Opiekun tej kategorii
opiekun

Filtr produktów

Kategorie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Przysmaki dla kota i dodatki


Wielu właścicieli, oprócz podstawowej karmy dla kota, podaje swoim kotom różne dodatki żywieniowe. Przysmaki dla kota, smakołyki dla kota, trawa dla kota, mleko dla kota, to wszystko znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym. Prezentowane dodatki są w większości wzbogacone witaminami oraz mikroelementami, wiele z nich pomaga również rozwiązywać podstawowe problemy związane z zakłaczaniem, higieną jamy ustnej, czy matowieniem sierści. Koty - łasuchy uwielbiają dostawać smakołyki, dlatego oferowane przez nas przysmaki mają jeszcze jedną, ważną funkcję - rozpieszczanie ukochanego mruczka :-)

Jakie przysmaki warto podawać kotu?

Smakołyki i przysmaki z okazji i przy braku okazji ;-) Warto czasem rozpieścić naszego pupila, ale nie należy przesadzać, szczególnie w przypadku kotów z nadwagą. Z uwagi na to, że koty często piją dość mało, warto jest włączyć do diety kota płynne smakołyki. Specjalnie opracowane napoje lub mleczka pomogą zwiększyć podaż wody w kocim organiźmie. Mleko dla kota jest pozbawione białek, które są przez nie ciężko trawione i mogą powodować problemy żołądkowe. Ponadto w naszym sklepie zoologicznym znajdziesz także szereg smakołyków funkcyjnych - z witaminami, na sierść, wspomagających higienę jamy ustnej czy na kłaczki.

Czy warto kotu podawać przysmaki w formie napoju?

Koty często pobierają w ciągu dnia zbyt mało wody, więc podawanie im dodatkowych napojów lub mokrej karmy może pomóc rozwiązać ten problem. Opracowane specjalnie z myślą o kotach smakołyki w formie płynnej będą ciekawym urozmaiceniem diety. Pamiętajmy jednak, że nie zastępują one czystej wody, którą kot zawsze powinien mieć w misce.

Co to jest trawa dla kota?

Kocia trawa lub trawa dla kota to zestaw zbóż, które po wykiełkowaniu koty mogą podgryzać. Większość opiekunów zauważa, że koty często podgryzają domowe lub ogródkowe rośliny, aby uchronić nasze kwiatki możemy kotu udostępnić specjalną trawę do podgryzania, która wspomoże jego układ pokarmowy w eliminacji zalegających kul włosowych. W skład kociej trawy najczęściej wchodzi owies lub jęczmień.

Czy mleko dla kota podaje się tylko kociętom?

Mleko dla kota, które znajdziesz w tej kategorii to nie jest preparat mlekozastępczy dla kociąt. Mleko dla kociąt, które podaje się zamiast mleka matki ma najczęściej postać proszku do rozpuszczania (tak jak ludzkie mleko modyfikowane) i możesz je znaleźć w innych działach naszego sklepu zoologicznego. Mleko dla kota Klara, Gimpet jest przeznaczone dla kotów dorosłych, do dodawania jako przekąska i urozmaicenie diety. Mleko dla kota jest pozbawione szkodliwych dla niego białek, które znajdują się w nieprzetworzonym krowim mleku lub śmietanie, a które mogą wywołać alergie lub problemy żołądkowe. 

Czy muszę podawać kotu przysmaki?

Odpowiedź jest prosta - nie musisz. Przysmaki nie są niezbędne do zbilansowanej diety, nie są też jej częścią składową. Możesz jednak wykorzystać smakołyki jako nagrodę, podczas zabawy lub dla wspomagania zdrowia swojego kotka.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów