Animonda Integra Protect Nieren sucha karma Zobacz większe

Animonda Integra Protect Nieren sucha karma ( Karma dla kota sucha )

Specjalna dieta w postaci suchej karmy dla kotków z chorymi nerkami.

czytaj cały opis

Ocena: 

11,73 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Karma opracowana specjalnie dla kotów z przewlekłą niewydolnością nerek. Obniżona zawartość białka oraz fosforu wspiera czynność nerek. Dieta jednocześnie nie zawiera zbóż i tym samym jest odpowiednia dla kotów nietolerujących ziarna.

Skład: Ziemniaki (suszone), groszek, mączka kostna, skrobia ziemniaczana, tłuszcz drobiowy, tłuszcz wołowy, mączka drobiowa (niska zawartość popiołu), miąższ z buraka, lignoceluloza, wątróbka drobiowa, olej z łososia, węglan wapnia, chlorek sodu, yucca schidigera

Analiza: Białko    26%, Fosfor 0,45%, Jodan wapnia 1,6 mg, Kwas linolowy 2,6%, Mangan 6 mg, Miedź 4,5 mg, Popiół 4%, Potas 0,5%, Sód 0,35%, Tlenek cynku 60 mg, Tłuszcz 24,5%, Wapń 0,65%, Wilgotność 6%, Witamina A 1500 j.m., Witamina D3 1500 j.m.m, Włókno 2%

Główne cechy


Producent Animonda
jakość korzystny
rodzaj schorzenia niewydolność nerek
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Animonda Integra Protect Nieren sucha

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, kurczak, tłuszcz drobiowy, tłuszcz zwierzęcy - wołowy, mączka drobiowa, miąższ buraka, białko drobiowe, wątróbka drobiowa, olej rybny, jajko, fruktooligosacharydy, włókno owsa, drożdże, węglan wapnia, chlorek sodu, wyciąg z rośliny Yucca schidigera.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa w żywieniu psów cierpiących na alergie pokarmowe. Stanowi on wypełnienie karm dla psów. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów, dzięki czemu dobrze się trawi i łatwo przyswaja. Posiada niski indeks glikemiczny, sprawdzając się w żywieniu psów z cukrzycą.

Kolejna, druga pozycja to kurczak. Jedno z najpopularniejszych źródeł białka w karmach dla psów zdrowych i wrażliwych. Czasem może wywoływać alergię. Podanie takiego źródła białka oznacza, że w produkcji wykorzystano nie tylko mięso, ale również np. pióra czy kości. Składnika w karmie jest mniej - podana jest jego zawartość z wodą.

Karma Animonda Integra Protect Nieren sucha na trzecim miejscu składu ma tłuszcz drobiowy. Tłuszcz drobiowy jest jednym z najpowszechniejszych tłuszczów zwierzęcych występujących w karmach dla psów. Jest dośc korzystny dla psiego organizmu. Może powodować reakcje uczuleniowe - zależnie od sposobu konserwacji. Nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu został pozyskany, co jest wadą.

Następna, czwarta składowa karmy to tłuszcz zwierzęcy - wołowy. Choć tłuszcz zwierzęcy sam w sobie jest niezbędnym dodatkiem do karmy dla psów, to jednak powinno być określone jego pochodzenie. W takim zapisie składnika nie sposób stwierdzić, jaką jakość ma przedstawiony tłuszcz oraz czy pochodzi z jednego gatunku zwierzęcia.

Kolejna, piąta składowa karmy to mączka drobiowa. Mączka drobiowa jest dość dobrym źródłem białka zwierzęcego. Zapewnia łatwe w trawieniu składniki, co z kolei wpływa na sporą przyswajalność witamin i mikroelementów. Minusem jest brak określenia, z jakiego drobiu pochodzi mączka. Do stworzenia tego składnika użyto całego drobiu, nietylko mięsa.

miąższ buraka to szósta pozycja na liście składników karmy..

Karma Animonda Integra Protect Nieren sucha na kolejnej pozycji ma białko drobiowe.

Kolejny komponent składu Animonda Integra Protect Nieren sucha to wątróbka drobiowa.

Analiza składu karmy Animonda Integra Protect Nieren sucha

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 14.00%
tłuszcz 2.00%
włókno surowe 3.00%
popiół surowy 4.00%
wilgotność 8.00%
wapń 0.70%
fosfor 0.30%
sód 0.25%
potas 0.40%
kwas gamma-linolenowy 3.00%

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Animonda Integra Protect Nieren sucha karma

Animonda Integra Protect Nieren sucha karma

Specjalna dieta w postaci suchej karmy dla kotków z chorymi nerkami.