Produkty wybrane dla Ciebie

Karma na sierść i skórę dla kota


Problemy ze skórą czy nieatrakcyjny wygląd sierści – te objawy są szczególnie niepokojące właścicieli kotów, bo bardzo szybko dają się we znaki. Stany zapalne skóry spowodowane zarówno pasożytami, jak też osłabieniem odporności, przebytymi chorobami, przyjmowanymi lekami czy schorzeniami przewlekłymi mogą powodować u kota dyskomfort, świąd, a także pojawianie się poważnym, łysych placków. Karma na skórę dla kota ma za zadanie łagodzić objawy, powodować ich wygaszenie oraz osłabienie zaczerwienienia. Co więcej, karma na sierść dla kota dodatkowo wspiera wzrost sierści, zwłaszcza w przypadkach, gdy dotychczas jest ona znacznie przerzedzona. Nasz sklep zoologiczny posiada w swoim asortymencie odpowiednie produkty dla kotów w każdym wieku, obejmujące również karmy dla kotów wrażliwych czy z objawami alergicznymi. Przed zastosowaniem karmy weterynaryjnej należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym dane zwierzę.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 10 z 179 elementów