Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Włączone filtry:

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Duże kuwety dla kota


Kuweta dla kota wbrew pozorom nie jest taka łatwa do wybrania. Choć większość kotów dobrze akceptuje klasyczne, najtańsze, odkryte kuwety, to jednak właściciele niejednokrotnie mają problem z funkcjonalnością takich produktów. Wystarczy, że kot nieco bardziej energicznie kopie w swojej toalecie, a sporo żwirku ląduje poza nią. Co więcej, duże koty mogą mieć problem z trafieniem ze swoimi potrzebami do wnętrza kuwety – wówczas najczęściej odchody lądują strumieniem np. na ścianie przylegającej do kuwety. Rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie duża kuweta dla kota. Może mieć ona zwiększoną powierzchnię, dzięki czemu będzie odpowiadała większemu kotu i pozwoli mu wygodnie załatwiać swoje potrzeby. Nasz sklep zoologiczny posiada też duże kuwety z wysokimi ściankami, zapobiegające wysypywaniu się żwirku. Alternatywą jest też duża kuweta kryta dla kota, idealna, gdy chcemy zminimalizować zapach czy podarować kotu więcej spokoju.

Co to znaczy kryta kuweta?

Kuweta kryta jest to kocia toaleta, która oprócz spodu, który wypełniamy żwirkiem, posiada także górną część, która zakrywa całość i tworzy mały domek z drzwiczkami. Kuweta kryta dla kota zapobiega roznoszeniu się żwirków i ogranicza nieprzyjemne zapachy. 

Co to znaczy odkryta kuweta dla kota?

Kuweta odkryta to najprostszy i najbardziej rozpowszechniony model kuwety. Kuweta odkryta to rodzaj dużej, płaskiej miski, którą możemy wypełnić żwirkiem. Nie zajmuje tyle miejsca, co kuweta kryta, ale zdecydowanie gorzej chroni przed roznoszeniem żwirku przez kota.

Ile kuwet potrzebuję dla kota?

Kotu zwykle wystarcza jedna kuweta, jeśli jest dobrze dobrana do jego wielkości. Jeśli mamy więcej niż jednego kota musimy sprawdzić, czy starczy im jedna, większa kuweta, czy też będą potrzebowały kolejnych kocich toalet.

Do czego służy łopatka do żwirku?

Łopatka do żwirku do łopatka z dziurkami, którą możemy wybrać zbrylone grudki żwirku zbrylającego. Wielkość dziurek w łopatce musi być dopadowana do grubości żwirku jaki używamy, zbyt małe oczka nie przepuszczą grubszych ziarenek żwirku.

Co to jest filtr do kuwety?

Wymienny filtr stosuje się do kuwet krytych wyposażonych w filtr węglowy. Filtry zapobiegają roznoszeniu się nieprzyjemnych zapachów jednocześnie zapewniając wentylację wewnątrz kuwety. Filtry wymieniamy co kilka miesięcy.

Co to jest kosz na kocie nieczystości?

Kosz na kocie nieczystości to specjalny pojemnik, do którego możemy wyrzucać zbrylone grudki żwirku i inne nieczystości. Kosz nie przepuszcza zapachów i pomaga utrzymywać kuwetę kocią i jej otoczenie w czystości.