Żwirek silikonowy dla kota


Żwirek silikonowy dla kota cieszy się bardzo dużą popularnością wśród opiekunów tych czworonogów. Porowata struktura żwirku silikonowego charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwości absorbującymi, dzięki czemu świetnie pochłaniania wilgoć w kociej kuwecie. Bardzo szybko wiąże przykre zapachy, dzięki czemu nadaje się również do tzw. kuwet otwartych i ogranicza przedostawanie się zapachu do innych pomieszczeń.

Żwirek silikonowy jest bardzo wygodny w stosowaniu, a także jest dość chętnie "akceptowany" przez większość kotów. W odróżnieniu od innych rodzajów podkładów, żwirek silikonowy nie zbryla się. Koci mocz oraz nieczystości zatrzymywane są wewnątrz kryształków, a o konieczności wymiany żwirku świadczy przybranie przez niego żółtego koloru. Dodatkowo mała granulacja produktu sprawia, że żwirek nie przykleja się do łap kota oraz nie jest roznoszony po całym domu czy mieszkaniu.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów żwirku silikonowego. Wśród najbardziej znanych producentów znajdują się między innymi Super Benek, Bazyl czy Vitapol.