Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Włączone filtry:
akcesoria do kuwet

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Wycieraczki przed kuwetę dla kota


Kocia kuweta jest rzeczą niezbędną w domu, w którym mieszka ukochany mruczek. O jej czystość można łatwo zadbać, regularnie usuwając odchody czy zbrylony żwirek. Co jednak ze żwirkiem, który kot wynosi na łapach? Problem ten dotyczy każdego kota, jednakże najwięcej żwirku z naturalnych przyczyn wynoszą na swoim futrze koty długowłose. Wraz ze żwirkiem na panelach czy dywanach pojawia się mało estetyczny żwirek oraz bakterie, których trudno uniknąć w kociej toalecie. Z tego powodu nasz sklep zoologiczny przygotował wycieraczki przed kuwetę, które w prosty i bezstresowy dla pupila sposób ograniczą problem wynoszonego żwirku. Ułożone tak, aby kot musiał po nich stąpać po wyjściu z kuwety zatrzymają dzięki specjalnej fakturze wszystkie drobiny żwirku, które mogłyby przenieść się do pokojów w domu czy mieszkaniu. W ten sposób wnętrze pozostaje czyste i higieniczne nawet wówczas, gdy wraz z kotem w domu mieszka małe dziecko.

Co to znaczy kryta kuweta?

Kuweta kryta jest to kocia toaleta, która oprócz spodu, który wypełniamy żwirkiem, posiada także górną część, która zakrywa całość i tworzy mały domek z drzwiczkami. Kuweta kryta dla kota zapobiega roznoszeniu się żwirków i ogranicza nieprzyjemne zapachy. 

Co to znaczy odkryta kuweta dla kota?

Kuweta odkryta to najprostszy i najbardziej rozpowszechniony model kuwety. Kuweta odkryta to rodzaj dużej, płaskiej miski, którą możemy wypełnić żwirkiem. Nie zajmuje tyle miejsca, co kuweta kryta, ale zdecydowanie gorzej chroni przed roznoszeniem żwirku przez kota.

Ile kuwet potrzebuję dla kota?

Kotu zwykle wystarcza jedna kuweta, jeśli jest dobrze dobrana do jego wielkości. Jeśli mamy więcej niż jednego kota musimy sprawdzić, czy starczy im jedna, większa kuweta, czy też będą potrzebowały kolejnych kocich toalet.

Do czego służy łopatka do żwirku?

Łopatka do żwirku do łopatka z dziurkami, którą możemy wybrać zbrylone grudki żwirku zbrylającego. Wielkość dziurek w łopatce musi być dopadowana do grubości żwirku jaki używamy, zbyt małe oczka nie przepuszczą grubszych ziarenek żwirku.

Co to jest filtr do kuwety?

Wymienny filtr stosuje się do kuwet krytych wyposażonych w filtr węglowy. Filtry zapobiegają roznoszeniu się nieprzyjemnych zapachów jednocześnie zapewniając wentylację wewnątrz kuwety. Filtry wymieniamy co kilka miesięcy.

Co to jest kosz na kocie nieczystości?

Kosz na kocie nieczystości to specjalny pojemnik, do którego możemy wyrzucać zbrylone grudki żwirku i inne nieczystości. Kosz nie przepuszcza zapachów i pomaga utrzymywać kuwetę kocią i jej otoczenie w czystości.