Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Włączone filtry:
  • rodzaj miski: zestaw misek
Producent
promocja

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Zestaw misek dla kota


Miski dla kota są czymś niezbędnym dla każdego pupila zamieszkującego nasz dom. Bardzo często miski są pojedyncze i przeznaczone np. tylko na wodę czy tylko na suchy pokarm. Zdarza się jednak, że o wiele lepszym, wygodniejszym, ale również bardziej funkcjonalnym z uwagi na ilość miejsca rozwiązaniem jest zestaw misek dla kota. W takim zestawie do wyboru mamy zarówno klasyczne produkty plastikowe, jak również miski wykonane z metalu czy ceramiki, dostępna na specjalnych stojakach. Zestawy misek dla kotów zawierają w sobie zwykle dwie miski albo pojedynczą miskę z dwiema komorami, w których możemy umieścić np. wodę i suche pożywienie czy też karmę mokrą i suchą. Nasz sklep zoologiczny oferuje rozmaite zestawy misek tego rodzaju, począwszy od produktów zdobionych w kocie wzorki, skończywszy na tych jednokolorowych, prostych. Większość z nich posiada dodatkowe funkcjonalności, np. specjalne powierzchnie antypoślizgowe, doskonałe w zasadzie na każdej powierzchni i zapobiegające rozlewaniu wody czy rozrzucaniu suchej karmy przez kota podczas jedzenia.

Większości kotów potrzebne będą minimum dwie miski - jedna na wodę i jedna na suchą karmę. Jeśli planujemy podawać kotu także karmę mokrą, to warto kupić dodatkową, trzecią miskę. 

Dla kota najlepsze będą miski o pojemności 200-300ml. Miski mniejsze niż 200ml będą odpowiedniejsze raczej dla gryzoni i królików, miski większe będą się nadawały bardziej dla psów, aczkolwiek możemy rozważyć miskę o pojemności 400ml na wodę, szczególnie latem, gdy długo nie ma nas w domu i panują upały. 

Najtrwalsze i najprostsze w utrzymaniu czystości będą miski ceramiczne, one także najmniej wpływają np. na smak wody. Częstym wyborem są także miski metalowe, ale nie wszystkie koty lubią pić wodę z metalowej miski. Najtańsze są miski plastikowe, ale są one też najmniej odporne na zarysowania i dość szybko się niszczą.

Fontanna dla kota to urządzenie podłączone do prądu, które przelewa i fltruje wodę. Wiele kotów lubi pić wodę z kranu, więc fontanna, w której woda nieustannie krąży będzie dla nich doskonałym zamiennikiem. Woda z fontanny jest nieustannie filtrowana, co pozytywnie wpływa na jej czystość i smak. W przypadku wielu kotów używanie fontanny dla kota znacząco podnosi ilość wody wypijanej w ciągu dnia przez te zwierzęta.

Przeciętnie kot powinien wypijać około 60ml/kg masy ciała, co oznacza, że kot o wadze około 4kg powinien wypijać około szlkanki wody dziennie. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że dieta znacząco wpływa na ilość wypijanej wody. Koty jedzące wyłącznie suchą karmę będzie pił nieco więcej niż kot, który zjada sporo mokrej karmy czy płynnych przysmaków. Jeśli nasz kot pije bardzo dużo wody może być to objawem choroby (cukrzycy, problemów z nerkami) i warto to skonsulotwać z lekarzem weterynarii.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów