Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Włączone filtry:
 • rodzaj miski: dystrybutor
promocja
jakość
Materiał

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Dystrybutor karmy dla kota


Istnieją sytuacje, w których istotne jest, aby kot dostawał jedzenie o stałych porach. Dotyczy to zwłaszcza tych zwierząt, które miewają problemy zdrowotne i przyjmują leki czy objęte są ścisłą dietą z wyznaczonymi porcjami jedzenia o konkretnych porach. Nie zawsze jednak właściciel jest w stanie być przy kocie, aby nakarmić go np. co 2 godziny małymi porcjami karmy. W takiej sytuacji sprawdzi się dystrybutor karmy dla kota – będzie on dawkował kotu jedzenie w odpowiednich momentach oraz w dawkach, które zostaną zaprogramowane w urządzeniu. Nasz internetowy sklep zoologiczny posiada rozmaite formy dystrybutorów, zarówno te bardziej, jak i mniej zaawansowane, dzięki czemu możemy wybrać urządzenie oferujące nam odpowiednie funkcje. Najprostsze dystrybutory po prostu zaoferują kotu dawkę karmy o danej porze, podczas gdy inne będą mogły być zaprogramowane na kilka kolejnych karmień.

Większości kotów potrzebne będą minimum dwie miski - jedna na wodę i jedna na suchą karmę. Jeśli planujemy podawać kotu także karmę mokrą, to warto kupić dodatkową, trzecią miskę. 

Dla kota najlepsze będą miski o pojemności 200-300ml. Miski mniejsze niż 200ml będą odpowiedniejsze raczej dla gryzoni i królików, miski większe będą się nadawały bardziej dla psów, aczkolwiek możemy rozważyć miskę o pojemności 400ml na wodę, szczególnie latem, gdy długo nie ma nas w domu i panują upały. 

Najtrwalsze i najprostsze w utrzymaniu czystości będą miski ceramiczne, one także najmniej wpływają np. na smak wody. Częstym wyborem są także miski metalowe, ale nie wszystkie koty lubią pić wodę z metalowej miski. Najtańsze są miski plastikowe, ale są one też najmniej odporne na zarysowania i dość szybko się niszczą.

Fontanna dla kota to urządzenie podłączone do prądu, które przelewa i fltruje wodę. Wiele kotów lubi pić wodę z kranu, więc fontanna, w której woda nieustannie krąży będzie dla nich doskonałym zamiennikiem. Woda z fontanny jest nieustannie filtrowana, co pozytywnie wpływa na jej czystość i smak. W przypadku wielu kotów używanie fontanny dla kota znacząco podnosi ilość wody wypijanej w ciągu dnia przez te zwierzęta.

Przeciętnie kot powinien wypijać około 60ml/kg masy ciała, co oznacza, że kot o wadze około 4kg powinien wypijać około szlkanki wody dziennie. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że dieta znacząco wpływa na ilość wypijanej wody. Koty jedzące wyłącznie suchą karmę będzie pił nieco więcej niż kot, który zjada sporo mokrej karmy czy płynnych przysmaków. Jeśli nasz kot pije bardzo dużo wody może być to objawem choroby (cukrzycy, problemów z nerkami) i warto to skonsulotwać z lekarzem weterynarii.

 • Główne cechy: w promocji dystrybutor plastik
  Ocena:

  Grawitacyjny dystrybutor do karmy z miseczką wyprodukowaną z tworzywa zawierającego Microban-specjalną substancję zwalczającą grzyba, pleśń oraz bakterie.

 • Główne cechy: ekonomiczny dystrybutor plastik
  Ocena:

  Plastikowy dwu funkcyjny dystrybutor na wodę lub jedzenie. Gumowe nóżki zapobiegają ślizganiu się dystrybutora.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów