Produkty wybrane dla Ciebie

Karma dla kotów z chorobami serca


Choroby układu krwionośnego oraz serca zagrażają bezpośrednio zdrowiu oraz życiu kota z uwagi na swój charakter. Zaburzenia w rytmie serca, powiększenie niektórych części mięśnia sercowego, stany zapalne będące konsekwencją innych schorzeń czy zwężenia naczyń krwionośnych – wszystko to może mieć zgubne skutki, jeśli nie zadba się o właściwe leczenie, a potem profilaktykę. Karma dla kotów z chorobami serca ma za zadanie na początek wspierać powrót do zdrowia, a następnie przeciwdziałać nasileniu objawów, które mogą być szczególnie niebezpieczne i nieprzyjemne dla kota. Nasz sklep zoologiczny posiada w swoim asortymencie produkty cenionych marek, stworzone we współpracy lekarzy weterynarii oraz naukowców; dzięki temu formuły są sprawdzone i gwarantują wsparcie w terapii kocich schorzeń serca. Przed wprowadzeniem produktu weterynaryjnego konieczna jest konsultacja z lekarzem weterynarii.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów