Almo Nature Holistic Dog Small Adult z jagnięciną i ryżem Zobacz większe

Almo Nature Holistic Dog Small Adult z jagnięciną i ryżem ( Karma dla psa )

Sucha karma dla psów o wysokiej zawartości świeżego mięsa. Wysoce przyswajalna, zapewnia optymalne trawienie i asymilację białek.

czytaj cały opis

Ocena: 

67,88 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Almo Nature dla psaOpis produktu

Almo Nature Holistic Dog Small Adult z jagnięciną i ryżem to sucha karma dla psów ras małych. Wysoka zawartość świeżego mięsa. Wysoka przyswajalność zapewnia optymalne trawienie i asymilację białek. Wysoka jakość użytych składników redukuje do minimum ryzyko nietolerancji pokarmu.

Główne cechy


Producent Almo Nature
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa mała rasa, miniaturka
jakość premium

Skład karmy Almo Nature Holistic Dog Small Adult jagnięcina z ryżem

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(53.00%), świeżo gotowana jagnięcina(26.00%), ryż(14.00%), jęczmień, owies, roślinne ekstrakty białkowe, warzywa i produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, drożdże, minerały, mannooligosacharydy, fruktooligosacharydy.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje świeżo gotowana jagnięcina. Jagnięcina jest źródłem łatwostrawnych białek zwierzęcych, niezbędnych do prawidłowej pracy zwierzęcego organizmu. W karmie użyto całej jagnięciny. Gotowanie sprawia, że jest ona łatwiej przyswajalna, jednak może również zmniejszać ilość witamin oraz mikroelementów. Sprawdzi się u psów wrażliwych.

Trzeci ingredient składu karmy to ryż. Ryż stanowi w karmie dla psów źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu może być podawany psom z cukrzycą czy cierpiącym na nadwagę. Sprawdza się w karmach dla psich alergików. Najkorzystniejszy dla psiego organizmu jest brązowy, niełuskany ryż.

Karma Almo Nature Holistic Dog Small Adult jagnięcina z ryżem na czwartym miejscu składu ma jęczmień. Jęczmień to zboże, które coraz częściej pojawia się jako wypełnienie karmy. Uważa się go za źródło błonnika stymulującego proces trawienia. Dostarcza również wielu węglowodanów oraz witamin z grupy B. Jest lepszą alternatywą w karmie niż np. pszenica.

Piąty punkt na liście składników to owies. Zboże będące alternatywnym, dość rzadko występującym wypełnieniem karmy dla psów. W formie pełnoziarnistej jest źródłem umiarkowanej ilości węglowodanów oraz witamin z grupy B. Nie alergizuje tak silnie jak np. pszenica.

Kolejna, szósta pozycja to roślinne ekstrakty białkowe. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

Kolejny składnik w tej karmie to warzywa i produkty pochodzenia roślinnego. Warzywa zazwyczaj są wartościowym elementem diety psa, który dostarcza węglowodanów. W podanej formie jednak nie jest powiedziane, czy są to warzywa korzystne dla zdrowia czworonoga. Co więcej, produktami pochodzenia roślinnego mogą być np. niestrawialne włókna czy mączki.

Kolejna, ósma składowa karmy to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

Analiza składu karmy Almo Nature Holistic Dog Small Adult jagnięcina z ryżem

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 24.00%
włókno surowe 3.50%
tłuszcz 14.00%
popiół surowy 9.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 26760.00IU/kg
witamina D3 1800.00IU/kg
witamina E 200.00mg/kg
bezwodny jodan wapnia 1.64mg/kg
selenin sodu 0.53mg/kg
monohydrat siarczanu żelaza 321.00mg/kg
pentahydrat siarczanu miedzi 42.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Almo Nature Holistic Dog Small Adult z jagnięciną i ryżem

Almo Nature Holistic Dog Small Adult z jagnięciną i ryżem

Sucha karma dla psów o wysokiej zawartości świeżego mięsa. Wysoce przyswajalna, zapewnia optymalne trawienie i asymilację białek.

Produkty powiązane