Almo Nature Holistic Dog Large Adult z jagnięciną i ryżem Zobacz większe

Almo Nature Holistic Dog Large Adult z jagnięciną i ryżem ( Karma dla psa )

Sucha karma dla psów o wysokiej zawartości świeżego mięsa. Wysoce przyswajalna, zapewnia optymalne trawienie i asymilację białek.

czytaj cały opis

Ocena: 

216,24 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Almo Nature Holistic Dog Large Adult z jagnięciną i ryżem to sucha karma dla psów dorosłych ras dużych. Dzięki wysokiej zawartości świeżego mięsa karma jest wysoce przyswajalna, oraz zapewnia optymalne trawienie i asymilację białek. Jakość użytych składników redukuje do minimum ryzyko nietolerancji pokarmu.

Główne cechy


Producent Almo Nature
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa
jakość premium
skład bez kurczaka
rodzaj karmy dla psa dla wrażliwych

Skład karmy Almo Nature Rouge Label The Alternative Adult Large jagnięcina

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mięso jagnięce(50.00%), ryż, ziemniaki, tłuszcz jagnięcy, pulpa buraczana, groszek, lucerna, hydrolizowane białko, minerały i witaminy.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Almo Nature Rouge Label The Alternative Adult Large jagnięcina to mięso jagnięce. Mięso jagnięce jest źródłem wysoko przyswajalnych białek zwierzęcych, niezbędnych w psiej diecie. To mięso dobre dla alergików i idealne dla psów wrażliwych. Jedynym minusem jest to, że jest go w karmie mniej niż zostało to przedstawione na składzie - wartość podawana jest bez odprowadzenia wody.

Następna, druga składowa karmy to ryż. Ryż to coraz bardziej popularne wypełnienie karm dla psów. Stosowane jest przede wszystkim w karmach dla psów cierpiących na alergie pokarmowe oraz posiadających wrażliwy układ pokarmowy. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym.

Karma Almo Nature Rouge Label The Alternative Adult Large jagnięcina na trzecim miejscu składu ma ziemniaki. Ziemniaki coraz częściej są spotykane jako wypełniacz w karmach dla psów. Rzadziej niż zboża wywołują reakcję alergiczną i mają umiarkowaną ilość węglowodanów oraz włókien roślinnych. W niedużych ilościach poprawiają trawienie oraz proces przyswajania pokarmu i usuwania resztek.

Czwarty ingredient składu karmy to tłuszcz jagnięcy. Tłuszcz jagnięcy stanowi dobre źródło energii dla psa, jednocześnie będąc dobrze przyswajalnym dla organizmu. Zawiera sporo witamin i kwasy wielonienasycone, które opóźniają starzenie się komórek organizmu oraz zapobiegają rozwojowi raka. Pozytywnie wpływa też na kondycję skóry i sierści.

pulpa buraczana to piąta składowa karmy Almo Nature Rouge Label The Alternative Adult Large jagnięcina. Pulpa buraczana powinna być wyłącznie dodatkiem do żywienia psów. Wspiera ona w niedużych ilościach procesy odchudzania, a także może regulować poziom cukru u psów chorych na cukrzycę. Pozytywnie wpływa na trawienie pokarmu oraz wydalanie resztek.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to groszek. Groszek to dobry wybór dla psów, które mają problem z poziomem cukru we krwi czy otyłością. Dzięki błonnikowi stymuluje procesy trawienia. W karmie stanowi źródło białek, witaminy A oraz potasu, niezbędnych dla zdrowia psiego organizmu.

Siódmy punkt na liście składników to lucerna. Jeden z dodatków do karmy. Ma niski indeks glikemiczny, przez co jest zdrowsza od zbóż, np. pszenicy. Działa łagodząco na problemy z wątrobą czy układem pokarmowym, dodatkowo regulując jego pracę. Stanowi źródło węglowodanów. W rozsądnych ilościach dostarcza do organizmu witaminę K.

hydrolizowane białko to ósma pozycja na liście składników karmy.. Z zasady hydrolizowane białko jest łatwiej przyswajalne i nie powoduje alergii. W przypadku jednak, gdy nie ma określonego jego pochodzenia, trudno mówić o wysokiej jakości - może to być korzystniejsze dla psa białko zwierzęce z konkretnego gatunku, jak również gorszej jakości białko roślinne.

Analiza składu karmy Almo Nature Rouge Label The Alternative Adult Large jagnięcina

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 24.00%
włókno surowe 2.50%
tłuszcz 18.00%
popiół surowy 7.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 25730.00IU/kg
witamina D3 1800.00IU/kg
bezwodny jodan wapnia 1.57mg/kg
selenin sodu 0.51mg/kg
monohydrat siarczanu żelaza 309.00mg/kg
pentahydrat siarczanu miedzi 41.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Almo Nature Holistic Dog Large Adult z jagnięciną i ryżem

Almo Nature Holistic Dog Large Adult z jagnięciną i ryżem

Sucha karma dla psów o wysokiej zawartości świeżego mięsa. Wysoce przyswajalna, zapewnia optymalne trawienie i asymilację białek.