Produkty wybrane dla Ciebie

Karma antystresowa dla kota


Negatywne skutki stresu są doskonale znane każdemu; choć analizuje się je głównie u ludzi, to jednak u zwierząt również źle wpływają na psychikę i zdrowie fizyczne. W przypadku kotów, których psychika jest szczególnie podatna na stres silny i krótkotrwały, ale również długofalowy, niezbędna jest szczególna dbałość o eliminację jego objawów. Niestety, nie zawsze jest możliwe wyeliminowanie stresora w całości, dlatego dobrze jest wspierać organizm zwierzęcia w radzeniu sobie z odczuwaniem stresu. Karma antystresowa dla kota posiada składniki, które w naturalny sposób wpływają na zmniejszenie intensywności odczuć, co przekłada się na łagodniejsze reakcje ze strony kociej psychiki i fizyczności. Nasz sklep zoologiczny posiada w swoim asortymencie produkty dostosowane do potrzeb kotów w każdym wieku, zarówno wystawionych na regularny stres, jak również od czasu do czasu przebywających w stresujących warunkach. Przed podaniem karmy weterynaryjnej niezbędna jest konsultacja z lekarzem.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów