Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Włączone filtry:
  • rodzaj miski: podkładki pod miski
Producent
promocja
Materiał

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Podkładki pod miski dla kota


Rozrzucone na podłodze kawałki mokrej karmy, rozsypany suchy pokarm czy rozchlapana woda – chyba każdy właściciel kota przeżywał osobiście tego rodzaju zdarzenia. Co więcej, przesuwające się miski często sprawiają, że kotu jest niewygodnie jeść, a właściciel potyka się o pozostawione w zupełnie innym miejscu niż początkowo kocie akcesoria. Z tego powodu dobrym pomysłem jest zainwestowanie w podkładki pod miski dla kota, które ustawia się bezpośrednio pod nimi. Są kompatybilne zarówno z pojedynczymi miskami z różnych materiałów, jak również zestawami misek czy produktami podwójnymi. Nasz internetowy sklep zoologiczny oferuje podkładki pod miski dla kota w różnych formach oraz z rozmaitymi grafikami. Większość ma zbliżone rozmiary oraz specjalną, odporną na zabrudzenia i łatwą w czyszczeniu powierzchnię, która jednocześnie zapobiega przesuwaniu misek po różnych podłożach.

Większości kotów potrzebne będą minimum dwie miski - jedna na wodę i jedna na suchą karmę. Jeśli planujemy podawać kotu także karmę mokrą, to warto kupić dodatkową, trzecią miskę. 

Dla kota najlepsze będą miski o pojemności 200-300ml. Miski mniejsze niż 200ml będą odpowiedniejsze raczej dla gryzoni i królików, miski większe będą się nadawały bardziej dla psów, aczkolwiek możemy rozważyć miskę o pojemności 400ml na wodę, szczególnie latem, gdy długo nie ma nas w domu i panują upały. 

Najtrwalsze i najprostsze w utrzymaniu czystości będą miski ceramiczne, one także najmniej wpływają np. na smak wody. Częstym wyborem są także miski metalowe, ale nie wszystkie koty lubią pić wodę z metalowej miski. Najtańsze są miski plastikowe, ale są one też najmniej odporne na zarysowania i dość szybko się niszczą.

Fontanna dla kota to urządzenie podłączone do prądu, które przelewa i fltruje wodę. Wiele kotów lubi pić wodę z kranu, więc fontanna, w której woda nieustannie krąży będzie dla nich doskonałym zamiennikiem. Woda z fontanny jest nieustannie filtrowana, co pozytywnie wpływa na jej czystość i smak. W przypadku wielu kotów używanie fontanny dla kota znacząco podnosi ilość wody wypijanej w ciągu dnia przez te zwierzęta.

Przeciętnie kot powinien wypijać około 60ml/kg masy ciała, co oznacza, że kot o wadze około 4kg powinien wypijać około szlkanki wody dziennie. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że dieta znacząco wpływa na ilość wypijanej wody. Koty jedzące wyłącznie suchą karmę będzie pił nieco więcej niż kot, który zjada sporo mokrej karmy czy płynnych przysmaków. Jeśli nasz kot pije bardzo dużo wody może być to objawem choroby (cukrzycy, problemów z nerkami) i warto to skonsulotwać z lekarzem weterynarii.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji