Almo Nature Holistic Dog Small Puppy z kurczakiem i ryżem Zobacz większe

Almo Nature Holistic Dog Small Puppy z kurczakiem i ryżem ( Karma dla psa )

Sucha karma dla psów o wysokiej zawartości świeżego mięsa. Wysoce przyswajalna, zapewnia optymalne trawienie i asymilację białek.

czytaj cały opis

Ocena: 

18,32 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Almo Nature dla psaOpis produktu

Almo Nature Holistic Dog Small Puppy z kurczakiem i ryżem to wysokojakościowa sucha karma przeznaczona dla szczeniąt ras małych. Wysoka zawartość świeżego mięsa. Karma jest wysoce przyswajalna, dzięki czemu zapewnia optymalne trawienie i asymilację białek. Wysoka jakość użytych składników redukuje do minimum ryzyko nietolerancji pokarmu.

Główne cechy


Producent Almo Nature
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa miniaturka, mała rasa
jakość premium

Skład karmy Almo Nature Holistic Dog Small Puppy kurczak z ryżem

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego(53.00%), świeżo gotowany kurczak(14.00%), ryż(14.00%), jęczmień, owies, roślinne ekstrakty białkowe, warzywa i produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, drożdże, minerały.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego. Mięso stanowi podstawę żywienia każdego psa, jako że zapewnia niezbędne dla organizmu białko zwierzęce. Jednocześnie jednak w tym przypadku mięso jest nieznanej jakosci oraz nieokreślonego pochodzenia, co jest wadą. Użyte produkty uboczne w rzeczywistości są odpadkami poubojowymi.

świeżo gotowany kurczak to druga składowa karmy Almo Nature Holistic Dog Small Puppy kurczak z ryżem. Mięso kurczaka jest bogate w białko zwierzęce, a dodatkowo proces gotowania sprawia, że staje się łatwiejsze do strawienia oraz bardziej przyswajalne. Jednocześnie gotowanie zmniejsza ilość witamin, zaś w karmie podane jest nie tylko gotowane mięso, ale cały kurczak.

Kolejny komponent składu Almo Nature Holistic Dog Small Puppy kurczak z ryżem to ryż. Ryż to coraz bardziej popularne wypełnienie karm dla psów. Stosowane jest przede wszystkim w karmach dla psów cierpiących na alergie pokarmowe oraz posiadających wrażliwy układ pokarmowy. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym.

Kolejna, czwarta pozycja to jęczmień. Jęczmień stanowi alternatywne dla pszenicy, również zbożowe wypełnienie karmy. Najwięcej substancji odżywczych posiada w formie niełuskanego ziarna. Dostarcza witamin z grupy B oraz węglowodanów. Zawarty w nim błonnik stymuluje procesy trawienia i ułatwia wydalanie.

Następna, piąta składowa karmy to owies. Zboże będące alternatywnym, dość rzadko występującym wypełnieniem karmy dla psów. W formie pełnoziarnistej jest źródłem umiarkowanej ilości węglowodanów oraz witamin z grupy B. Nie alergizuje tak silnie jak np. pszenica.

Szósty punkt na liście składników to roślinne ekstrakty białkowe. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

Karma Almo Nature Holistic Dog Small Puppy kurczak z ryżem na siódmym miejscu składu ma warzywa i produkty pochodzenia roślinnego. Warzywa zazwyczaj są wartościowym elementem diety psa, który dostarcza węglowodanów. W podanej formie jednak nie jest powiedziane, czy są to warzywa korzystne dla zdrowia czworonoga. Co więcej, produktami pochodzenia roślinnego mogą być np. niestrawialne włókna czy mączki.

oleje i tłuszcze to kolejna pozycja składu karmy Almo Nature Holistic Dog Small Puppy kurczak z ryżem. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

Analiza składu karmy Almo Nature Holistic Dog Small Puppy kurczak z ryżem

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 28.00%
włókno surowe 3.50%
tłuszcz 15.00%
popiół surowy 7.50%

Dodatki dietetyczne

witamina A 26760.00IU/kg
witamina D3 1800.00IU/kg
witamina E 200.00mg/kg
bezwodny jodan wapnia 1.64mg/kg
selenin sodu 0.53mg/kg
monohydrat siarczanu żelaza 321.00mg/kg
pentahydrat siarczanu miedzi 42.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Almo Nature Holistic Dog Small Puppy z kurczakiem i ryżem

Almo Nature Holistic Dog Small Puppy z kurczakiem i ryżem

Sucha karma dla psów o wysokiej zawartości świeżego mięsa. Wysoce przyswajalna, zapewnia optymalne trawienie i asymilację białek.