Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Włączone filtry:
 • akcesoria do pielęgnacji: obcinaczki/cążki
promocja
rekomendacje

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Cążki dla kotów


Kocie pazury są niezwykłym mechanizmem – wysuwają się dokładnie wtedy, gdy kot potrzebuje ich wsparcia, a na co dzień pozostają schowane, nadając kotu cichy chód. Koty wychodzące bardzo często same radzą sobie ze skracaniem pazurów, przede wszystkim wspinając się do drzewach czy ścierając je w inny sposób. W domu kot może próbować pozbyć się starej otoczki pazura poprzez drapanie twardych mebli, tapicerowanych kanap czy drapaków, jeśli tylko go do tego zachęcimy. Co jednak zrobić, gdy to nie wystarcza? W takiej sytuacji przydatne są cążki dla kotów, które w prosty sposób pozwolą skrócić kocie pazury w sposób prosty dla niewprawionego opiekuna i wolny od stresu dla kota. Nasz sklep zoologiczny posiada w swoim asortymencie cążki czy obcinaczki, ale również nożyczki dla osób bardziej doświadczonych w kociej pielęgnacji czy pilniki, pozwalające precyzyjnie skrócić pazury i nadać im właściwy kształt.

Pielęgnacja kota co muszę wiedzieć?

Pielęgnacja kota zależy u dużej mierze od tego, czy nasz kot ma długie czy krótkie futro. Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne to wyczesywanie za pomocą zgrzebła dla kota lub szczotki dla kota czy grzebienia, w zależności od rodzaju sierści możemy użyć akcesoriów o większych lub mniejszych odstępach między ząbkami. Warto także zadbać o higienę jamy ustnej kota. Usuwane kamienia nazębnego za pomocą suchej karmy czy smakołyków może czasem być niewystarczające. Jeśli nasz kot wychodzi z domu powinniśmy go od czasu do czasu wykąpać, kotów, które nie wychodzą i nie są wystawiane, nie potrzeba kąpać, chyba, że są do tego specjalne wskazania. Szampon dla kota lub odżywka dla kota pomogą nam w pielęgnacji sierści. W rozczesywaniu kota pomaga niewątpliwie suchy szampon dla kotów, specjalny puder, który ułatwia rozczesanie, szczególnie długiej sierści. Jeśli mamy do tego wskazania musimy dodatkowo pielęgnować oczy i uszy naszego pupila. Warto także co jakiś czas przycinać pazury kota specjalnymi cążkami, szczególnie jeśli nasz kot nie wychodzi z domu. Wszystkie akcesoria i preparaty niezbęde do pielęgnacji kota znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym.

Jak wybrać szczotkę dla kota?

Wybór szczotki, zgrzebła czy grzebienia dla kota zależy w dużej mierze od tego, jaką sierść ma nasz pupil. W przypadku kotów o krótkiej sierści dobrz sprawdzą się zgrzebła i grzebienie o gęstrzych ząbkach, możemy wypróbować też specjalny furminator. W przypadku zwierząt o gęstej, długiej sierści, lepszym wyborem będą szczotki i grzebienie o większym rozstawie ząbków.

Jak wybrać szampon dla kota?

Szampon dla kota kupujemy, gdy nasz kot ma bardzo wymagającą sierść, problemy skórne, inwazję pcheł, wychodzi z domu lub jest wystawiany na wystawach. Dobór szamponu zależy od rodzaju sierści kota lub jego ewentualnych problemów. Szczegółowe opisy przy każdym produkcie umożliwiają Tobie szybki i bezproblemowy wybór odpowiedniego dla Twojego kota szamponu.

Jak wybrać cążki do pazurów?

Cążki do pazurów kota muszą być przede wszystkim proste w obsłudze i szybko obcinające pazurki, gdyż koty łatwo się niecierpliwią. Wygodne cążki powinny dobrze leżeć nam w ręce i umożliwić szybki dostęp do ostrza tak, żeby można było wygodnie umieścić w nim koci pazur.

Co to jest suchy szampon dla kota?

Suchy szampon dla kota to specjalny puder, który odświeża i pielęgnuje sierść, a także ułatwia rozczesywanie. Idealne rozwiązanie dla kotów, które boją się wody, a nie brudzą się na tyle, żeby zachodziła konieczność kąpania ich za pomocą szamponu i wody.

Jakie preparaty pielęgnacyjne dla kota stosować?

Jeśli nasz kot ma specjalne potrzeby dotyczące pielęgnacji oczu lub uszu to jak najbardziej możemy stosować specjalne preparaty, które ułatwią nam utrzymanie higieny naszego kota. Podobnie w przypadku kotów wychodzących z domu, w szczególności zimą, warto stosować maści ochronne na łapy w celu zabezpieczenia ich poduszek przed mrozem, solą i zimnem. 

 • Główne cechy: w promocji obcinaczki/cążki
  Ocena:

  Obrotowy pilnik zadba o perfekcyjny stan pazurków Twojego mruczka. Na pilniku jest założona plastikowa osłona, dzięki której koci manicure będzie całkowicie bezpieczny.

 • Główne cechy: obcinaczki/cążki
  Ocena:

  Obrotowy pilnik zadba o perfekcyjny stan pazurków Twojego psiego lub kociego pupila. Na pilniku jest założona plastikowa osłona, dzięki której koci manicure będzie całkowicie bezpieczny

 • Główne cechy: obcinaczki/cążki
  Ocena:

  Zaokrąglone końce, antypoślizgowy uchwyt, podpórka palcowa. Wykonane ze stali nierdzewnej.

 • Główne cechy: pielęgnacja futra obcinaczki/cążki
  Ocena:

  Nożyczki do przycinania zwierzęcej sierści.

 • Główne cechy: mała rasa duża rasa miniaturka średnia rasa premium korzystny bestseller pielęgnacja pazurków obcinaczki/cążki
  Ocena:

  Obcinarka do paznokci dla kotów, psów i małych zwierząt.

 • Główne cechy: pielęgnacja pazurków obcinaczki/cążki
  Ocena:

  Nożyczki do obcinania kocich pazurków. Przydatne w każdej kociej kosmetyczce :-)

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów