Animonda Rafine Cross kaczka + indyk + kurczak Zobacz większe

Animonda Rafine Cross kaczka + indyk + kurczak ( Karma dla kota sucha )

Karma sucha dla kotów dorosłych powyżej 1 roku życia na bazie mięsa drobiowego (kaczka, indyk, kurczak).

czytaj cały opis

8,10 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Animonda dla kotaOpis produktu

Rafine Cross Adult jest wysokogatunkowym pokarmem suchym dla dorosłych kotów, zapewnia on zdrową dietę i dobry bilans wewnętrzny. Dental-Care-TwinCrocs redukuje powstawanie płytki nazębnej i zmniejsza ryzyko powstawania kamienia nazębnego. Nie zawiera soji, konserwantów i sztucznych barwników.

SKŁAD:

zboże, mięso i pochodne mięsa (5% kaczki, 5% indyka, 5% kurczaka), oleje i tłuszcze, wyciągi białka z warzyw, mleko i pochodne mleka (2% jogurtu), jaja oraz produkty pochodne z jaj, drożdże, minerały, warzywa

Główne cechy


Producent Animonda
wiek kota dla dorosłych
jakość ekonomiczny

Skład karmy Animonda Rafine Cross Adult kaczka, indyk, kurczak

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i pochodne mięsa, kaczka(5.00%), indyczka(5.00%), Kurczak(5.00%), oleje i tłuszcze, wyciągi białka z warzyw, mleko i pochodne mleka, jogurt(2.00%), jaja oraz produkty pochodne z jaj, drożdże, substancje mineralne, warzywa.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to zboża. Zboża nie są wypełniaczem, który powinien znajdować się w karmie dla kota - większość z nich zapewnia zbyt wiele węglowodanów, zaś białka roślinne są przez te zwierzęta w ogóle nie trawione. Dodatkowo, nie jest powiedziane, jakie rodzaje zbóż oraz w jakich proporcjach mają udział w karmie.

Kolejny składnik w tej karmie to mięso i pochodne mięsa. Choć w kociej diecie powinny być zapewnione przede wszystkim składniki pochodzenia zwierzęcego, to mięsa i pochodnych mięsa należy w karmie unikać. Nie wiadomo, jakiego gatunkujakość. Dodatkowo, w procesie produkcji wykorzystano również inne części zwierząt.

Kolejna, trzecia pozycja to kaczka. Kaczka jest gatunkiem drobiu rzadko używanym w karmach dla kotów, dzięki czemu nie wywołuje również często reakcji uczuleniowych. Sprawdzi się dla kotów wrażliwych. Może być mięsem tłustym, co sprzyja kociej otyłości. Stanowi źródło białka zwierzęcego. W karmie użyto całej kaczki.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to indyczka. Mięso z indyczki uważane jest za jedno z delikatniejszych, dlatego też świetnie sprawdzi się w karmach dla kotów wrażliwych, kociąt oraz kocich seniorów. Mięso to dostarcza dobrej jakości białka zwierzęcego, co wpływa na jego dobre trawienie oraz przyswajanie. Indyczka podana jest w całości.

Piąty ingredient składu karmy to kurczak. Z jednej strony kurczak stanowi dobre źródło białka zwierzęcego, które jest łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Z drugiej strony taki zapis składnika wskazuje na to, że w produkcji karmy użyto całego kurczaka, łącznie z wnętrznościami czy np. dziobem.

Kolejny komponent składu Animonda Rafine Cross Adult kaczka, indyk, kurczak to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze to niezbędne składniki kociej diety. Stanowią doskonałe źródło energii i pozwalają utrzymać w formie cały organizm. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo dbają o kocią wątrobę, sierść i skórę. Jedynym minusem jest brak uściślenia co do ich rodzaju.

wyciągi białka z warzyw to siódma składowa karmy Animonda Rafine Cross Adult kaczka, indyk, kurczak.

Karma Animonda Rafine Cross Adult kaczka, indyk, kurczak na ósmym miejscu składu ma mleko i pochodne mleka.

Analiza składu karmy Animonda Rafine Cross Adult kaczka, indyk, kurczak

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 32.00%
tłuszcz 11.00%
błonnik 1.50%
Popiół 8.00%
wapń 1.40%
fosfor 1.00%
magnez 0.08%

Dodatki dietetyczne

witamina A 12000.00IU/kg
witamina D3 1200.00IU/kg
witamina C 125.00mg/kg
miedź 4.00mg/kg
cynk 52.00mg/kg
selen 0.12mg/kg
jod 1.40mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karma bardzo dobrej jakości. Kicia je ją chyba chętniej niż mokrą. Dosyć tłuste i drobne kuleczki. Opakowanie ze strunowym zamknięciem - trochę powietrza jeszcze wypuszcza, więc może przydałoby się przesypać do innego opakowania. Spora ilość dobrej jakości karmy w odpowiedniej cenie. Polecam!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Animonda Rafine Cross kaczka + indyk + kurczak

Animonda Rafine Cross kaczka + indyk + kurczak

Karma sucha dla kotów dorosłych powyżej 1 roku życia na bazie mięsa drobiowego (kaczka, indyk, kurczak).