Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Włączone filtry:
jakość

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Dobre kuwety dla kotów


Planując wyprawkę dla kota sięgamy po produkty niezbędne, ale również takie, które spełniają nasze oczekiwania. Kuweta jest jednym z tych elementów wyprawki, który po prostu trzeba mieć w domu, zwłaszcza w przypadku kota niewychodzącego. Na rynku zoologicznym znaleźć można rozmaite rodzaje kuwet, na początek dobrze jest jednak podejść do sprawy z rozsądkiem. Dobre kuwety dla kotów są dopasowane rozmiarem do naszego podopiecznego, stworzone z bezpiecznego, trwałego materiału oraz łatwe w czyszczeniu – ale niekoniecznie należą do najwyższej półki cenowej. Nasz sklep zoologiczny posiada w swoim asortymencie kuwety dla kotów w korzystnej cenie, idealne na początek wspólnej drogi, dopóki nie zdecydujemy się na zakup produktu markowego, który będzie idealnie spełniał kocie oczekiwania oraz nasze wyobrażenia na temat czystości i higieny.

Co to znaczy kryta kuweta?

Kuweta kryta jest to kocia toaleta, która oprócz spodu, który wypełniamy żwirkiem, posiada także górną część, która zakrywa całość i tworzy mały domek z drzwiczkami. Kuweta kryta dla kota zapobiega roznoszeniu się żwirków i ogranicza nieprzyjemne zapachy. 

Co to znaczy odkryta kuweta dla kota?

Kuweta odkryta to najprostszy i najbardziej rozpowszechniony model kuwety. Kuweta odkryta to rodzaj dużej, płaskiej miski, którą możemy wypełnić żwirkiem. Nie zajmuje tyle miejsca, co kuweta kryta, ale zdecydowanie gorzej chroni przed roznoszeniem żwirku przez kota.

Ile kuwet potrzebuję dla kota?

Kotu zwykle wystarcza jedna kuweta, jeśli jest dobrze dobrana do jego wielkości. Jeśli mamy więcej niż jednego kota musimy sprawdzić, czy starczy im jedna, większa kuweta, czy też będą potrzebowały kolejnych kocich toalet.

Do czego służy łopatka do żwirku?

Łopatka do żwirku do łopatka z dziurkami, którą możemy wybrać zbrylone grudki żwirku zbrylającego. Wielkość dziurek w łopatce musi być dopadowana do grubości żwirku jaki używamy, zbyt małe oczka nie przepuszczą grubszych ziarenek żwirku.

Co to jest filtr do kuwety?

Wymienny filtr stosuje się do kuwet krytych wyposażonych w filtr węglowy. Filtry zapobiegają roznoszeniu się nieprzyjemnych zapachów jednocześnie zapewniając wentylację wewnątrz kuwety. Filtry wymieniamy co kilka miesięcy.

Co to jest kosz na kocie nieczystości?

Kosz na kocie nieczystości to specjalny pojemnik, do którego możemy wyrzucać zbrylone grudki żwirku i inne nieczystości. Kosz nie przepuszcza zapachów i pomaga utrzymywać kuwetę kocią i jej otoczenie w czystości.