Opiekun tej kategorii
opiekun

Karma dla sterylizowanych kotów


Karma dla kotów po zabiegu sterylizacji oraz kastracji. Koty po takim zabiegu są bardziej narażone na nadwagę oraz problemy z drogami moczowymi. Dlatego pokarm powinien być nisko kaloryczny oraz zawierać odpowiednio niski poziom minerałów.

Jaka jest najlepsza karma sucha dla kota?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo każdy kot ma inne potrzeby. Koty młode, dorosłe, starsze potrzebują często inaczej zbilansowanej karmy, tak samo koty bardziej lub mniej aktywne. Część kotów cierpi na nietolarancje pokarmowe lub alergie, będą więc potrzebowały innej karmy suchej niż zdrowe zwierzęta. Najlepiej wybierać karmę suchą z dużą ilością mięsa w składzie, która zawiera dobrze przyswajalne białka, a nie zawiera zbyt dużo zbóż i węglowodanów. Nowa karma sucha dla kota powinna być wprowadzana do diety stopniowo, na zasadzie mieszania z dotychczasową przez kilka dni. Po kondycji sierści, odchodach i ogólnym samopoczuciu zwierzaka będzisz widział, czy dana karma dla kota mu służy czy też nie. Dobra, prawidłowo zbilansowana karma jest w dużej mierze trawiona przez koty, więc odchody powinny być mniejsze, często mniejsze są też zalecane porcje dziennego dawkowania. W opisach każdej sprzedawanej w naszym sklepie karmy znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o jej składzie, a także opis zastosowanych do jej produkcji składników. Jeśli chcesz lepiej dopasować karmę suchą dla kota do potrzeb swojego zwierzaka, użyj naszych wygodnych filtrów, które znajdziesz po lewej stronie ekranu zaznaczając te, które najlepiej pasują do Twojego kota, wówczas system podpowie Tobie, jakie karmy są polecane dla Twojego zwierzaka. Karma sucha dla kota, która jest często wybierana przez naszych klientów to np. OptimaNova, Acana, Power of Nature, Canagan, Brit, Royal Canin. 

Ile karmy suchej podawać kotu?

Tabela dawkowana suchej karmy dla kota znajduje się zawsze na jej opakowaniu. Aby Twój kot był zdrowy i miał odpowiednią ilość składników odżywczych i mineralnych, podawaj mu zawsze tyle karmy ile jest odpowiednie dla jego wieku i wagi według tabeli na opakowaniu. Karmy suche dla kota, które mają wysokostrawne białka w składzie z reguły są bardzo odżywcze i ich dawkowanie jest dużo mniejsze niż zwykłej karmy z marketu.

Czy mogę karmić kota wyłącznie karmą suchą?

Ogólnie rzecz ujmując - tak, można karmić kota zbilansowaną, pełnoporcjową karmą suchą, jako jedynym pokarmem. Natomiast z uwagi na to, że koty piją mało wody, a to często przyczynia się do obciążenia ich nerek i układu moczowego, warto wprowadzić do diety kota także karmę mokrą. Karma mokra posiada w swoim składzie więcej wody przez co lepiej nawadnia naszego mruczka, warto zatem włączyć mokrą karmę do diety naszego czworonoga.

Mój kot jest sterylizowany/kastrowany jaką karmę mam mu podawać?

Większość dobrej jakości karm suchych dla kotów jest zbilansowana w ten sposób, że nadaje się do podawania kotom sterylizowanym. Możesz też wybrać karmę, która w nazwie sugeruje, że jest przeznaczona właśnie dla takich kotów. Jeśli Twój kot jest sterylizowany i nie wychodzi z domu, to odpowiednie dla niego będą wszystkie karmy, które nie są zbyt kaloryczne. Zawsze przestrzegaj podanego w tabelach na opakowaniu dawkowania, jeśli chcesz uniknąć przekarmienia lub niedożywienia kota. Jeśli chcesz lepiej dopasować karmę do potrzeb swojego kota użyj naszych wygodnych filtrów znajdujących się po lewej stronie, gdzie możesz zaznaczyć szczególne potrzeby Twojego kota np. jego tryb życia lub fakt kastracji.

Mój kot ma alergię/jest chory jaką karmę mu podawać?

W przypadku zwierząt z alergiami lub innymi schorzeniami dietę należy zawsze skonsultować z lekarzem weterynarii, być może Twój kot będzie potrzebował specjalnej diety weterynaryjnej (które również możesz kupić w naszym sklepie w zakładce "Karma weterynaryjna"), a może będziecie mogli zostać przy dotychczasowej karmie. Jeśli masz już pewność co Twojemu kotu służy a co nie i szukasz karmy np. bez kurczaka lub bez zbóż, możesz użyć naszych wygodnych filtrów, które znajdują się po lewej stronie. Pozwolą one na wyświetlenie tylko interesujących Cię karm.

Jak dopasować karmę suchą do potrzeb mojego kota?

Po lewej stronie w naszym sklepie znajdują się wygodne filtry, dzięki którym możesz zaznaczyć do wyświetlenia tylko te karmy, które najlepiej odpowiadają na potrzeby Twojego kota. Używaj ich zawsze wtedy, gdy chcesz znaleźć odpowiednią karmę suchą dla Twojego mruczka. Ponadto każda karma zawiera szczegółowy opis najważniejszych cech, funkcji i składu. Używając filtrów i czytając nasze opisy możesz lepiej dopasować karmę suchą do swojego kota.

 • Główne cechy: dla wszystkich premium bestseller polecany przez zwierzakowo dla wrażliwych dla niewychodzących z domu dla sterylizowanych dla wychodzących z domu bezzbożowa
  Ocena:

  Bezzbożowa karma z dużą ilością (aż 75%) świeżego, niemrożonego kurczaka bez kości. Pokarm przeznaczony dla kotów kastrowanych.

 • Główne cechy: dla wszystkich premium bestseller polecany przez zwierzakowo dla wrażliwych dla niewychodzących z domu dla sterylizowanych dla wychodzących z domu bezzbożowa
  Ocena:

  Bezzbożowa karma z dużą ilością (aż 75%) łososia, który pochodzi ze świeżych połowów. Pokarm przeznaczony dla kotów kastrowanych.

 • Główne cechy: dla dorosłych premium polecany przez zwierzakowo dla wrażliwych dla wychodzących z domu dla sterylizowanych dla wybrednych dla niewychodzących z domu bezzbożowa
  Ocena:

  Karma sucha dla kotów dorosłych wszystkich ras, marki Optima Nova. Karma klasy super premium stworzona na bazie mięsa z łososia. Zawarte w karmie substancje odżywcze są bardzo dobrze przyswajalne przez organizm oraz wspomagają procesy trawienne.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów