Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Akcesoria do kociej fontanny


Fontanna dla kota jest jednym z tych akcesoriów, w które bardzo chętnie inwestują właściciele. Pozwala na podawanie kotu wody stałej, którą właściciel nalewa tylko raz, a która samodzielnie się czyści dzięki specjalnemu mechanizmowi i obiegowi. Warto jednak mieć na uwadze, że w zapasie, mając tego rodzaju sprzęt, musimy posiadać również akcesoria do kociej fontanny. W ich skład wchodzą przede wszystkim rozmaite filtry, które są dopasowane do konkretnego modelu sprzętu i pozwalają na usuwanie zanieczyszczeń zarówno mechanicznych, jak np. drobinki jedzenia czy kurz, jak również chemicznych, które pojawiają się w związku ze staniem wody w zbiorniku przez cały dzień. Nasz sklep zoologiczny posiada w asortymencie rozmaite akcesoria tego rodzaju, które można stosować wymiennie w sytuacji, gdy stary sprzęt już się zużyje. Są one bezpieczne, nietoksyczne oraz certyfikowane zgodnie z przeznaczeniem.

Większości kotów potrzebne będą minimum dwie miski - jedna na wodę i jedna na suchą karmę. Jeśli planujemy podawać kotu także karmę mokrą, to warto kupić dodatkową, trzecią miskę. 

Dla kota najlepsze będą miski o pojemności 200-300ml. Miski mniejsze niż 200ml będą odpowiedniejsze raczej dla gryzoni i królików, miski większe będą się nadawały bardziej dla psów, aczkolwiek możemy rozważyć miskę o pojemności 400ml na wodę, szczególnie latem, gdy długo nie ma nas w domu i panują upały. 

Najtrwalsze i najprostsze w utrzymaniu czystości będą miski ceramiczne, one także najmniej wpływają np. na smak wody. Częstym wyborem są także miski metalowe, ale nie wszystkie koty lubią pić wodę z metalowej miski. Najtańsze są miski plastikowe, ale są one też najmniej odporne na zarysowania i dość szybko się niszczą.

Fontanna dla kota to urządzenie podłączone do prądu, które przelewa i fltruje wodę. Wiele kotów lubi pić wodę z kranu, więc fontanna, w której woda nieustannie krąży będzie dla nich doskonałym zamiennikiem. Woda z fontanny jest nieustannie filtrowana, co pozytywnie wpływa na jej czystość i smak. W przypadku wielu kotów używanie fontanny dla kota znacząco podnosi ilość wody wypijanej w ciągu dnia przez te zwierzęta.

Przeciętnie kot powinien wypijać około 60ml/kg masy ciała, co oznacza, że kot o wadze około 4kg powinien wypijać około szlkanki wody dziennie. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że dieta znacząco wpływa na ilość wypijanej wody. Koty jedzące wyłącznie suchą karmę będzie pił nieco więcej niż kot, który zjada sporo mokrej karmy czy płynnych przysmaków. Jeśli nasz kot pije bardzo dużo wody może być to objawem choroby (cukrzycy, problemów z nerkami) i warto to skonsulotwać z lekarzem weterynarii.