Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Włączone filtry:
 • preparaty do pielęgnacji: jama ustna
Producent
jakość

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Preparaty do jamy ustnej dla kota


Zdrowie zębów i dziąseł jest istotne u każdej żywej istoty, dlatego szczególnie pamiętać o nim powinien również koci opiekun. Wiele schorzeń wynika zarówno z indywidualnych, kocich predyspozycji do nich, jak również błędów np. w żywieniu, polegających na podawaniu zbyt dużych ilości pokarmów mokrych. Niekiedy problemy z zębami czy dziąsłami biorą się również z czystego przypadku, np. niefortunnego ugryzienia kawałka suchej karmy czy zabawki. Bez względu na to, preparaty do jamy ustnej dla kota powinny znaleźć się w regularnym stosowaniu. Nasz sklep zoologiczny oferuje pełen asortyment produktów, które pomagają zadbać zarówno o zdrowie dziąseł, jak też dobrą kondycję zębów czy usuwanie nieprzyjemnych zapachów z kociego pyszczka. Wszystkie preparaty są bezpieczne w stosowaniu, a także nietoksyczne, dzięki czemu zapewniają kotu jedynie aspekt higieniczny i zdrowotny. Ich stosowanie pomaga zapobiegać m.in. próchnicy, zapaleniu dziąseł czy problemom z paradontozą w późniejszym wieku.

Pielęgnacja kota co muszę wiedzieć?

Pielęgnacja kota zależy u dużej mierze od tego, czy nasz kot ma długie czy krótkie futro. Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne to wyczesywanie za pomocą zgrzebła dla kota lub szczotki dla kota czy grzebienia, w zależności od rodzaju sierści możemy użyć akcesoriów o większych lub mniejszych odstępach między ząbkami. Warto także zadbać o higienę jamy ustnej kota. Usuwane kamienia nazębnego za pomocą suchej karmy czy smakołyków może czasem być niewystarczające. Jeśli nasz kot wychodzi z domu powinniśmy go od czasu do czasu wykąpać, kotów, które nie wychodzą i nie są wystawiane, nie potrzeba kąpać, chyba, że są do tego specjalne wskazania. Szampon dla kota lub odżywka dla kota pomogą nam w pielęgnacji sierści. W rozczesywaniu kota pomaga niewątpliwie suchy szampon dla kotów, specjalny puder, który ułatwia rozczesanie, szczególnie długiej sierści. Jeśli mamy do tego wskazania musimy dodatkowo pielęgnować oczy i uszy naszego pupila. Warto także co jakiś czas przycinać pazury kota specjalnymi cążkami, szczególnie jeśli nasz kot nie wychodzi z domu. Wszystkie akcesoria i preparaty niezbęde do pielęgnacji kota znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym.

Jak wybrać szczotkę dla kota?

Wybór szczotki, zgrzebła czy grzebienia dla kota zależy w dużej mierze od tego, jaką sierść ma nasz pupil. W przypadku kotów o krótkiej sierści dobrz sprawdzą się zgrzebła i grzebienie o gęstrzych ząbkach, możemy wypróbować też specjalny furminator. W przypadku zwierząt o gęstej, długiej sierści, lepszym wyborem będą szczotki i grzebienie o większym rozstawie ząbków.

Jak wybrać szampon dla kota?

Szampon dla kota kupujemy, gdy nasz kot ma bardzo wymagającą sierść, problemy skórne, inwazję pcheł, wychodzi z domu lub jest wystawiany na wystawach. Dobór szamponu zależy od rodzaju sierści kota lub jego ewentualnych problemów. Szczegółowe opisy przy każdym produkcie umożliwiają Tobie szybki i bezproblemowy wybór odpowiedniego dla Twojego kota szamponu.

Jak wybrać cążki do pazurów?

Cążki do pazurów kota muszą być przede wszystkim proste w obsłudze i szybko obcinające pazurki, gdyż koty łatwo się niecierpliwią. Wygodne cążki powinny dobrze leżeć nam w ręce i umożliwić szybki dostęp do ostrza tak, żeby można było wygodnie umieścić w nim koci pazur.

Co to jest suchy szampon dla kota?

Suchy szampon dla kota to specjalny puder, który odświeża i pielęgnuje sierść, a także ułatwia rozczesywanie. Idealne rozwiązanie dla kotów, które boją się wody, a nie brudzą się na tyle, żeby zachodziła konieczność kąpania ich za pomocą szamponu i wody.

Jakie preparaty pielęgnacyjne dla kota stosować?

Jeśli nasz kot ma specjalne potrzeby dotyczące pielęgnacji oczu lub uszu to jak najbardziej możemy stosować specjalne preparaty, które ułatwią nam utrzymanie higieny naszego kota. Podobnie w przypadku kotów wychodzących z domu, w szczególności zimą, warto stosować maści ochronne na łapy w celu zabezpieczenia ich poduszek przed mrozem, solą i zimnem. 

 • Główne cechy: korzystny jama ustna
  Ocena:

  Zestaw szczotek do mycia zębów zakładanych na palec.

 • Główne cechy: jama ustna
  Ocena:

  Szczotka do zębów dla psa i kota. Długa rączka i mała główka umożliwiają dokładne mycie zębów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów