Żwirek dla kota


Każda kuweta potrzebuje wypełnienia zgodnego z gustami zarówno kota, jak i właściciela. Dobrze dobrany żwirek dla kota pochłania praktycznie wszystkie nieprzyjemne zapachy, dlatego w domu nie będzie w ogóle czuć charakterystycznego zapachu kociego moczu. Niezbędny jest tutaj wysokiej jakości piasek dla kota. Żwirek dla kota zbrylający jest bardzo popularny, gdyż znacząco ułatwia utrzymanie czystości w kuwecie, jest też wydajny i ekonomiczny, wystarczy wyrzucić powstałą grudkę, bez konieczności wymiany całego podłoża. Jeśli nie lubisz piasków dla kota zbrylających, to możesz skorzystać z szerokiego wyboru żwirku silikonowego lub niezbrylającego, drzewnego. W tej kategorii znajdziecie najpopularniejszy żwirek Super Benek, Cat's Best, Nature Gold. W tej kategorii znajdziesz nie tylko żwirek dla kota, ale także neutralizatory zapachu do kuwet.

 • Żwirek bentonitowy dla kota

  Żwirek bentonitowy dla kota to dobry, naturalny produkt, jego najpopularniejsi producenci to między innymi: Super Benek, Certech, Bazyl, czy Golden Grey. Swoim wyglądem żwirek bentonitowy przypomina jasny żwir. Taki żwirek dobrze pochłania zapachy oraz jest jednym z najtańszych rozwiązań. Koty bardzo lubią ten produkt, ponieważ przypomina im naturalne środowisko, przy oddawaniu moczu zbryla się i pozostawia spore grudki. Dzięki temu łatwo jest oczyścić kuwetę, wyrzucając same nieczystości przy pomocy specjalnej łopatki z dziurami. Nie wolno jednak wyrzucać tego żwirku do toalety z obawy przed jej zapchaniem.

  Żwirki bentonitowe zazwyczaj dostępne są w dużych 5-10 litrowych opakowaniach. Takie opakowanie z zależności od ceny i wydajności starcza na około 7 dni do 21 dni. Do żwirków bentonitowych dostępne są różnego rodzaju odkażacze i neutralizatory zapachów w postaci posypek, które pomagają w utrzymaniu czystości na dłużej oraz pozbywaniu się nieprzyjemnych zapachów. Główne zalety to dobra cena, chętne stosowanie przez koty i bardzo dobra chłonność.

 • Żwirek drobnoziarnisty dla kota

  Żwirek drobnoziarnisty dla kota to duże ułatwienie dla właściciela, jest on bardzo ekonomiczny. Z kuwety zostaje zabrany tylko żwirek, który zawiera nieczystości. Wśród producentów występuje np. Bazyl, Pestell i Super Benek.

  Super Benek ma w swojej ofercie drobnoziarniste bentonitowe żwirki, np. Super Benek Compact. Charakteryzuje się on duża chłonnością, nie roznosi się, ani nie pyli. Ma naturalny zapach ziemi, co nie powoduje niechęci do korzystania z kuwety. Wiele kotów nie lubi perfumowanych żwirków.

  Żwirek Bazyl drobnoziarnisty pochłania nieprzyjemne zapachy i występuję aż w pięciu wariantach: Compact, Lavender - lawendowy, Pine - leśny, Sea - morski i Universal. Dzięki różnym rodzajom zapachów, możemy skutecznie zneutralizować nieprzyjemną woń z kuwety. Producent Bazyl oferuje bardzo ekonomiczne opakowania - do 5, 3l dla żwirków bentonitowych. Warto dodać, że żwirki produkowane są z najwyższej jakości złóż bentonitu w Słowacji.

  Producent Pestell oferuje żwirek Pestell bentonitowy sodowy - Easy Clean Unscented. Zdecydowanie plusem tego żwirku jest duża chłonność. Wszystkie odchody są łatwo zbierane z kuwety. Dzięki sodzie likwidowany jest nieprzyjemny zapach. Właściciel może zdecydować się na zakup Easy Clean Purrfect Scents - zapachu w przypadku, gdy czworonóg będzie w stanie go zaakceptować. Wyjściowo żwirek jest bezzapachowy.

 • Żwirek roślinny dla kota

  Żwirek roślinny to w 100% naturalny, przyjazny dla środowiska i biodegradowalny produkt. Powstaje z surowców roślinnych, takich jak drewno, siano czy makulatura. Dostępnych jest kilka produktów tego rodzaju, a jego główni producenci to między innymi: Cat's Best, Super Benek Corn Cat, Super Pinio.

  Zalety żwirku roślinnego to duża wydajność oraz bardzo dobre pochłanianie brzydkich zapachów. Jego plusem jest również to, że w małych ilościach można go wyrzucać do toalety. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy kuweta stoi w łazience, nie trzeba wtedy zużywać specjalnych worków. W zależności od rodzaju, po oddaniu moczu żwirki mogą się zbrylać lub rozpadać (Super Pinio) i nie ma wtedy potrzeby czyszczenia kuwety przy każdym oddawaniu moczu przez kota.

  Żwirki roślinne poleca się szczególnie dla małych kociąt, które czasem mogą próbować podjadać zawartość kuwety. Dlatego bezpieczniejsze będą dla nich naturalne, nie tworzące grudek żwirki. Główne zalety żwirków roślinnych to świetne pochłanianie zapachów, dbanie o środowisko oraz dobra wydajność.

