Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Włączone filtry:
  • preparaty do pielęgnacji: sucha pielęgnacja
Producent

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Suche szampony dla kota


Nie każdy kot lubi wodę – wiele mruczków, zwłaszcza tych nieprzyzwyczajonych do tego rodzaju pielęgnacji, panicznie reaguje na próbę kąpieli w wannie czy pod prysznicem. I choć taka pielęgnacja na mokro jest niezbędna co jakiś czas w przypadku większości kotów, to niekiedy zwierzę wymaga również szybkiego czyszczenia z powodu np. punktowych zabrudzeń czy chęci odświeżenia wyglądu przed ważną wystawą. W takiej sytuacji, gdy zwierzę nie chce być kąpane albo nie mamy ku temu warunków, sprawdzi się sucha pielęgnacja dla kota. Nasz sklep zoologiczny przygotował rozmaite preparaty, które umożliwiają wykąpanie kota bez użytku wody, między innymi suche szampony do sporadycznego stosowania. Dla kotów długowłosych i wystawowych dobrym rozwiązaniem mogą być pudry czy specjalnie kredy, które nie tylko poprawiają wygląd sierści, ale też czynią ją łatwiejszą do rozczesywania czy napuszenia

Pielęgnacja kota co muszę wiedzieć?

Pielęgnacja kota zależy u dużej mierze od tego, czy nasz kot ma długie czy krótkie futro. Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne to wyczesywanie za pomocą zgrzebła dla kota lub szczotki dla kota czy grzebienia, w zależności od rodzaju sierści możemy użyć akcesoriów o większych lub mniejszych odstępach między ząbkami. Warto także zadbać o higienę jamy ustnej kota. Usuwane kamienia nazębnego za pomocą suchej karmy czy smakołyków może czasem być niewystarczające. Jeśli nasz kot wychodzi z domu powinniśmy go od czasu do czasu wykąpać, kotów, które nie wychodzą i nie są wystawiane, nie potrzeba kąpać, chyba, że są do tego specjalne wskazania. Szampon dla kota lub odżywka dla kota pomogą nam w pielęgnacji sierści. W rozczesywaniu kota pomaga niewątpliwie suchy szampon dla kotów, specjalny puder, który ułatwia rozczesanie, szczególnie długiej sierści. Jeśli mamy do tego wskazania musimy dodatkowo pielęgnować oczy i uszy naszego pupila. Warto także co jakiś czas przycinać pazury kota specjalnymi cążkami, szczególnie jeśli nasz kot nie wychodzi z domu. Wszystkie akcesoria i preparaty niezbęde do pielęgnacji kota znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym.

Jak wybrać szczotkę dla kota?

Wybór szczotki, zgrzebła czy grzebienia dla kota zależy w dużej mierze od tego, jaką sierść ma nasz pupil. W przypadku kotów o krótkiej sierści dobrz sprawdzą się zgrzebła i grzebienie o gęstrzych ząbkach, możemy wypróbować też specjalny furminator. W przypadku zwierząt o gęstej, długiej sierści, lepszym wyborem będą szczotki i grzebienie o większym rozstawie ząbków.

Jak wybrać szampon dla kota?

Szampon dla kota kupujemy, gdy nasz kot ma bardzo wymagającą sierść, problemy skórne, inwazję pcheł, wychodzi z domu lub jest wystawiany na wystawach. Dobór szamponu zależy od rodzaju sierści kota lub jego ewentualnych problemów. Szczegółowe opisy przy każdym produkcie umożliwiają Tobie szybki i bezproblemowy wybór odpowiedniego dla Twojego kota szamponu.

Jak wybrać cążki do pazurów?

Cążki do pazurów kota muszą być przede wszystkim proste w obsłudze i szybko obcinające pazurki, gdyż koty łatwo się niecierpliwią. Wygodne cążki powinny dobrze leżeć nam w ręce i umożliwić szybki dostęp do ostrza tak, żeby można było wygodnie umieścić w nim koci pazur.

Co to jest suchy szampon dla kota?

Suchy szampon dla kota to specjalny puder, który odświeża i pielęgnuje sierść, a także ułatwia rozczesywanie. Idealne rozwiązanie dla kotów, które boją się wody, a nie brudzą się na tyle, żeby zachodziła konieczność kąpania ich za pomocą szamponu i wody.

Jakie preparaty pielęgnacyjne dla kota stosować?

Jeśli nasz kot ma specjalne potrzeby dotyczące pielęgnacji oczu lub uszu to jak najbardziej możemy stosować specjalne preparaty, które ułatwią nam utrzymanie higieny naszego kota. Podobnie w przypadku kotów wychodzących z domu, w szczególności zimą, warto stosować maści ochronne na łapy w celu zabezpieczenia ich poduszek przed mrozem, solą i zimnem. 

  • Główne cechy: pielęgnacja futra sucha pielęgnacja szampon
    Ocena:

    Suchy szampon do pielęgnacji psów, kotów oraz wszystkich zwierząt futerkowych.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji