Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Miska dla kota


Dobrze dopasowana miska dla kota jest czymś niezbędnym w przypadku każdego pupila mieszkającego w domu. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim z uwagi na zróżnicowanie ras kotów – rasy z płaskimi pyskami będą potrzebowały misek szerszych i płytszych, zaś te o klasycznej budowie pyszczka – misek głębszych i węższych. Wiele zależy również od miejsca, które przeznaczymy na ustawienie misek; w niektórych przypadkach warto zainwestować m.in. w miski podwójne. Istotny jest również materiał, dlatego nasz sklep zoologiczny posiada w swojej ofercie zarówno miski plastikowe, jak również metalowe czy ceramiczne. Wszystkie produkty mają właściwą budowę oraz wyposażone są w rozmaite udogodnienia, np. antypoślizgowe nóżki. Dla kotów szybko jedzących świetnym rozwiązaniem mogą być specjalne karmniki interaktywne, które spowolnią proces jedzenia, przekładając się na lepsze trawienie u kota, mniej problemów z przyswajaniem pokarmu oraz zaangażowanie psychiczne w proces jedzenia.

Większości kotów potrzebne będą minimum dwie miski - jedna na wodę i jedna na suchą karmę. Jeśli planujemy podawać kotu także karmę mokrą, to warto kupić dodatkową, trzecią miskę. 

Dla kota najlepsze będą miski o pojemności 200-300ml. Miski mniejsze niż 200ml będą odpowiedniejsze raczej dla gryzoni i królików, miski większe będą się nadawały bardziej dla psów, aczkolwiek możemy rozważyć miskę o pojemności 400ml na wodę, szczególnie latem, gdy długo nie ma nas w domu i panują upały. 

Najtrwalsze i najprostsze w utrzymaniu czystości będą miski ceramiczne, one także najmniej wpływają np. na smak wody. Częstym wyborem są także miski metalowe, ale nie wszystkie koty lubią pić wodę z metalowej miski. Najtańsze są miski plastikowe, ale są one też najmniej odporne na zarysowania i dość szybko się niszczą.

Fontanna dla kota to urządzenie podłączone do prądu, które przelewa i fltruje wodę. Wiele kotów lubi pić wodę z kranu, więc fontanna, w której woda nieustannie krąży będzie dla nich doskonałym zamiennikiem. Woda z fontanny jest nieustannie filtrowana, co pozytywnie wpływa na jej czystość i smak. W przypadku wielu kotów używanie fontanny dla kota znacząco podnosi ilość wody wypijanej w ciągu dnia przez te zwierzęta.

Przeciętnie kot powinien wypijać około 60ml/kg masy ciała, co oznacza, że kot o wadze około 4kg powinien wypijać około szlkanki wody dziennie. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że dieta znacząco wpływa na ilość wypijanej wody. Koty jedzące wyłącznie suchą karmę będzie pił nieco więcej niż kot, który zjada sporo mokrej karmy czy płynnych przysmaków. Jeśli nasz kot pije bardzo dużo wody może być to objawem choroby (cukrzycy, problemów z nerkami) i warto to skonsulotwać z lekarzem weterynarii.

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów