Animonda Integra Protect Diabetes sucha karma Zobacz większe

Animonda Integra Protect Diabetes sucha karma ( Karma dla kota sucha )

Specjalna dieta stworzona z myślą o kotach chorujących na cukrzycę.

czytaj cały opis

13,36 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Animonda dla kotaOpis produktu

Wspaniały pokarm dla kocich cukrzyków. Zapewnia umiarkowany poziom cukru we krwi.

Skład

Mączka drobiowa, kukurydza, gluten kukurydziany, białko drobiowe, olej rybny, miąższ buraka, wątróbka drobiowa, substancje mineralne, fructo-oligo-sacharydy, kwas linolowy, wyciąg z mięczaków, L-karnityna.

Analiza składu

Białko 39.5%, tłuszcz 14%, błonnik 3%, popiół 5.5%, wilgotność 9%, skrobia 22%, kwas linolowy 3%, cukier ogółem 1.2%.

Główne cechy


Producent Animonda
wiek kota dla wszystkich
jakość korzystny
rodzaj karmy dla kota dla otyłych
rodzaj schorzenia cukrzyca
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Animonda Integra Protect Diabetes

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mączka z mięsa drobiowego, kukurydza, gluten kukurydziany, hydrolizowane proteiny drobiowe, olej rybny, wysłodki buraczane, wątróbka drobiowa, jęczmień, tłuszcz drobiowy, minerały, fruktooligosacharydy, kwas linolowy, ekstrakt z małży, L-karnityna.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Animonda Integra Protect Diabetes to mączka z mięsa drobiowego. Mięso drobiowe jest zazwyczaj łatwostrawne, a przy tym dobrze się przyswaja. Dobrze sprawdzi się dla zdrowych kotów o normalnej aktywności. Brak zaznaczenia gatunków, z których mięsa wykonano mączkę sprawia, że można ona powodować alergie (np. na kurczaka).

kukurydza to druga składowa karmy Animonda Integra Protect Diabetes. Tani i popularny wypełniacz karmy. Niewskazany dla kotów wrażliwych ze względu na ciężkostrawność. Przez koty mniej niż połowa białek kukurydzy jest w jakikolwiek sposób trawiona i przyswajana. Zboże to ma sporo węglowodanów. Karmy z kukurydzą kot musi zjeść więcej niż tej bezzbożowej.

Kolejny komponent składu Animonda Integra Protect Diabetes to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany często występuje w karmach dla kotów w roli dodatku i wypełniacza. Jest on substancją roślinną, która nie trawi się dobrze. Jest ciężkostrawny i zapewnia duże ilości źle przyswajalnych węglowodanów, co może wpływać na pojawienie się problemów z nerkami.

hydrolizowane proteiny drobiowe to czwarta pozycja na liście składników karmy.. Hydrolizowane proteiny to wstępnie przetworzone białko zwierzęce, które jest łatwiejsze w strawieniu oraz lepiej przyswajalne od klasycznie dostarczanego. Są to czyste aminokwasy, bez żadnych dodatków. Minusem jest brak informacji na temat gatunków drobiu, z których pozyskane zostało białko.

olej rybny to kolejna pozycja składu karmy Animonda Integra Protect Diabetes.

Kolejna, szósta składowa karmy to wysłodki buraczane.

Siódmy ingredient składu karmy to wątróbka drobiowa. Wątróbka drobiowa dostarcza do kociego organizmu witaminy A oraz żelaza. Jednocześnie, powinna stanowić jedynie niewielki dodatek do karmy, aby nie obciążać kociego organizmu. Trudno orzec, jaką ma jakość, jeśli nie wiemy, z jakiego gatunku drobiu pochodzi.

Ósmy punkt na liście składników to jęczmień. Jęczmień stanowi roślinny, zbożowy wypełniacz karmy dla kota. Dostarcza węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, dzięki czemu jest lepszy niż np. pszenica. Może minimalizować reakcje alergiczne. W karmie dla kotów powinno go jednak być jak najmniej.

Analiza składu karmy Animonda Integra Protect Diabetes

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Żadna sucha karma (i ta tez nie) nie nadaje się dla kota z cukrzycą. Tylko mokra, bez zbóż, z niską (do 10%) zawartością węglowodanów.

Oceniający:
Oceń 

To nie jest karma dla diabetyka! "kukurydza, gluten, miąższ burak" - absolutnie! W diecie diabetyka węglowodany mają być ograniczone do minimum!

Oceniający:
Oceń 

świetna karma dla chorego i wybrednego kotka.Nasza kicia nie chciała jeść karmy Royal,natomiast tą pochlania z apetytem polecam

Oceniający:
Oceń 

To akurat uratowało mojego kota przed głodem - karmy zaleconej przez weterynarza nie chciał ruszyć, tę je. Tak samo jak i konserwkiz tej firmy, a wybredny jest BARDZO. Polecam.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Animonda Integra Protect Diabetes sucha karma

Animonda Integra Protect Diabetes sucha karma

Specjalna dieta stworzona z myślą o kotach chorujących na cukrzycę.

Produkty powiązane