Żwirki dla kota Bazyl


Bazyl żwirek bentonitowy dla kota. Charakteryzuje się higieniczną czystością i właściwościami antyalergicznymi. Bazyl to żwirek zbrylający, bardzo dobrze neutralizuje nieprzyjemne zapachy, nie pyli i jest bardzo ekonomiczny.

Jaki jest najlepszy żwirek dla kota?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo zarówno koty, jak i właściciele mają różne preferencje. Jeśli chcesz sprawdzić jaki żwirek dla kota najczęściej wybierają nasi klienci użyj naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie i sprawdź nasze bestsellery lub produkty polecane przez nasz sklep zoologiczny. Do najpopularniejszych żwirków należą Cat's Best i Super Benek.

Żwirek bentonitowy to najczęściej żwirek zbrylający, wykonany ze specjalnej skały, która ma duże właściwości chłonne. Żwirek bentonitowy jest bardzo popularny i akceptowany przez koty. Nie można go wyrzucać do toalety.

Żwirek roślinny jest wykonany z roślin, najczęściej drewna, kukurydzy lub innych. Zwykle ma dwie formy - zbrylającą lub niezbrylającą, trzeba uważnie czytać informacje na opakowaniu i opisy produktów. Żwirek roślinny często można wyrzucać do toalety, jest on lżejszy i mniej kłopotliwy w użyciu niż bentonitowy.

Właściwie jest to żwirek silikatowy, a nie silikonowy, ale ta druga nazwa bardzo się rozpowszechniła i tak najczęściej jest on nazywany. Żwirek silikonowy to żwirek dla kota wykonany z substancji, która ma silne właściwości chłonne i postać niewielkich kryształków. Silikatu nie wyrzuca się ani do toalety, ani do kosza. Żwirek silikonowy pochłania mocz całkowicie i wymienia się go w momencie, kiedy uznamy, że jest już całkowicie wykorzystany. Z reguły producenci podpowiadają na opakowaniu na ile powinno nam ono starczyć. 

Żwirek zbrylający to taki, który w kontakcie z moczem zbija się w niedużą kulkę, którą możemy łatwo usunąć z kuwety za pomocą łopatki. Nie ma potrzeby wymiany całej zawartości kuwety po załatwieniu się kota. Niektóre żwirki zbrylające można wyrzucać do toalety, ale musi to być jasno oznakowane na opakowaniu produktu. Nie wyrzucaj do toalety zbrylającego żwirku dla kota, jeśli nie ma takiej informacji na opakowaniu, bo możesz doprowadzić do poważnego zatkania kanalizacji.

Ostateczny wybór należy zwykle do Twojego kota, który albo zaakceptuje nowe wypełnienie kuwety, albo nie. Dokonując wyboru możesz sprawdzić nasze podpowiedzi, użyć wygodnych filtrów znajdujących się po lewej stronie, gdzie znajdziesz produkty bestsellerowe i polecane przez zwierzakowo. Za pomocą filtrów znajdziesz także żwirki zbrylające i nie, roślinne, bentonitowe, silikonowe, o odpowiedniej wielkości granulek itp.

  • Główne cechy: premium polecany przez zwierzakowo zbrylający bentonitowy
    Ocena:

    Żwirek bentonitowy o zapachu lawendy. Doskonale zbryla i wiąże zapachy. Jest wydajny i niepylący.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji