Żwirek dla kota


Każda kuweta potrzebuje wypełnienia zgodnego z gustami zarówno kota, jak i właściciela. Dobrze dobrany żwirek dla kota pochłania praktycznie wszystkie nieprzyjemne zapachy, dlatego w domu nie będzie w ogóle czuć charakterystycznego zapachu kociego moczu. Niezbędny jest tutaj wysokiej jakości piasek dla kota. Żwirek dla kota zbrylający jest bardzo popularny, gdyż znacząco ułatwia utrzymanie czystości w kuwecie, jest też wydajny i ekonomiczny, wystarczy wyrzucić powstałą grudkę, bez konieczności wymiany całego podłoża. Jeśli nie lubisz piasków dla kota zbrylających, to możesz skorzystać z szerokiego wyboru żwirku silikonowego lub niezbrylającego, drzewnego. W tej kategorii znajdziecie najpopularniejszy żwirek Super Benek, Cat's Best, Nature Gold. W tej kategorii znajdziesz nie tylko żwirek dla kota, ale także neutralizatory zapachu do kuwet.

Jaki jest najlepszy żwirek dla kota?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo zarówno koty, jak i właściciele mają różne preferencje. Jeśli chcesz sprawdzić jaki żwirek dla kota najczęściej wybierają nasi klienci użyj naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie i sprawdź nasze bestsellery lub produkty polecane przez nasz sklep zoologiczny. Do najpopularniejszych żwirków należą Cat's Best i Super Benek.

Żwirek bentonitowy to najczęściej żwirek zbrylający, wykonany ze specjalnej skały, która ma duże właściwości chłonne. Żwirek bentonitowy jest bardzo popularny i akceptowany przez koty. Nie można go wyrzucać do toalety.

Żwirek roślinny jest wykonany z roślin, najczęściej drewna, kukurydzy lub innych. Zwykle ma dwie formy - zbrylającą lub niezbrylającą, trzeba uważnie czytać informacje na opakowaniu i opisy produktów. Żwirek roślinny często można wyrzucać do toalety, jest on lżejszy i mniej kłopotliwy w użyciu niż bentonitowy.

Właściwie jest to żwirek silikatowy, a nie silikonowy, ale ta druga nazwa bardzo się rozpowszechniła i tak najczęściej jest on nazywany. Żwirek silikonowy to żwirek dla kota wykonany z substancji, która ma silne właściwości chłonne i postać niewielkich kryształków. Silikatu nie wyrzuca się ani do toalety, ani do kosza. Żwirek silikonowy pochłania mocz całkowicie i wymienia się go w momencie, kiedy uznamy, że jest już całkowicie wykorzystany. Z reguły producenci podpowiadają na opakowaniu na ile powinno nam ono starczyć. 

Żwirek zbrylający to taki, który w kontakcie z moczem zbija się w niedużą kulkę, którą możemy łatwo usunąć z kuwety za pomocą łopatki. Nie ma potrzeby wymiany całej zawartości kuwety po załatwieniu się kota. Niektóre żwirki zbrylające można wyrzucać do toalety, ale musi to być jasno oznakowane na opakowaniu produktu. Nie wyrzucaj do toalety zbrylającego żwirku dla kota, jeśli nie ma takiej informacji na opakowaniu, bo możesz doprowadzić do poważnego zatkania kanalizacji.

Ostateczny wybór należy zwykle do Twojego kota, który albo zaakceptuje nowe wypełnienie kuwety, albo nie. Dokonując wyboru możesz sprawdzić nasze podpowiedzi, użyć wygodnych filtrów znajdujących się po lewej stronie, gdzie znajdziesz produkty bestsellerowe i polecane przez zwierzakowo. Za pomocą filtrów znajdziesz także żwirki zbrylające i nie, roślinne, bentonitowe, silikonowe, o odpowiedniej wielkości granulek itp.

 • Główne cechy: premium polecany przez zwierzakowo zbrylający bentonitowy
  Ocena:

  Żwirek bentonitowy o zapachu lawendy. Doskonale zbryla i wiąże zapachy. Jest wydajny i niepylący.

 • Główne cechy: w promocji dla wszystkich korzystny zbrylający roślinny bezzapachowy
  Ocena:

  Wcześniej znane jako Cat's Best Green PowerŻwirek delikatny dla łapek o wyjątkowym działaniu. Większe pochłanianie dzięki higienicznym, zielonym perłom posiadającym aktywne składniki dla długotrwałej czystości i świeżości.

 • Główne cechy: w promocji dla wszystkich korzystny zbrylający roślinny bezzapachowy
  Ocena:

  Wcześniej znane jako Cat's Best Green PowerŻwirek delikatny dla łapek o wyjątkowym działaniu. Większe pochłanianie dzięki higienicznym, zielonym perłom posiadającym aktywne składniki dla długotrwałej czystości i świeżości.

 • Główne cechy: akcesoria
  Ocena:

  Puder do czyszczenia kuwet. Pomaga zdezynfekować i wyczyścić każdą kuwetę.

 • Główne cechy: w promocji korzystny bentonitowy zbrylający
  Ocena:

  Doskonale zbrylający się żwirek. Jest on w postaci drobnych granulek, delikatnie pachnie pudrem dla niemowląt. Należy usuwać tylko zbrylone bryłki.

 • Główne cechy: w promocji premium polecany przez zwierzakowo neutralizator
  Ocena:

  Purrfect Scents zapach do żwirku

 • Główne cechy: w promocji roślinny niezbrylający podściółka
  Ocena:

  Podściółka dla zwierząt o zapachu cytryny; naturalne włókna roślinne pochłaniające wilgoć i zapachy.

 • Główne cechy: w promocji
  Ocena:

  Podściółka dla zwierząt o zapachu zielonej herbaty; naturalne włókna roślinne pochłaniające wilgoć i zapachy.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów