagający trawienie.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to ryż. Ryż to jeden z podstawowych składników wypełniających w karmach dla psów. Jest przede wszystkim źródłem węglowodanów. Sprawdza się w produktach dla alergików i psów wrażliwych, jest lekkostrawny. W tej formie zapisywany jest głównie mniej wartościowy ryż biały.

mączka śledziowa to kolejna pozycja składu karmy Belcando Adult Active. Śledź jest źródłem dobrze przyswajalnego i łatwego w trawieniu białka. Dobrze sprawdza się w karmach dla psów wrażliwych i alergików. Dodatkowo, dostarcza też kwasów tłuszczowych nienasyconych. Mączka śledziowa podawana jest już bez zawartości wody, ale do jej wykonania użyto całej ryby.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje tłuszcz drobiowy. Tłuszcz drobiowy stanowi cenne źródło kwasów tłuszczowych nasyconych, niezbędnych w diecie czworonoga. Podanie źródła tłuszczu pozwala na określenie jego jakości i odżywczości dla psa, aczkolwiek nadal nie wiadomo, czy tłuszcz uzyskany jest z kurczaka, czy może gęsi albo kaczki.

Następna, siódma składowa karmy to olej roślinny rafinowany.

Karma Belcando Adult Active na kolejnej pozycji ma chleb świętojański.

Analiza składu karmy Belcando Adult Active

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 25.00%
tłuszcz surowy 14.50%
włókno surowe 3.20%
popiół surowy 7.00%
wapń 1.30%
fosfor 0.90%
sód 0.30%

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Belcando Active

Belcando Active

Holistyczna, pełnowartościowa karma dla psów dorosłych wykazujących się dużą aktywnością. Składniki dostosowane do wymagań energetycznych aktywnych psów i wspierania wytrzymałości i sprawności ruchowej.

Produkty powiązane