Opiekun tej kategorii
opiekun

Karma dla kota mokra


Właściwie żywienie zwierząt stało się w ostatnich latach jednym z ważnych elementów zachowania dobrostanu naszych domowych pupili. Większość właścicieli kotów stosuje mieszaną metodę karmienia podając karmy dla kota suche, jak i karmy dla kota mokre. Mokra karma dla kota jest bardzo istotna, ważne jest, aby w składzie pokarmu było jak najwięcej mięsa. Proponujemy Państwu szeroki wybór pożywienia w formie pasztetów, kawałków w galaretce, sosie, czy niemielonych kawałków mięsa i ryb. Przystępna cena i duża paleta smaków oraz zróżnicowana gama opakowań sprawia, że każdy mruczek znajdzie swoją ulubioną karmę w naszej ofercie.

Jaka jest najlepsza karma mokra dla kota?

Najlepsze karmy mokre dla kota to takie, które mają w składzie mięso lub ryby, a nie mają zboża. Koty, jako mięsożercy, powinny mieć dietę opartą na produktach pochodzenia zwierzęcego, dlatego wybieraj karmy mokre dla kota bez zbóż i roślinnych wypełniaczy. Koty potrzebują karmy mokrej w swojej diecie, jest ona lepsza dla ich nerek i układu moczowego, niż karmy suche. Podawanie karmy mokrej dla kota zwiększa spożycie wody, które u tych zwierząt jest dość niskie. Przy niektórych schodzeniach np. chorobach nerek, to właśnie karmy mokre są najbardziej polecane przez lekarzy weterynarii, jako podstawa diety. U kota zdrowego warto włączyć mokrą karmę do diety, jako ciekawy i smaczny dodatek. Jeśli zamierzasz karmić swojego kota głownie lub wyłącznie karmą mokrą, to zawsze wybieraj karmę, która jest określana jako pełnoporcjowa a nie uzupełniająca, produkty uzupełniające nadają się bardziej dla zwierząt, które karmę mokrą dostają jako dodatek a podstawą ich diety jest karma sucha dla kota.

W naszym sklepie szczególnie polecamy karmy dla kota mokre Almo Nature, Brit, Monge, Moonlight, Power of Nature lub Naturea. 

 

Co to znaczy, jeśli karma ma napis: karma pełnoporcjowa?

Karma dla kota mokra występuje w dwóch odmianach. Na puszkach możesz często przeczytać określenie: karma pełnoporcjowa lub karma uzupełniająca. Karma pełnoporcjowa to karma, która jest zbilansowana, kompletna i można ją kotu podawać jako jedyne pożywienie. Karma dla kota uzupełniająca, to pokarm, który podajemy jako dodatek, urozmaicenie diety, a jako jej podstawę musimy wybrać inną karmę np. karmę suchą. Określenie karma dla kota pełnoporcjowa jest regulowane prawnie i może być stosowane tylko po spełnieniu określonych warunków. 

 

Co to znaczy, jeśli karma ma napis: karma uzupełniająca?

Karma mokra dla kota, z reguły, występuje w dwóch odmianach, jako karma dla kota pełnoporcjowa lub karma dla kota uzupełniająca. Karma uzupełniająca, to taka, która nie może być jedynym składnikiem diety kota, może być jedynie uzupełnieniem do podawanej stale innej karmy, która jest pełnoporcjowa. Karma uzupełniająca może być ważnym i ciekawym elementem diety, ale nie może być jej podstawą.

Czy mogę karmić mojego kota wyłącznie karmą mokrą?

Tak, oczywiście, dla niektórych kotów jest to wręcz wskazane. Dobrej jakości karma mokra, jeśli jest pełnoporcjowa, może stanowić podstawę dobrze zbilansowanej diety. Żywienie kota wyłącznie karmą mokrą ma tę zaletę, że bardzo dobrze wpływa na podniesienie ilości wody przyjmowanej przez koty w ciągu dnia. Koty żywione wyłącznie karmą morką bardzo często będą bardzo mało piły, gdyż dużo wody będą przyjmowały wraz z pokarmem. Nie należy jednak rezygonować z pozostawienia kotu świeżej wody w misce. Koty, które cierpią na choroby dróg moczowych, powinny spożywać sporo mokrej karmy dla kota. 

Jakie karmy polecacie dla kota?

Dużo zależy od preferencji samego kota, jedne wolą kawałki w sosie, inne w galaretce, jeszcze inne pasztety. Nasze bestsellery, które jednocześnie często polecamy Klientom to Gussto, Naturea, Almo Nature, Power of Nature, Moonlight-Dinner. Najlepiej wybieraj karmę złożoną z mięsa lub ryb bez dodatku zbóż. 

Czy lepsze są duże czy małe opakowania karmy mokrej?

