Animonda Rafine Cross kurczak + łosoś + krewetki Zobacz większe

Animonda Rafine Cross kurczak + łosoś + krewetki ( Karma dla kota sucha )

Karma sucha dla kotów dorosłych powyżej 1 roku życia na bazie mięsa drobiowego, krewetek i łososia

czytaj cały opis

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Rafine Cross Adult jest wysokogatunkowym pokarmem suchym dla dorosłych kotów, zapewnia on zdrową dietę i dobry bilans wewnętrzny. Dental-Care-TwinCrocs redukuje powstawanie płytki nazębnej i zmniejsza ryzyko powstawania kamienia nazębnego. Nie zawiera soji, konserwantów i sztucznych barwników.

SKŁAD:

zboże, mięso i pochodne mięsa (5% kurczak), oleje i tłuszcze, ryby i pochodne ryb (4% łosoś), wyciągi białka z warzyw, roślinne produkty  uboczne, mleko i pochodne mleka (2% jogurt), mięczaki i skorupiaki (2% krewetki), minerały, jaja oraz produkty pochodne z jaj, drożdże, warzywa.

Główne cechy


Producent Animonda
wiek kota dla dorosłych
jakość ekonomiczny

Skład karmy Animonda Rafine Cross Adult kurczak, łosoś, krewetki

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i pochodne mięsa, Kurczak(5.00%), oleje i tłuszcze, ryby i pochodne ryb, łosoś(4.00%), wyciągi białka z warzyw, roślinne produkty uboczne, mleko i pochodne mleka, jogurt(2.00%), mięczaki i skorupiaki, krewetki(2.00%), substancje mineralne, jaja oraz produkty pochodne z jaj, drożdże, warzywa.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Animonda Rafine Cross Adult kurczak, łosoś, krewetki to zboża. Zboża nie są wypełniaczem, który powinien znajdować się w karmie dla kota - większość z nich zapewnia zbyt wiele węglowodanów, zaś białka roślinne są przez te zwierzęta w ogóle nie trawione. Dodatkowo, nie jest powiedziane, jakie rodzaje zbóż oraz w jakich proporcjach mają udział w karmie.

Karma Animonda Rafine Cross Adult kurczak, łosoś, krewetki na kolejnej pozycji ma mięso i pochodne mięsa. Choć w kociej diecie powinny być zapewnione przede wszystkim składniki pochodzenia zwierzęcego, to mięsa i pochodnych mięsa należy w karmie unikać. Nie wiadomo, jakiego gatunkujakość. Dodatkowo, w procesie produkcji wykorzystano również inne części zwierząt.

Trzeci ingredient składu karmy to kurczak. Z jednej strony kurczak stanowi dobre źródło białka zwierzęcego, które jest łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Z drugiej strony taki zapis składnika wskazuje na to, że w produkcji karmy użyto całego kurczaka, łącznie z wnętrznościami czy np. dziobem.

Kolejny składnik w tej karmie to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze to niezbędne składniki kociej diety. Stanowią doskonałe źródło energii i pozwalają utrzymać w formie cały organizm. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo dbają o kocią wątrobę, sierść i skórę. Jedynym minusem jest brak uściślenia co do ich rodzaju.

Kolejna, piąta pozycja to ryby i pochodne ryb. Ryby to źródło białka zwierzęcego, które dobrze się trawi i jest wskazane dla kociego organizmu. Zapewnia kwasy tłuszczowe nienasycone, wpływające pozytywnie na pracę układu krążenia czy wygląd skóry i sierści. Minusem jest brak określenia, jakie gatunki ryb wykorzystano oraz czym są ich pochodne.

Karma Animonda Rafine Cross Adult kurczak, łosoś, krewetki na szóstym miejscu składu ma łosoś. Łosoś to wysokiej jakości składnik rybny, który nie tylko dostarcza kotu białek pochodzenia zwierzęcego, ale jest również bogaty w kwasy Omega. Należy zwrócić uwagę, że do produkcji karmy użyto nie tylko mięsa łososia, ale również m.in. zmielonych łbów czy ości.

wyciągi białka z warzyw to siódma pozycja na liście składników karmy..

roślinne produkty uboczne to ósma składowa karmy Animonda Rafine Cross Adult kurczak, łosoś, krewetki. W diecie kota jako bezwzględnego mięsożercy dominować powinny składniki pochodzenia zwierzęcego. Produkty roślinne uboczne nie trawią się wystarczająco dobrze, upośledzając przyswajanie. Mogą powodować kłopoty z trawieniem. Co więcej, nie wiadomo, jakie składniki oraz skąd użyte zostały w karmie.

Analiza składu karmy Animonda Rafine Cross Adult kurczak, łosoś, krewetki

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 32.00%
tłuszcz 11.00%
błonnik 1.50%
Popiół 8.00%
wapń 1.40%
fosfor 1.00%
magnez 0.08%

Dodatki dietetyczne

witamina A 12000.00IU/kg
witamina D3 1200.00IU/kg
witamina C 125.00mg/kg
miedź 4.00mg/kg
cynk 52.00mg/kg
selen 0.12mg/kg
jod 1.40mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Dobra karma, chętnie zjadana przez kotkę. Dobry produkt w umiarkowanej cenie.

Oceniający:
Oceń 

Bardzo ciekawa propozycja. Może nie jest tak dobra jak inne markowe karmy, ale stanowi rozsądny kompromis między ceną a jakością. Polecam

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Animonda Rafine Cross kurczak + łosoś + krewetki

Animonda Rafine Cross kurczak + łosoś + krewetki

Karma sucha dla kotów dorosłych powyżej 1 roku życia na bazie mięsa drobiowego, krewetek i łososia