Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Szelki dla kota


Wyjście na spacer często bywa stresujące dla opiekuna kota, nawet jeśli jego pupil uwielbia tego rodzaju eskapady. Z tego powodu dobrze dopasowane szelki dla kota mogą być szczególnie przydatne, aby zapewnić kotu komfort, a właścicielowi – panowanie nad sytuacją. Ważne jest jednak to, aby zagwarantować odpowiedni rodzaj szelek dla danego kota. Powinny mieć one właściwy rozmiar, a także możliwość regulacji, zwłaszcza gdy decydujemy się na zakup akcesoriów jeszcze dla młodych kotów. Model szelek warto dopasować do budowy kota, choć najlepiej sprawdzają się szelki z dwiema obręczami montowanymi wokół kociej szyi oraz za przednimi łapami. W ten sposób zabezpieczony kot będzie czuł się komfortowo podczas eksplorowania otoczenia, zaś właściciel będzie mógł szybko zareagować w obliczu każdego potencjalnego zagrożenia. Nie należy zapominać również o względach estetycznych i praktycznych – szelki mogą mieć najróżniejsze kolory i wzory, zaś na nich bez trudu umieścimy też adresówkę.

Czy kotu potrzebna jest obroża?

Jeśli kot wychodzi z domu lub udajemy się z nim w podróż warto, aby miał na szyi obróżkę, najlepiej z adresówką, tak aby w razie konieczności można było odnaleźć właściciela. Wybierając obrożę dla kota stawiajmy na rozwiązania zapinane na klips, który łatwo się wypnie w razie, gdyby nasz kot zahaczył się o drzewo lub płot. Jeśli zamierzamy wyprowadzać kota na spacer dobrze sprawdzić się mogą szelki dla kota.

Czy kotu potrzebna jest adresówka?

Warto zakupić adresówkę, w której będą nasze dane, żeby w razie zgubienia się zwierzaka można było z łatwością odnaleźć właściciela. Adresówki są szczególnie pomocne w przypadku kotów wychodzących lub gdy planujemy podróż z kotem.

Jak zabezpieczyć okna w domu, gdzie mieszka kot?

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu okien czy balkonu, jeśli nasz kot ma bezpiecznie i komfortowo mieszkać w naszych progach. Okna, szczególnie dachowe, możemy zabezpieczyć specjalną kratką a balkon siatką. Kratki zabezpieczające do okien znajdzisz w naszym sklepie zoologicznym. Na naszym portalu znajdziesz także artykuł o zabezpieczeniach.

Jak umożliwić kotu wygodne przemieszczanie się między pomieszczeniami?

Jeśli chcemy, by nasz kot mógł wygodnie przechodzić z różnych pomieszczeń w naszym domu lub z podwórka do domu, umożliwią nam to specjalne drzwiczki dla kota. Drzwi dla kota, kocie drzwiczki, zamontowane w naszych, dużych drzwiach umożliwią wygodne przechodzenie kota lub mniejszych psów pomiędzy pomieszczeniami bez konieczności otwierania całych drzwi.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów