Arion Original Adult Medium Lamb&Rice Zobacz większe

Arion Dog Original Adult Medium Lamb&Rice ( Karma dla psa )

Karma nie zawierająca glutenu, dla ras średnich, która zawiera wysoką zawartość jagnięciny i ryżu.

czytaj cały opis

Ocena: 

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Pełnowartościowa, bezglutenowa karma dla ras średnich została stworzona w taki sposób, by smakowała nawet najbardziej wybrednym psiakom. Pokarm pokrywa zalecane zapotrzebowanie na energię, dzięki aromatycznej jagnięcinie, która jest podstawowym składnikiem.

Główne cechy


Producent Arion
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa średnia rasa

Skład karmy Arion Original Adult Medium Lamb&Rice

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, jagnięcina, kurczak, tłuszcz zwierzęcy, hydrolizat białka, zielony groszek, pulpa buraczana, drożdże piwne, sól, chlorek potasu, fruktooligosacharydy, mannooligosacharydy, ziarna winogron.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to jeden z popularniejszych obecnie składników stanowiących wypełnienie karm dla psów. Sprawdza się w żywieniu psów chorujących na alergie pokarmowe, zwłaszcza w alternatywie dla zbóż - nie posiada glutenu. Może być podawany psom wrażliwym. Dostarcza łatwostawnych węglowodanów.

Drugi ingredient składu karmy to jagnięcina. Jagnięcina to dobre źródło białek pochodzenia zwierzęcego. Rzadko powoduje jakiekolwiek alergie, a dodatkowo jest bardzo delikatne i dobre również dla psów wrażliwych. Zawiera sporo witamin z grupy B. W takiej formie podane jest nie tylko mięso, ale i np. skóry czy kopyta.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje kurczak. Kurczak w karmie dla psa wykorzystywany jest powszechnie, przez co może powodować reakcje uczuleniowe u psich alergików. Jednocześnie, zapewnia źródło łatwostrawnych białek zwierzęcych, dzięki czemu sprawdza się przy żywieniu psów wrażliwych. W karmie użyto całego kurczaka.

Karma Arion Original Adult Medium Lamb&Rice na kolejnej pozycji ma tłuszcz zwierzęcy. Choć tłuszcz zwierzęcy sam w sobie jest niezbędnym dodatkiem do karmy dla psów, to jednak powinno być określone jego pochodzenie. W takim zapisie składnika nie sposób stwierdzić, jaką jakość ma przedstawiony tłuszcz oraz czy pochodzi z jednego gatunku zwierzęcia.

Kolejny komponent składu Arion Original Adult Medium Lamb&Rice to hydrolizat białka.

Karma Arion Original Adult Medium Lamb&Rice na szóstym miejscu składu ma zielony groszek. Zielony groszek to dość wartościowe źródło węglowodanów, które zazwyczaj występuje jako wypełnienie karmy. Groszek dodatkowo zawiera sporą ilość włókien roślinnych - nietrawionych przez psy. Składnik ten zawiera również białko roślinne, ważne więc, aby nie był główną częścią karmy.

Kolejna, siódma składowa karmy to pulpa buraczana. Pulpa buraczana to dodatek do żywienia, wokół którego narosło wiele kontrowersji. W niewielkich ilościach jest substancją pozytywnie wpływającą na procesy trawienia oraz wydalania resztek pokarmowych z organizmu. Może obniżać poziom cukru we krwi oraz wspomagać odchudzanie.

drożdże piwne to ósma składowa karmy Arion Original Adult Medium Lamb&Rice.

Analiza składu karmy Arion Original Adult Medium Lamb&Rice

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 26.00%
tłuszcz surowy 16.00%
popiół 7.00%
włókno 2.00%
wapń 1.70%
fosfor 1.00%

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Arion Dog Original Adult Medium Lamb&Rice

Arion Dog Original Adult Medium Lamb&Rice

Karma nie zawierająca glutenu, dla ras średnich, która zawiera wysoką zawartość jagnięciny i ryżu.