Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Włączone filtry:
 • akcesoria do pielęgnacji: szczotka
promocja
rekomendacje

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Szczotki dla kotów


Codzienna pielęgnacja jest podstawą w przypadku każdej żywej istoty. Koty mogą jej wymagać każdego dnia, ale czasem wystarczy kilka razy w tygodniu zadbać o ich kondycję. W takim aspekcie polecane są dopasowane do rodzaju sierści szczotki dla kotów – doskonałe nie tylko przy dbaniu o sierść, ale również przy pielęgnacji zawierającej w sobie usuwanie martwego włosa. Wszystkie artykuły pielęgnacyjne, które zgromadził nasz sklep zoologiczny, są bezpieczne dla kotów oraz dostosowane do ich rodzaju sierści. W ten sposób szczotki dla kotów możemy dobrać idealnie zarówno dla kota długowłosego, jak też wrażliwego kota krótkowłosego, który nie przepada za długą pielęgnacją. Szeroki wybór produktów pozwala uczynić proces pielęgnacji nie tylko przyjemnie krótkim, ale również bardzo efektywnym. Dzięki temu nawet najbardziej niechętne codziennej pielęgnacji koty będą znosiły ją bez większego stresu, a opiekun może zadbać o ich zdrowie.

Pielęgnacja kota co muszę wiedzieć?

Pielęgnacja kota zależy u dużej mierze od tego, czy nasz kot ma długie czy krótkie futro. Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne to wyczesywanie za pomocą zgrzebła dla kota lub szczotki dla kota czy grzebienia, w zależności od rodzaju sierści możemy użyć akcesoriów o większych lub mniejszych odstępach między ząbkami. Warto także zadbać o higienę jamy ustnej kota. Usuwane kamienia nazębnego za pomocą suchej karmy czy smakołyków może czasem być niewystarczające. Jeśli nasz kot wychodzi z domu powinniśmy go od czasu do czasu wykąpać, kotów, które nie wychodzą i nie są wystawiane, nie potrzeba kąpać, chyba, że są do tego specjalne wskazania. Szampon dla kota lub odżywka dla kota pomogą nam w pielęgnacji sierści. W rozczesywaniu kota pomaga niewątpliwie suchy szampon dla kotów, specjalny puder, który ułatwia rozczesanie, szczególnie długiej sierści. Jeśli mamy do tego wskazania musimy dodatkowo pielęgnować oczy i uszy naszego pupila. Warto także co jakiś czas przycinać pazury kota specjalnymi cążkami, szczególnie jeśli nasz kot nie wychodzi z domu. Wszystkie akcesoria i preparaty niezbęde do pielęgnacji kota znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym.

Jak wybrać szczotkę dla kota?

Wybór szczotki, zgrzebła czy grzebienia dla kota zależy w dużej mierze od tego, jaką sierść ma nasz pupil. W przypadku kotów o krótkiej sierści dobrz sprawdzą się zgrzebła i grzebienie o gęstrzych ząbkach, możemy wypróbować też specjalny furminator. W przypadku zwierząt o gęstej, długiej sierści, lepszym wyborem będą szczotki i grzebienie o większym rozstawie ząbków.

Jak wybrać szampon dla kota?

Szampon dla kota kupujemy, gdy nasz kot ma bardzo wymagającą sierść, problemy skórne, inwazję pcheł, wychodzi z domu lub jest wystawiany na wystawach. Dobór szamponu zależy od rodzaju sierści kota lub jego ewentualnych problemów. Szczegółowe opisy przy każdym produkcie umożliwiają Tobie szybki i bezproblemowy wybór odpowiedniego dla Twojego kota szamponu.

Jak wybrać cążki do pazurów?

Cążki do pazurów kota muszą być przede wszystkim proste w obsłudze i szybko obcinające pazurki, gdyż koty łatwo się niecierpliwią. Wygodne cążki powinny dobrze leżeć nam w ręce i umożliwić szybki dostęp do ostrza tak, żeby można było wygodnie umieścić w nim koci pazur.

Co to jest suchy szampon dla kota?

Suchy szampon dla kota to specjalny puder, który odświeża i pielęgnuje sierść, a także ułatwia rozczesywanie. Idealne rozwiązanie dla kotów, które boją się wody, a nie brudzą się na tyle, żeby zachodziła konieczność kąpania ich za pomocą szamponu i wody.

Jakie preparaty pielęgnacyjne dla kota stosować?

Jeśli nasz kot ma specjalne potrzeby dotyczące pielęgnacji oczu lub uszu to jak najbardziej możemy stosować specjalne preparaty, które ułatwią nam utrzymanie higieny naszego kota. Podobnie w przypadku kotów wychodzących z domu, w szczególności zimą, warto stosować maści ochronne na łapy w celu zabezpieczenia ich poduszek przed mrozem, solą i zimnem. 

 • Główne cechy: szczotka
  Ocena:

  Drewniana szczotka z metalowymi pinami do suszenia suszarką.

 • Główne cechy: w promocji szczotka
  Ocena:

  Szczotka z wygodną, antypoślizgową rączką. Elastyczna głowa. Dwustronne metalowe igły równej długości.

 • Główne cechy: szczotka
  Ocena:

  Drewniana poręczna szczotka z metalowymi pinami.

 • Główne cechy: bestseller szczotka
  Ocena:

  Wygodna antypoślizgowa rączka, oraz metalowe igły równej długości. Szczotka posiada mechanizm samoczyszczący.

 • Główne cechy: w promocji bestseller szczotka
  Ocena:

  Antypoślizgowa poręczna rączka, metalowe igły równej długości.

 • Główne cechy: w promocji szczotka
  Ocena:

  Antypoślizgowa poręczna rączka, metalowe igły równej długości zabezpieczone kuleczkami.

 • Główne cechy: ekonomiczny szczotka
  Ocena:

  Szczotka miękka dla kota.

 • Główne cechy: mała rasa miniaturka korzystny bestseller pielęgnacja futra zgrzebło szczotka
  Ocena:

  Zgrzebło do pielęgnacji kociej i psiej sierści. Dostępne w różnych rozmiarach.

 • Główne cechy: otoczenie szczotka
  Ocena:

  Dwustronna szczotka do zbierania sierści z ubrań.

 • Główne cechy: szczotka
  Ocena:

  Drewniana szczotka dla psów i kotów z drucianym włosiem.

 • Główne cechy: szczotka
  Ocena:

  Szczotka do pielęgnacji sierści kota; nylonowe włókna pozwalają na delikatne i skuteczne usuwanie martwego włosa.

 • Główne cechy: w promocji premium szczotka
  Ocena:

  Szczotka nowoczesnej generacji do usuwania martwych włosów kota.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów