Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Zabawki na wędce dla kotów


Istnieje wiele sposobów na to, aby bawić się z kotem. Faktem jest, że stosowanie rozmaitych zabawek w formie laserków nie jest specjalnie korzystne ani dla kociego wzroku, ani psychiki. O wiele lepiej sprawdzą się zabawki na wędce dla kotów, gwarantujące kontakt opiekuna z mruczkiem bez ryzyka podrapania. Dlaczego właściwa zabawa jest taka istotna? Już kocięta chętnie polują na różne, drobne rzeczy, zwłaszcza te poruszające się. Zabawki na wędce są więc dla nich doskonałym celem, zaś fakt, że porusza nimi człowiek, pozwala dostosować dynamikę zabawy do kocich potrzeb, a przy okazji zapobiegać wykształcaniu się u kota nawyku drapania po dłoniach. Koty adopcyjne mogą z kolei czuć nieufność do nowego właściciela, a zabawka na wędce nie zmusza do bezpośredniego kontaktu, pozwalając jednak kojarzyć obecność opiekuna z czymś zupełnie pozytywnym i zaspokajającym kocie potrzeby. Nasz sklep zoologiczny przygotował pełną ofertę zabawek na wędce w różnych formach.

Jaka jest najlepsza zabawka dla kota?

Najprostsza odpowiedź to taka, że najlepsza zabawka dla kota to zabawka, którą kot się lubi bawić. Oczywiście ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, jaka zabawka najlepiej się sprawdzi w przypadku naszego kota. Wiele kotów lubi myszki, piłeczki, popularne są także zabawki takie jak witki czy wędki poruszane przez opiekuna. Ciekawą opcją są też zabawki dla kota mechaniczne, gdzie pewne elementy wprawiane są w ruch za pomocą baterii. Jeśli Twój kot lubi kocimiętkę możesz spróbować spryskać zabawki sprayem z kocimiętką, aby przyciągnąć uwagę mruczka.

Tunel dla kota to niewątpliwie świetna zabawka. Większość tuneli dla kota szeleści, pozwala także na przebieganie, chowanie się w środku lub za tunelem, niespodziewane wybieganie z niego i inne tego typu zabawy, które koty uwielbiają. Tunel dla kota w połączeniu z wędką lub myszką tworzą wspaniałe miejsce do zabawy dla każdego kota.

Jaka jest najpopularniejsza zabawka dla kota?

Zdecydowanie najpopularniejsze zabawki dla kota w naszym sklepie zoologicznym to wszelkie myszki, piłeczki oraz wędki. Coraz większą popularnością cieszą się także laserki oraz zabawki, w których jedna część porusza się za pomocą baterii.

Zabawka dla kota interaktywna to zabawka, która zmusza kota do większego wysiłku np. piłki w rolce chowają się czy poruszają po torze. Ta katerogia obejmuje ciekawe zabawki, w których ukryta część porusza się pod materiałem, czy kręci. Interaktywne zabawki dla kota umożliwiają bardzo długą zabawę często odciążąjąc opiekuna.