Produkty wybrane dla Ciebie

Opiekun tej kategorii
opiekun

Karma mokra dla kota w atrakcyjnej cenie


Mokra karma stanowi jeden z elementów, a czasem i podstawę diety kota. Dopasowana do wieku i potrzeb mruczka, może być podawana zarówno ze względu na jego wybredny gust, jak również potrzeby fizyczne, związane np. ze starszym wiekiem. Powszechnie uważa się, że to, co dobre, musi kosztować sporo, stąd też wielu kocich opiekunów nie szuka nawet idealnej karmy dla swojego podopiecznego z uwagi na ograniczone fundusze. Tymczasem dobra karma mokra dla kota w atrakcyjnej cenie jest czymś powszechnym, gdy wiemy, jak czytać skład. Nasz sklep zoologiczny zdecydował się jeszcze bardziej ułatwić poszukiwania idealnej karmy mokrej w dobrej cenie i zebrał takie produkty w jednej kategorii. Wśród nich można znaleźć propozycje tak dla kotów dorosłych, jak i kociąt czy kocich seniorów, a także karmy dostosowane do różnej aktywności kotów. Teraz dobra karma mokra dla kota w atrakcyjnej cenie może stać się podstawą codziennego żywienia, jak i częstym smakołykiem w kociej misce.

Jaka jest najlepsza karma mokra dla kota?

Najlepsze karmy mokre dla kota to takie, które mają w składzie mięso lub ryby, a nie mają zboża. Koty, jako mięsożercy, powinny mieć dietę opartą na produktach pochodzenia zwierzęcego, dlatego wybieraj karmy mokre dla kota bez zbóż i roślinnych wypełniaczy. Koty potrzebują karmy mokrej w swojej diecie, jest ona lepsza dla ich nerek i układu moczowego, niż karmy suche. Podawanie karmy mokrej dla kota zwiększa spożycie wody, które u tych zwierząt jest dość niskie. Przy niektórych schodzeniach np. chorobach nerek, to właśnie karmy mokre są najbardziej polecane przez lekarzy weterynarii, jako podstawa diety. U kota zdrowego warto włączyć mokrą karmę do diety, jako ciekawy i smaczny dodatek. Jeśli zamierzasz karmić swojego kota głownie lub wyłącznie karmą mokrą, to zawsze wybieraj karmę, która jest określana jako pełnoporcjowa a nie uzupełniająca, produkty uzupełniające nadają się bardziej dla zwierząt, które karmę mokrą dostają jako dodatek a podstawą ich diety jest karma sucha dla kota.

W naszym sklepie szczególnie polecamy karmy dla kota mokre Almo Nature, Brit, Monge, Moonlight, Power of Nature lub Naturea. 

 

Co to znaczy, jeśli karma ma napis: karma pełnoporcjowa?

Karma dla kota mokra występuje w dwóch odmianach. Na puszkach możesz często przeczytać określenie: karma pełnoporcjowa lub karma uzupełniająca. Karma pełnoporcjowa to karma, która jest zbilansowana, kompletna i można ją kotu podawać jako jedyne pożywienie. Karma dla kota uzupełniająca, to pokarm, który podajemy jako dodatek, urozmaicenie diety, a jako jej podstawę musimy wybrać inną karmę np. karmę suchą. Określenie karma dla kota pełnoporcjowa jest regulowane prawnie i może być stosowane tylko po spełnieniu określonych warunków. 

 

Co to znaczy, jeśli karma ma napis: karma uzupełniająca?

Karma mokra dla kota, z reguły, występuje w dwóch odmianach, jako karma dla kota pełnoporcjowa lub karma dla kota uzupełniająca. Karma uzupełniająca, to taka, która nie może być jedynym składnikiem diety kota, może być jedynie uzupełnieniem do podawanej stale innej karmy, która jest pełnoporcjowa. Karma uzupełniająca może być ważnym i ciekawym elementem diety, ale nie może być jej podstawą.

Czy mogę karmić mojego kota wyłącznie karmą mokrą?

Tak, oczywiście, dla niektórych kotów jest to wręcz wskazane. Dobrej jakości karma mokra, jeśli jest pełnoporcjowa, może stanowić podstawę dobrze zbilansowanej diety. Żywienie kota wyłącznie karmą mokrą ma tę zaletę, że bardzo dobrze wpływa na podniesienie ilości wody przyjmowanej przez koty w ciągu dnia. Koty żywione wyłącznie karmą morką bardzo często będą bardzo mało piły, gdyż dużo wody będą przyjmowały wraz z pokarmem. Nie należy jednak rezygonować z pozostawienia kotu świeżej wody w misce. Koty, które cierpią na choroby dróg moczowych, powinny spożywać sporo mokrej karmy dla kota. 

Jakie karmy polecacie dla kota?

Dużo zależy od preferencji samego kota, jedne wolą kawałki w sosie, inne w galaretce, jeszcze inne pasztety. Nasze bestsellery, które jednocześnie często polecamy Klientom to Gussto, Naturea, Almo Nature, Power of Nature, Moonlight-Dinner. Najlepiej wybieraj karmę złożoną z mięsa lub ryb bez dodatku zbóż. 

Czy lepsze są duże czy małe opakowania karmy mokrej?

Zdecydowanie bardziej ekonomiczne są duże opakowania, ale niestety część kotów nie chce jeść karmy, która stała np. w lodówce. Dlatego wielu Klientów wybiera mniejsze opakowania karmy dla kota, gdzie jedna puszka, to z reguły jedna porcja. Jeśli przechodujesz karmę dla kota na później w otwartym opakowaniu pamiętaj, żeby przechowywać ją w lodówce, szczególnie w czasie upałów. Nie zapomnij wyjąć jej odpowiednio wcześniej przed podaniem i ogrzać do temperatury pokojowej.

Pokazuje 1 - 10 z 83 elementów