Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Włączone filtry:
 • rodzaj miski: miska składana/podróżna
promocja
Materiał

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Miska podróżna dla kota


Podróże z kotami nie są dziś niczym niezwykłym – coraz więcej osób decyduje się na zabranie swojego pupila na wakacje czy na dłuższą delegację. Niemniej jednak niezbędne są odpowiednie akcesoria, które pozwalają łatwo zaspokoić podstawowe kocie potrzeby w czasie podróży czy nawet już na miejscu, bez zajmowania dużej części bagażu. Miska podróżna dla kota jest jedną rzeczy i warto się w nią zaopatrzyć, jeśli tylko planujemy podróż z kotem – zarówno tę dłuższą, jak również i krótszą. Wszystkie miski tego rodzaju, oferowane przez nasz sklep zoologiczny, są łatwe w przechowywaniu oraz przewożeniu; nie zajmują wiele miejsca dzięki specjalnym, pomysłowym zamknięciom czy też wygodnemu składaniu. Każda miska podróżna dla kota jest bezpieczna w stosowaniu, nietoksyczna oraz higieniczna, dzięki czemu podawanie w niej jedzenia jest wygodne oraz zdrowe dla samego kota.

Większości kotów potrzebne będą minimum dwie miski - jedna na wodę i jedna na suchą karmę. Jeśli planujemy podawać kotu także karmę mokrą, to warto kupić dodatkową, trzecią miskę. 

Dla kota najlepsze będą miski o pojemności 200-300ml. Miski mniejsze niż 200ml będą odpowiedniejsze raczej dla gryzoni i królików, miski większe będą się nadawały bardziej dla psów, aczkolwiek możemy rozważyć miskę o pojemności 400ml na wodę, szczególnie latem, gdy długo nie ma nas w domu i panują upały. 

Najtrwalsze i najprostsze w utrzymaniu czystości będą miski ceramiczne, one także najmniej wpływają np. na smak wody. Częstym wyborem są także miski metalowe, ale nie wszystkie koty lubią pić wodę z metalowej miski. Najtańsze są miski plastikowe, ale są one też najmniej odporne na zarysowania i dość szybko się niszczą.

Fontanna dla kota to urządzenie podłączone do prądu, które przelewa i fltruje wodę. Wiele kotów lubi pić wodę z kranu, więc fontanna, w której woda nieustannie krąży będzie dla nich doskonałym zamiennikiem. Woda z fontanny jest nieustannie filtrowana, co pozytywnie wpływa na jej czystość i smak. W przypadku wielu kotów używanie fontanny dla kota znacząco podnosi ilość wody wypijanej w ciągu dnia przez te zwierzęta.

Przeciętnie kot powinien wypijać około 60ml/kg masy ciała, co oznacza, że kot o wadze około 4kg powinien wypijać około szlkanki wody dziennie. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że dieta znacząco wpływa na ilość wypijanej wody. Koty jedzące wyłącznie suchą karmę będzie pił nieco więcej niż kot, który zjada sporo mokrej karmy czy płynnych przysmaków. Jeśli nasz kot pije bardzo dużo wody może być to objawem choroby (cukrzycy, problemów z nerkami) i warto to skonsulotwać z lekarzem weterynarii.

 • Główne cechy: w promocji miska składana/podróżna inne
  Ocena:

  Składana miska idealna na podróże małe i duże. Wykonana z wytrwałego i szczelnego silikonu. Dostępna w 3 modnych kolorach.

 • Główne cechy: w promocji miska składana/podróżna inne
  Ocena:

  Składana miska podróżna wykonana z silikonu o pojemności 0,5 litra, 1 litra i 2 litrów. Idealna do podawania pokarmów oraz wody podczas podróży.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów