Żwirek roślinny dla kota


Żwirek roślinny to w 100% naturalny, przyjazny dla środowiska i biodegradowalny produkt. Powstaje z surowców roślinnych, takich jak drewno, siano czy makulatura. Dostępnych jest kilka produktów tego rodzaju, a jego główni producenci to między innymi: Cat's Best, Super Benek Corn Cat, Super Pinio.

Zalety żwirku roślinnego to duża wydajność oraz bardzo dobre pochłanianie brzydkich zapachów. Jego plusem jest również to, że w małych ilościach można go wyrzucać do toalety. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy kuweta stoi w łazience, nie trzeba wtedy zużywać specjalnych worków. W zależności od rodzaju, po oddaniu moczu żwirki mogą się zbrylać lub rozpadać (Super Pinio) i nie ma wtedy potrzeby czyszczenia kuwety przy każdym oddawaniu moczu przez kota.

Żwirki roślinne poleca się szczególnie dla małych kociąt, które czasem mogą próbować podjadać zawartość kuwety. Dlatego bezpieczniejsze będą dla nich naturalne, nie tworzące grudek żwirki. Główne zalety żwirków roślinnych to świetne pochłanianie zapachów, dbanie o środowisko oraz dobra wydajność.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów