Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Włączone filtry:
 • rodzaj kuwety dla kota: kryta
Producent
promocja

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Kryte kuwety dla kota


Odkryte kuwety często są pierwszym wyborem każdego opiekuna z uwagi na korzystną cenę, dużą dostępność oraz różnorodność kolorów, form i rozwiązań. Niekiedy jednak tego rodzaju sprzęt okazuje się mało praktyczny, przede wszystkim z uwagi na kocie przyzwyczajenia. Kiedy najlepiej sprawdzi się kryta kuweta dla kota? Przede wszystkim w sytuacji, gdy kot jest podatny na stres, a my chcemy zapewnić mu odizolowane miejsce do załatwiania potrzeb, wolne od domowników w ludzkiej czy zwierzęcej postaci. To również świetne wyjście, gdy jesteśmy opiekunami sporych rozmiarów mruczka, który podczas korzystania z kuwety energicznie kocie w żwirku, rozrzucając go dookoła kuwety. Kryta kuweta sprawdzi się też w przypadku kotów z problemami koordynacyjnymi, które przypadkowo zwyczajnie mogą do kuwety nie trafiać. W końcu, nasz sklep zoologiczny przygotował też kryte kuwety posiadające specjalne systemy czyszczące czy filtry – polepszające higienę i czystość w pomieszczeniu, gdzie stoi kuweta.

Co to znaczy kryta kuweta?

Kuweta kryta jest to kocia toaleta, która oprócz spodu, który wypełniamy żwirkiem, posiada także górną część, która zakrywa całość i tworzy mały domek z drzwiczkami. Kuweta kryta dla kota zapobiega roznoszeniu się żwirków i ogranicza nieprzyjemne zapachy. 

Co to znaczy odkryta kuweta dla kota?

Kuweta odkryta to najprostszy i najbardziej rozpowszechniony model kuwety. Kuweta odkryta to rodzaj dużej, płaskiej miski, którą możemy wypełnić żwirkiem. Nie zajmuje tyle miejsca, co kuweta kryta, ale zdecydowanie gorzej chroni przed roznoszeniem żwirku przez kota.

Ile kuwet potrzebuję dla kota?

Kotu zwykle wystarcza jedna kuweta, jeśli jest dobrze dobrana do jego wielkości. Jeśli mamy więcej niż jednego kota musimy sprawdzić, czy starczy im jedna, większa kuweta, czy też będą potrzebowały kolejnych kocich toalet.

Do czego służy łopatka do żwirku?

Łopatka do żwirku do łopatka z dziurkami, którą możemy wybrać zbrylone grudki żwirku zbrylającego. Wielkość dziurek w łopatce musi być dopadowana do grubości żwirku jaki używamy, zbyt małe oczka nie przepuszczą grubszych ziarenek żwirku.

Co to jest filtr do kuwety?

Wymienny filtr stosuje się do kuwet krytych wyposażonych w filtr węglowy. Filtry zapobiegają roznoszeniu się nieprzyjemnych zapachów jednocześnie zapewniając wentylację wewnątrz kuwety. Filtry wymieniamy co kilka miesięcy.

Co to jest kosz na kocie nieczystości?

Kosz na kocie nieczystości to specjalny pojemnik, do którego możemy wyrzucać zbrylone grudki żwirku i inne nieczystości. Kosz nie przepuszcza zapachów i pomaga utrzymywać kuwetę kocią i jej otoczenie w czystości. 

 • Główne cechy: kryta szary czerwień
  Ocena:

  Standardowa kryta kocia toaleta; drzwiczki oraz wyższy próg chronią przed roznoszeniem żwirku. Z ciekawym dekorem na drzwiczkach i bokach. W zestawie filtr i łopatka.

 • Główne cechy: kryta standardowa zielony
  Ocena:

  Narożna i kryta kuweta idealna dla kotów o średnich rozmiarach. Drzwiczki oraz wyższy próg chronią przed roznoszeniem żwirku. Wymienny filtr węglowy dobrze absorbuje zapach.

 • Główne cechy: kryta standardowa niebieski czerwień zielony róż/fiolet
  Ocena:

  Standardowa kryta kocia toaleta; drzwiczki oraz wyższy próg chronią przed roznoszeniem żwirku. Wymiary szerokość 40 cm, wysokość 40 cm, długość 56 cm. Dostępna w trzech kolorach.

 • Główne cechy: w promocji standardowa kryta zielony niebieski
  Ocena:

  Popularna kuweta Vico w nowej, rewolucyjnej odsłonie! System Easy Clean - otwierany przód kuwety znacząco ułatwia jej czyszczenie.

 • Główne cechy: kryta standardowa niebieski
  Ocena:

  Kuweta kryta dla kota Xavi wykonana z tworzywa sztucznego.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów