Almo Nature Holistic Dog Small Adult z kurczakiem i ryżem Zobacz większe

Almo Nature Holistic Dog Small Adult z kurczakiem i ryżem ( Karma dla psa )

Sucha karma dla psów o wysokiej zawartości świeżego mięsa. Wysoce przyswajalna, zapewnia optymalne trawienie i asymilację białek.

czytaj cały opis

Ocena: 

20,15 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Almo Nature dla psaOpis produktu

Almo Nature Holistic Dog Small Adult z kurczakiem i ryżem to sucha karma dla psów małych ras. Wysoka zawartość świeżego mięsa. Dzięki wysokiej przyswajalności zapewnia optymalne trawienie i asymilację białek. Wysoka jakość użytych składników redukuje do minimum ryzyko nietolerancji pokarmu.

Główne cechy


Producent Almo Nature
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa miniaturka, mała rasa
jakość premium

Skład karmy Almo Nature Holistic Dog Small Adult kurczak z ryżem

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(53.00%), świeżo gotowany kurczak(26.00%), ryż(14.00%), jęczmień, owies, roślinne ekstrakty białkowe, warzywa i produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, drożdże, minerały, mannooligosacharydy, fruktooligosacharydy.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

świeżo gotowany kurczak to kolejna pozycja składu karmy Almo Nature Holistic Dog Small Adult kurczak z ryżem. Mięso kurczaka jest bogate w białko zwierzęce, a dodatkowo proces gotowania sprawia, że staje się łatwiejsze do strawienia oraz bardziej przyswajalne. Jednocześnie gotowanie zmniejsza ilość witamin, zaś w karmie podane jest nie tylko gotowane mięso, ale cały kurczak.

ryż to trzecia składowa karmy Almo Nature Holistic Dog Small Adult kurczak z ryżem. Ryż to dodatek i wypełnienie stosowane w karmach dla psów jako alternatywa dla produktów zbożowych. Jest o wiele mniej alergizujący, przez co sprawdza się w żywieniu psów cierpiących na alergie pokarmowe. Dzięki lekkostrawnej formie może być podawany szczeniętom, jak i psom starszym czy wrażliwym.

Czwarty ingredient składu karmy to jęczmień. Jęczmień stanowi alternatywne dla pszenicy, również zbożowe wypełnienie karmy. Najwięcej substancji odżywczych posiada w formie niełuskanego ziarna. Dostarcza witamin z grupy B oraz węglowodanów. Zawarty w nim błonnik stymuluje procesy trawienia i ułatwia wydalanie.

Kolejny komponent składu Almo Nature Holistic Dog Small Adult kurczak z ryżem to owies. Zboże będące alternatywnym, dość rzadko występującym wypełnieniem karmy dla psów. W formie pełnoziarnistej jest źródłem umiarkowanej ilości węglowodanów oraz witamin z grupy B. Nie alergizuje tak silnie jak np. pszenica.

Karma Almo Nature Holistic Dog Small Adult kurczak z ryżem na szóstym miejscu składu ma roślinne ekstrakty białkowe. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

Karma Almo Nature Holistic Dog Small Adult kurczak z ryżem na kolejnej pozycji ma warzywa i produkty pochodzenia roślinnego. Warzywa zazwyczaj są wartościowym elementem diety psa, który dostarcza węglowodanów. W podanej formie jednak nie jest powiedziane, czy są to warzywa korzystne dla zdrowia czworonoga. Co więcej, produktami pochodzenia roślinnego mogą być np. niestrawialne włókna czy mączki.

Kolejny składnik w tej karmie to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

Analiza składu karmy Almo Nature Holistic Dog Small Adult kurczak z ryżem

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 24.00%
włókno surowe 3.50%
tłuszcz 14.00%
popiół surowy 8.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 26760.00IU/kg
witamina D3 1800.00IU/kg
witamina E 200.00mg/kg
bezwodny jodan wapnia 1.64mg/kg
selenin sodu 0.53mg/kg
monohydrat siarczanu żelaza 321.00mg/kg
pentahydrat siarczanu miedzi 42.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Almo Nature Holistic Dog Small Adult z kurczakiem i ryżem

Almo Nature Holistic Dog Small Adult z kurczakiem i ryżem

Sucha karma dla psów o wysokiej zawartości świeżego mięsa. Wysoce przyswajalna, zapewnia optymalne trawienie i asymilację białek.