Produkty wybrane dla Ciebie

Karma na choroby przewodu pokarmowego u kota


stnieje wiele schorzeń, które znacznie utrudniają kotu normalne funkcjonowanie, ale tylko niektóre z nich są tak groźne jak rozmaite choroby przewodu pokarmowego. Uszkodzenia w jego obrębie, czy to dotyczące zwykłych podrażnień, problemów ze śluzówką, zmian w mikroflorze bakteryjnej czy poważniejszych chorób wymagających interwencji chirurgicznej zawsze powodują zaburzenia apetytu i problemy z przyswajaniem pokarmu. Z tego powodu tak ważne jest, aby na czas leczenia stosowana była specjalna karma na choroby układu pokarmowego u kota. Pomaga ona wspierać terapię dzięki ułatwieniu wchłaniania składników odżywczych, a jednocześnie wspiera rozwój prawidłowej flory bakteryjnej u każdego kota. W ten sposób zwierzę może szybciej wrócić do dobrej kondycji i przyjmować dotychczasowy pokarm. Nasz sklep zoologiczny oferuje karmy znanych i cenionych marek, jednakże z uwagi na fakt, że jest to produkt specjalistyczny, przed jego podaniem konieczna jest konsultacja z lekarzem weterynarii prowadzącym terapię kota.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 10 z 38 elementów