 • Żwirek silikonowy dla kota

  Żwirek silikonowy dla kota cieszy się bardzo dużą popularnością wśród opiekunów tych czworonogów. Porowata struktura żwirku silikonowego charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwości absorbującymi, dzięki czemu świetnie pochłaniania wilgoć w kociej kuwecie. Bardzo szybko wiąże przykre zapachy, dzięki czemu nadaje się również do tzw. kuwet otwartych i ogranicza przedostawanie się zapachu do innych pomieszczeń.

  Żwirek silikonowy jest bardzo wygodny w stosowaniu, a także jest dość chętnie "akceptowany" przez większość kotów. W odróżnieniu od innych rodzajów podkładów, żwirek silikonowy nie zbryla się. Koci mocz oraz nieczystości zatrzymywane są wewnątrz kryształków, a o konieczności wymiany żwirku świadczy przybranie przez niego żółtego koloru. Dodatkowo mała granulacja produktu sprawia, że żwirek nie przykleja się do łap kota oraz nie jest roznoszony po całym domu czy mieszkaniu.

  Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów żwirku silikonowego. Wśród najbardziej znanych producentów znajdują się między innymi Super Benek, Bazyl czy Vitapol.

 • Żwirek zbrylający dla kota

  Każdy właściciel chce jak najlepiej zadbać o swojego kociego towarzysza. Ważnym punktem jest wybór odpowiedniego dla niego żwirku. Żwirek zbrylający dla kota, to jeden z najkorzystniejszych wyborów dla naszego pupila.

  Żwirek zbrylający składa się najczęściej z glinki bentonitowej, glinka ta wywołuje pożyteczny proces chemiczny, gdyż wiążę się z wszystkimi uwalnianymi toksynami. Żwirek momentalnie wchłania wilgoć tworząc grudki, które są bardzo łatwe do usunięcia. Pochłania on również nieprzyjemny zapach, który możemy zastąpić innym - dobierając żwirek zbrylający perfumowany. Obecnie na rynku posiadamy duży wybór żwirków zbrylających, istnieje kilkadziesiąt produktów. Największymi producentami tego typu żwirków są : Bazyl, Cat's Best, Pestell, Sanicat, Super Benek. Jednak jedną z najważniejszych zalet tego żwirku jest delikatność, dzięki czemu nie podrażni łapek naszych kotków.

  Żwirek zbrylający to dobry wybór zarówno dla kota jak i właściciela, który chce zachować piękny zapach i zdrowie swojego mruczka.

 • Żwirek niezbrylający dla kota

  Żwirek niezbrylający dla kota to unikalny produkt, który wchłania kocie odchody, nie powodując przy tym zbrylania. Dzięki temu dumni właściciele kotów nie muszą zajmować się codziennie sprzątaniem kuwety. Kupując żwirki niezbrylające zyskujecie Państwo czas i wygodę, wystarczy bowiem pamiętać o jego regularnej wymianie co pewien czas.

  W naszej ofercie posiadamy duży wybór żwirków niezbrylających, a wśród nich produkty czołowych producentów, takich jak: Sanicat, Super Benek, Vitapol. Spośród kilkunastu produktów w tej kategorii znajdziecie Państwo taki, który spełni oczekiwania zarówno Państwa, jak i Waszego pupila. Nasza oferta obejmuje żwirki niezbrylające zarówno gruboziarniste, jak i drobnoziarniste.

  Pragniemy zaznaczyć, iż obecne w naszej ofercie żwirki cechują się wysoką jakością. Pochłaniają one nieprzyjemne zapachy kocich odchodów, dzięki czemu nie musicie się Państwo przejmować nieprzyjemną wonią w okolicach kociej toalety. Ten fakt sprawia, że kuweta może znajdować się dosłownie w każdym zakątku mieszkania.

 • Żwirek neutralizator dla kota

  Nie możesz się pozbyć brzydkiego zapachu z kuwety? Wypróbuj zatem żwirek neutralizator dla kota, którego produkcją zajmują się przede wszystkim firmy, takie jak Certech, Super Benek oraz Trixie. Neutralizator zwiększa wydajność żwirku, zwalcza bakterie i grzyby. Przede wszystkim jednak pomaga usunąć nieprzyjemne zapachy.

  Istnieją neutralizatory w postaci sprayu lub w postaci sypkiego proszku. Postaciami w sprayu można dezynfekować kuwety, pomieszczenia, legowiska i zabrudzone przez koty przedmioty. Skutecznie neutralizują zapach amoniaku i pozostawiają powietrze o pięknym zapachu. Neutralizatory w postaci pudru stosujemy bezpośrednio do kuwety, po jej oczyszczeniu wsypujemy trochę proszku na spód, a na wierzch tradycyjny żwirek. Pomaga on w zachowaniu higieny i pochłania nieprzyjemne zapachy, ogranicza wilgotność oraz osusza powierzchnię.

  Warto stosować neutralizatory, ponieważ przede wszystkim poprawiają wydajność żwirku dla kota, nie trzeba go zatem często czyścić i wymieniać, w dodatku posiadają one działanie bakteriobójcze i usuwają nieprzyjemny zapach powstający w kuwecie.