Zdecydowanie bardziej ekonomiczne są duże opakowania, ale niestety część kotów nie chce jeść karmy, która stała np. w lodówce. Dlatego wielu Klientów wybiera mniejsze opakowania karmy dla kota, gdzie jedna puszka, to z reguły jedna porcja. Jeśli przechodujesz karmę dla kota na później w otwartym opakowaniu pamiętaj, żeby przechowywać ją w lodówce, szczególnie w czasie upałów. Nie zapomnij wyjąć jej odpowiednio wcześniej przed podaniem i ogrzać do temperatury pokojowej.

 • Główne cechy: w promocji dla dorosłych premium polecany przez zwierzakowo bezzbożowa puszka do 100g
  Ocena:

  Kompletna, bezbożowa karma mokra dla kotów dorosłych wszystkich ras w postaci mięsnego lub rybnego musu. Linia Daily Menu nie zawiera żadnych konserwantów i sztucznych barwników.

 • Główne cechy: w promocji dla dorosłych premium polecany przez zwierzakowo saszetka do 100g
  Ocena:

  Smakowite  saszetki z wysoką zawartością mięsa (ponad 40%).

 • Główne cechy: w promocji dla dorosłych premium bestseller bezzbożowa puszka do 100g
  Ocena:

  Wyśmienity, wysokojakościowy posiłek w galaretce dla kotów wyprodukowany z czystego, niemielonego mięsa gotowanego w bulionie.

 • Główne cechy: dla kociąt dla dorosłych premium bestseller bezzbożowa puszka 101g-200g
  Ocena:

  Wyśmienity, wysokojakościowy posiłek dla kotów wyprodukowany z czystego, niemielonego mięsa gotowanego w bulionie.

 • Główne cechy: w promocji dla dorosłych premium polecany przez zwierzakowo saszetka do 100g
  Ocena:

  Wyśmienity, wysokojakościowy posiłek dla kotów składający się z wyselekcjonowanych składników, czyli najlepsze kawałki mięsne w bulionie z dodatkiem ryżu.

 • Główne cechy: dla dorosłych dla wrażliwych saszetka do 100g
  Ocena:

  Karma mokra premium dla kotów dorosłych wszystkich ras bez konserwantów i ulepszaczy smaków. Przeznaczona dla kotów z wrażliwością i nadwrażliwością jelit.

 • Główne cechy: w promocji dla kociąt premium polecany przez zwierzakowo puszka 101g-200g do 100g
  Ocena:

  Wyśmienita, wysokojakościowa karma dla kociąt. Karma Almo Nature Kitten jest wyprodukowana z czystego, niemielonego mięsa.

 • Główne cechy: dla dorosłych ekonomiczny polecany przez zwierzakowo bestseller puszka powyżej 200g
  Ocena:

  Pyszna karma dla kotów dorosłych. Mięsne kawałki w doskonałym sosie.

 • Główne cechy: korzystny pakiet dla dorosłych korzystny bestseller polecany przez zwierzakowo puszka powyżej 200g 101g-200g
  Ocena:

  Wysokiej jakości karma w formie pasztetu dla dorosłych kotów. Nie zawiera wypełniaczy roślinnych ani soi.

 • Główne cechy: w promocji
  Ocena:

  Wysokiej jakości karma w formie pasztetu dla dorosłych kotów. Nie zawiera wypełniaczy roślinnych ani soi.

 • Główne cechy: w promocji dla dorosłych polecany przez zwierzakowo puszka powyżej 200g
  Ocena:

  Wysokiej jakości karma w formie pasztetu dla dorosłych kotów. Nie zawiera wypełniaczy roślinnych ani soi.

 • Główne cechy: dla kociąt korzystny polecany przez zwierzakowo bestseller puszka 101g-200g powyżej 200g
  Ocena:

  Wysokiej jakości karma w formie pasztetu dla kociąt. Nie zawiera wypełniaczy roślinnych ani soi.

 • Główne cechy: dla kociąt polecany przez zwierzakowo puszka 101g-200g
  Ocena:

  Wysokiej jakości karma w formie pasztetu dla kociąt. Nie zawiera wypełniaczy roślinnych ani soi.

 • Główne cechy: w promocji korzystny pakiet dla dorosłych korzystny bestseller polecany przez zwierzakowo saszetka do 100g
  Ocena:

  Wysokiej jakości karma dla kotów dorosłych. Mięsne kawałki w doskonałym sosie.

 • Główne cechy: korzystny pakiet dla kociąt korzystny bestseller polecany przez zwierzakowo saszetka do 100g
  Ocena:

  Wysokiej jakości karma dla kociąt. Mięsne kawałki w doskonałym sosie.

Pokazuje 1 - 15 z 44 elementów