Produkty wybrane dla Ciebie

Karma dla kotów w okresie rekonwalescencji


Choć żaden właściciel nie chce, aby jego kot cierpiał na różne schorzenia i musiał przechodzić poważne leczenie, to jednak wypadki się zdarzają i nie da się uniknąć wszelkich zagrożeń. Czy to na drodze zaniedbań, w wyniku wypadku czy skłonności genetycznych, zabiegi chirurgiczne i poważne leczenie dotykają rozmaitych kotów w każdym wieku. Potem następuje zaś czas rekonwalescencji, w ramach którego zwierzę powinno dojść do siebie – wtedy właśnie niezbędne jest wsparcie również w ramach odpowiedniej diety. Karma dla kotów w okresie rekonwalescencji zawiera niezbędne składniki odżywcze, których rolą jest wspieranie zwierzęcia w powrocie do pełni zdrowia. Nasz sklep zoologiczny posiada w swoim asortymencie produkty, dzięki którym będzie możliwe m.in. wprowadzenie lekkiej diety w okresie, kiedy organizm jest jeszcze osłabiony po narkozie czy zabiegach chirurgicznych. Podawanie produktów weterynaryjnych należy zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym zwierzę.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów