Opiekun tej kategorii
opiekun

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Jak powstają nasze opisy

W Zwierzakowie od początku stawiamy na edukację Klienta, tak aby świadomie wybierał najlepsze produkty dla swojego pupila.

Producenci karm niestety nie ułatwiają wyboru - wszyscy reklamują swoje produkty jako "te najlepsze", a Klient nie zawsze jest w stanie stwierdzić "co w karmie piszczy". Dlatego też postanowiliśmy ułatwić Klientom wybór i wnikliwie przyjrzeć się składom karm.

W naszych opisach staramy się omówić 8 pierwszych składników karmy - wierzymy, że stanowią one podstawę składu karmy i decydują o jej jakości. Pozostałe składniki zazwyczaj można traktować jako dodatki.

Nasza analiza jest zawsze KRYTYCZNA - tj. opisujemy to co dany składnik może znaczyć w najgorszym wypadku. O co chodzi? Otóż producent karmy może opisać dany składnik na kilka sposobów - np. dodając do karmy mięso z kurczaka i mięso z indyka może opisać je wyszczególniając składniki, może je zbić w większą grupę (np. drób) albo zastosować enigmatyczne stwierdzenie typu "mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego". Szkopuł tkwi w tym, że im bardziej ogólny termin zostaje użyty, tym gorzej. Przykładowo wspomniane "mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego" może oznaczać kurczaka jak również odpadki z ubojni, które nie nadają się do produkcji żywności dla ludzi.

W naszych opisach zawsze zakładamy najbardziej pesymistyczną możliwość - bazujemy jedynie na podanym składzie, a nie na ulotkach reklamowych producenta, w których można napisać wszystko. Czytając jednak opis pamiętaj, że producent mógł zastosować lepsze składniki niż wynika to z naszego opisu.

Staramy się aby nasze opisy były aktualne, ale zważ na to, że na rynku jest kilka tysięcy karm dla psów i kotów, a ich składy się ciągle zmieniają - jeśli więc zauważysz jakiś błąd na naszej stronie, daj nam znać - na pewno go skorygujemy.

Pamięteja również, że teoria żywienia zwierząt to... tylko teoria. W wielu miejscach spotyka się sprzeczne informacje zarówno o ogólnych zasadach żywienia zwierząt jak i o wpływie poszczególnych składników na dobrostan zwierzaka. Staramy się aby nasze opisy były zgodne z obecną wiedzą z zakresu dietetyki, bazujemy na materiałach naukowych oraz popularnych stronach typu dogfoodadvisor.com, aby zapewnić możliwie obiektywną wiedzę - niemniej opisy są naszą prywatną opinią i jako takie należy je rozpatrywać. W żadnym razie nie twierdzimy, że jest to jedyna możliwa interpretacja składu karmy - w pierwszej kolejności zawsze zwracaj uwagę na to czy karma służy Twojemu pupilowi.