Produkty wybrane dla Ciebie

Karma dla kotów z chorobami stawów


Zdrowie stawów jest gwarancją dobrego samopoczucia oraz świetnej kondycji kota. Niestety, zdarza się, że stawy są nadmiernie obciążone np. wskutek zwiększonej masy ciała, niektórych schorzeń, uwarunkowań genetycznych czy po prostu degeneracji związanej ze starszym wiekiem. W takim przypadku karma dla kotów z chorobami stawów może łagodzić ogólne dolegliwości, np. zmniejszając obrzęki stawów, zwiększając ich ruchomość czy redukując stany zapalne. W dalszej kolejności działa również profilaktycznie, nie dopuszczając do pogłębiania się zmian degeneracyjnych i wspierając na co dzień właściwą ilość i konsystencję mazi stawowej. Nasz sklep zoologiczny oferuje karmy wspierające w chorobach stawów oraz profilaktyce tych chorób, stworzone przez cenione firmy opierające swoje formuły na latach badań naukowych. Z uwagi na specjalistyczny charakter karmy, przed jej wprowadzeniem należy skonsultować się z lekarzem weterynarii prowadzącym zwierzę.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów